Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вівторок, 9 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Сьогодні день памяті жертв Голодомору

 

27 листопада 2021 10:30

Вічна  пам'ять усім жертвам голодоморів! Нехай для всього людства історія голодомору стане настановою у тому, як треба жити, щоб подібне ніколи не повторилося!

27 листопада наша держава із жалобою пригадує всіх українців, невинно загиблих у роки голодоморів. Багато випробувань випало на долю багатостраждального українського народу, чимала кількість сторінок Книги пам’яті України рясно полита сльозами та кров’ю. Прикладом цьому  є голодомори 1921-23 років, 1932-33 років, 1946-47 років.  Всі вони стали справжнім жахіттям у долі українців, йдеться на сайті Кременчуцького міськвиконкому.

Наймасштабнішим став голодомор 32-33 років.  Він був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією проти волелюбного українського народу. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення. 

Внаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, в Україні загинули мільйони людей. Його жертвами стали близько 10 млн. українців. За історичними свідченнями, в  Україні від голоду щохвилини вмирало 17 людей, 1 400 – щогодини, понад 30 тисяч – щодня... Питання кількості людських втрат України від штучного голоду досі залишається відкритим.

 

 

«Цього року виповнюється сто років від початку масового голоду на Поволжі, Північному Кавказі та на Півдні України. В Україні це був перший масовий голод, що став наслідком поразки Української революції 1917-1921 років. Масштаби голоду на півдні України більшовики всіляко приховували, ведучи мову лише про «продовольчі труднощі». Нині Інститут демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України оцінює втрати українців від надсмертності в 1921-23 роках на рівні 935,8 тисяч осіб. 40% із них становили діти до 14 років. Масовий голод пригасив і селянський повстанський рух, що ширився Україною. Більшовики це врахували. Уже за десять років вони застосують практику «впокорення голодом», організувавши в Україні штучний Голодомор-геноцид, щоб закріпити свою політику на окупованих землях. Ролик створено Українським інститутом національної пам’яті спільно зі студією «Диваки-продакшн». У ролику використані історичні фото та відеоматеріали із фондів Центрального державного кінофотофоноархіву України імені Г. С. Пшеничного», - йдеться на сторінці Ukrainian Institute of National Remembrance

 

 

Антоніна Озерна за матеріалами відкритих джерел

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися