Кременчугская газета
Пятница, 20 Июля 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Теплоенерго» - що НЛО!», - комунальних енергетиків під час відкритих слухань розкритикували за плани збільшити тарифи на тепло

 

9 октября 2017 15:40

Ані мер Малецкий, ані його заступники на відкриті слухання не з’явилися, віддавши на «розтерзання» обурених кременчужан керівництво КП «Теплоенерго».

9 жовтня, у великій залі  Міського палацу культури відбулися відкриті слухань щодо резонансного підвищення комунальним підприємством «Теплоенерго» тарифів на тепло і гарячу воду в Кременчуці.

Проведенню самого заходу передувала авральна підготовка у стислі строки: за три дні – 6 жовтня, виконком на позачерговому засіданні після оприлюднення критичних матеріалів кременчуцьких ЗМІ блискавично затверджував Порядок відкритих слухань.

А вже о другій половині п’ятниці, 6 жовтня, на сайті КП «Теплоенерго» з’явилось оголошення про проведення власне відкритих слухань вже о понеділок (сьогодні) о 12-й годині дня.

Такі обставини не пройшли повз відвідувачів даних слухань сьогодні, котрих,  до слова, набралось від половини до третини великої зали Міського палацу культури.

Кременчуцькі активісти неодноразово вказали, що час та день проведення слухань на сьогодні є вкрай неоптимальним для кременчужан, оскільки є робочим – слухання мали проводити не раніше 6 години вечора.

Оптимальним часом, як зазначив екс-керівник департаменту соцзахисту Володимир Поляков, була б субота.

Вищевказане давало присутнім сьогодні на слуханнях кременчужанам думати про те, що сам захід проводиться для «галочки», а час та день проведення були визначені умисно.

На початку слухань директор комунальних  тепловиків Дмитро Питулько зачитав звіт про кількість працівників та підприємстві, мережу та інші відомості, які виглядали, як на автора, поверховими.

Зі слів Питулька, підприємство нині має борг у розмірі 55 млн. гривень (10 млн. грн. – борги населення, 45 млн. гривень – борг через різницю в тарифах).

Заступник голови КП «Теплоенерго» Андрій Гриценко вказував, що здорожчання тарифів по теплу продиктовані необхідністю ремонтів теплотрас, теплові втрати яких перевищують 20% тепла, що подається до осель кременчужан.

Дивно, але на підтримку своєї позиции представники КП «Теплоенерго» продемонстрували присутнім у залі порівняльну таблицю з тарифами на тепло для опалення одного квадратного метру осель киян та полтавців, які виявилися нижче за пропоновані в Кременчуці.

Якщо для кременчужан вартість опалення одного квадрату має становити 38,5 гривень, то для Києва – це 32,91 гривні, для Полтави – 30,26 гривень.

Дані цифри викликали обурення та незручні питання у присутніх до КП «Теплоенерго».

Після доповідей час для виступів було надано всім бажаючим.

Першим виступила депутат міськради Оксана Піддубна, котра запропонувала підвищення тарифів на тепло затверджувати на сесії міської ради, а не на засіданні виконкому.

Крім того, нею кременчужанам було запропоновано відвідати засідання виконкому, де планують затвердити підвищення тарифів.

Варто відзначити, що Піддубній під час виступу декілька раз вимикали мікрофон, через що вона майже одразу переходила на власний мегафон.

Після виступив екс-віце-мер Кременчука Валерій Медведовський, котрий вказав на необхідність перевірити розрахунки тарифів спільно із сторонніми експертами без поспіху.

«Ми розглядаємо тарифи у спішному порядку», – так він коментував ситуацію, зазначаючи, що на нормальне вивчення обґрунтованості здорожчання мають відвести 1 місяць часу.

За словами Медведовського, інвестиційну програму підприємства мають не тільки показати, але й пояснити.

«Де міський голова? Де його заступники?», - Медведовський критикував нинішніх керівників  мерії, порівнюючи з Олегом Бабаєвим.

Далі слова взяв АТОвець Станіслав Кшевінський (представник політичної партії «Національний Корпус»), який запропонував створити незалежну експертної комісію, до складу якої окрім самих фахівців включити представників громадськості.

Громадський діяч Леонід Харченко вказав, що якщо КП «Теплоенерго» фактично є банкрутом, то немає підстав сплачувати її директору зарплату у розмірі, за данимми Харченка, понад 30 тис. гривень.

В доповнення до цього слід вказати інформацію громадської активістки, журналіста Лариси Гориславець, яка звернула на готівкові статки пани Питулька (керманич КП «Теплоенерго»), що згідно з декларацією нині складають орієнтовні 0,5 млн. гривень.

Лариса Гориславець окремо вказала, що сама процедура відкритих слухань є такою, що суперечить законодавству й Статут громади міста, чим позбавляє кременчужан права на участь у вирішенні питань місцевого значення.

 А одна із виступаючих взагалі порівняла комунальне підприємство «Теплоенерго» з інопланетними прибульцями, за їх відірваність від реальності.

«Теплоенерго, що НЛО!», - вигукнула жінка.

У стінах міськвиконкому, міський голова пообіцяв, що всі висловленні під час відкритих слухань претензії, докори та зауваження будуть, як зазначав мер, опрацьовані комісією. Що саме буде зроблено, міський голова не уточнював.

Зауважимо, під час брифінгу для журналістів мер Віталій Малецкий заявив, мовляв, «Теплоенерго» не підвищує тариф, а – коригує.

Сама ж інформація про плани мерії та комунального підприємства «Теплоенерго» здійснити підвищення тарифів була відома ще наприкінці серпня.

Спочатку мер повідомив про відносно невелике зростання тарифів , але оприлюднені плани показали більш жорстку картину.

Ще 28 серпня міський голова пообіцяв публічне обговорення із кременчужанами планів по підвищенню тарифів.

Але ані сайт мерії, ані сайт КП «Теплоенерго» з того часу не публікували жодних оголошень про місце, дату та час проведення публічних обговорень, де мали б обговорювати інформацію про підвищення тарифів.

Про це прямо вказується в частині 3 статті 4 Закону України «Про особливості доступу до інформації у сферах постачання електричної енергії, природного газу, теплопостачання, централізованого постачання гарячої води, централізованого питного водопостачання та водовідведення».

Кременчуцькі журналісти кілька днів тому вказали на це керівництву міста у своєму відкритому листі.

Зауважимо, що після підвищення тарифу від КП «Теплоенерго», що підігріває Раківку та Першу Занасип, напевно буде підвищено такі тарифи і «Полтаваобленерго», що забезпечує теплом і гарячою водою іншу – більшу частину Кременчука. Про таке повідомив міський голова Віталій Малецький.

 

Фото Олександр Грінченко

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться