
З садочком №34 склалося так, що педколективу спочатку повідомили про відкриття дошкільного закладу, а потім передумали.
Тільки протягом останнього часу у місті з 8 садочків вже зробили 4, об'єднавши їх між собою, зі скількома ще закладами дошкільної освіти планують так вчинити на разі невідомо…
Про це йдеться у програмі "У фокусі" телекомпанії Візит.
Зараз же пропонують піти спочатку на невизначений термін зі свого приміщення, а час покаже чи не на зовсім вихованцям ДНЗ №34. Тож батьки, колектив, депутати, волонтери, громадські активісти вирішили сказати своє ні ситуації. З садочком №34 склалося так, що педколективу спочатку повідомили про відкриття дошкільного закладу, а потім передумали.
"Ситуація за два роки по нашому закладу була неоднозначна. З одного боку ми не маємо укриття, ми працювали в режимі онлайн, але під час війни у нашому закладі по всій території поміняли вікна, встановили пожежну сигналізацію, провели систему вентиляції – навіщо це все робили, навіщо вкладати державні кошти, якщо планували нас не відкривати", - розповідала Ірина Манжеліївська, керівник творчого гуртка у закладі дошкільної освіти №34
Тож у дошкільному закладі, який вочевидь не збиралися відкривати цьогоріч, адже немає власного укриття облаштували усе необхідне для повноцінної його роботи. Далі був ряд непослідовних рішень.
" Два тижні тому нам повідомили, що можливе відкриття закладу з можливістю ходити в укриття поряд, яке в академії майбутнього. Ми зраділи цій новині. Педагоги, техперсонал самотужки розвантажили 6 тонн відсіву і зробили доріжку ближче до хвіртки для того, щоб швидше було ходити в укриття", - розповіла кременчужанка.
Та вже згодом у мерії та департаменті освіти знову передумали.
"7 червня нас знову повідомили, що так-як немає власного укриття, а відстань до найближчого в академію майбутнього не дозволяє по нормам туди ходити, з переходом двох доріг на перехресті, тому для роботи трьох груп нам запропонували орендувати приміщення у закладі освіти № 32. Частину персоналу перевести у 32 садок, частину розформувати по інших закладах, а частину скоротити", - із розповіді І.Манжеліївської.
Підтримують педколектив і батьки, які не один рік чекали, коли ж врешті відкриється садочок біля їх дому.
"Дитині скоро 3 роки, я б хотіла, що б моя дитина ходила сюди у садок. Поріч, і радять інші батьки. Якщо переведуть – не зручно? – Ну звичайно не зручно!", - зазначає кременчужанка Надія.
Далі представники батьків та педколектив пішли на особистий прийом до заступниці міського голови Ольги Усанової.
Під час нього головний освітянин міста Геннаадій Москалик вказав, що пропонували дитсадку №43 орендувати приміщення в ДНЗ №32 і ДНЗ№10 хоч відзавтра.
На це містяни вказали, що їх дитсадок не гірший, тим більш у тому, що їм пропонують немає системи пожежної безпек.
Люди переконують чиновників тому, що щойно з'явилася перспектива відкриття 34 садочку, буквально за тиждень вдалося зібрати заявки від батьків на чотири групи дітей. Наберуть і більше, втім має бути розуміння, що заклад таки працюватиме.
"Навіщо загострювати ситуацію", - цими словами депутат Кременчуцької міської ради Богдан Лазоренко закликав чиновників почути містян.
Адже тенденція та послідовність у поведінці міської влади та департаменту освіти вже звична – спочатку забирають у батьків перспективу відкриття дошкільного закладу, і коли батьки чекаючи майже три роки врешті тимчасово переводять дітей у працюючі офлайн садочки, або ж у приватні,констатують - заявок від батьків немає, а отже саме час садочок реорганізувати.
Так було з садочком № 36, який реорганізували наприкінці 2023 року. Тоді батьки скаржилися, що їм просто не залишили вибору, створивши усі умови для того, щоб забрали документи з дошкільного закладу. І хоча у департаменті освіти та мерії в один голос запевняють, що реорганізовувати 34 садочок не планують, втім тенденцію прослідкувати не складно.
Проблему могло б вирішити належне облаштування пішохідного переходу на шляху до найближчого укриття, але, у департаменті житлово-комунального господарства вважають, що це неможливо.
Натомість у мерії з легкістю знаходять кошти на облаштування кругової розв’язки на перехресті вулиць Гранітної та Бетонної, а також встановлення так-званих лежачих поліцейських біля мерії чи заміну бордюрів, вартість яких обійдеться бюджету у 1,5 мільйони гривень.
На це теж вказав депутат Лазоренко. "За дві години біля міськвиконкому поклали лежачого поліцейського. Це безпрєдєл", - його слова.
Не надто подумали і про педагогічний колектив. І хоча у департаменті освіти розповідають про захмарну кількість вакансій у місті, на ділі все зовсім інакше.
Одним протонують йти на 0,25 ставки, а це 1500 грн, іншим - на декретні місця.
Як стверджують у мерії, то все не вони, а комісія, яка не погодила рух дітей до укриття Академії майбутнього двома перехрестями. Найближче виїзне засідання комісії заплановане на наступний четвер, 20 червня.. Втім як так сталося, що про її рішення у мерії знають заздалегідь – не пояснюють.
Своєю чергою депутатка Кременчуцької міської ради Лариса Гориславець вказує на кулуарні домовленість
Втім для заступниці міського голови Ольги Усанової, це все не про людей, не про дітей і аж ніяк не про колектив садочка. Адже зручно гучний голос громади клеймувати коментарями «це все політика»!
"Коли вмішується політика, відбувається вибух…", - її слова.
Ну а поки в мерії у базових вимогах батьків, дітей та колективу вбачають теорії змови… люди переконують – готові йти до кінця та відстоювати право на дошкільну освіту для малечі. Лишається поставити питання на паузу. Адже згодом має зібратися комісія, яка ще раз винесе вердикт щодо безпечності дороги в укриття, але вже під пильним наглядом громадськості, активістів та депутатів.
Керівниця дитсадку №34 Мороз прояснила ситуацію стосовно долі дошкільного закладу
У понеділок у Кременчуці заплановані збори проти закриття садочка №34
Світлана Павленко
Відео телекомпанії Візит