Кременчуцька газета
Неділя, 16 Березня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Сонячна станція у лікарні чи нові комп’ютери для учнів, оновлені зони відпочинку чи пристойні шкільні туалети – вирішувати кременчужанам

12 жовтня 2019 09:00

116 пропозицій подали городяни для участі у бюджеті міських ініціатив («Громадському бюджеті»). Що хочуть змінити та на які потреби пропонують витрати кошти платників податків, вивчала наша редакція.

У Кременчуці 5 вересня стартував традиційний проект «Громадський бюджет». Кожен містянин протягом місяця (до 4 жовтня включно) міг подати свою пропозицію, яка, на його погляд, є дуже корисною та потрібною місту. І якщо минулого року на реалізацію проектів-переможців з міського бюджету виділяли 6 млн грн, то у 2019-му цю суму збільшили до 10 млн грн.

Традиційно переможців оголошують наприкінці грудня. А з 7 листопада до 6 грудня 2019 року кременчужани (від 14 років) зможуть проголосувати за 4 ініціативи (по одній з кожної категорії – див. нижче), які їм найбільше сподобаються. Зазначимо, що у 2018 році цей процес тривав лише 15 днів.

Великі чи маленькі, соціальні чи комунальні

Торік усі проекти «Громадського бюджету» поділялися на 3 групи (великі, малі та загальноміські). У поточному році цих категорій вже 4: великі (вартість від 400 тис 001 грн до 1 млн грн), малі, комунальні та соціальні (від 0 до 400 тис грн). Переможця обиратимуть за кожною категорією окремо:

- 2 переможці в категорії «великі» (згідно з рейтингом у цій категорії);

- 2 переможці в категорії «соціальні» (згідно з рейтингом у цій категорії);

- 5 переможців у категорії «комунальні» (згідно з рейтингом у цій категорії);

- «малих» переможців буде 11 – по одному в кожному секторі міста, на які розбита територія Кременчука.

Від фонтанів до інноваційних технологій навчання

Кременчуцька газета проаналізувала, що, на думку містян, необхідно змінити чи реалізувати у Кременчуці. У своєму матеріалі ми звернемо увагу лише на деякі проекти, однак у жодному разі не агітуємо наших читачів голосувати саме за них. Почнемо з «великих» проектів. Станом на 3 жовтня їх було 8.

На думку Оксани Білобров, у парку «Придніпровський» необхідно зробити світлодинамічний фонтан, який стане родзинкою міста.

«Реалізація проекту дасть можливість мешканцям та гостям міста насолоджуватись кольоровими пінними стовпами води, що вириваються з-під землі за певним сценарієм», – коментує свою ініціативу ініціаторка. Аналогічний фонтан у парку «Крюківський» пропонує створити Христина Тристан.

Ірина Капран пропонує на будівлі Кременчуцької міської лікарні «Правобережна» встановити мережеву сонячну станцію. На її думку, це дасть можливість зекономити кошти місцевого бюджету, адже лікарня використовуватиме власну електроенергію.

Крім цього, Тетяна Куделя пропонує направити 1 млн грн з місцевого бюджету на реалізацію проекту із застосування інноваційних комп’ютерних технологій у навчанні дітей з інвалідністю у Кременчуцькому міському Центрі комплексної реабілітації.

Андрій Смишляєв пропонує зайнятися благоустроєм території кварталу в межах вул. І.Мазепи, буд. № 2/34, вул. Перемоги, буд. №32, 32А, вул. І.Сердюка, буд. №7, вул. Акад. Маслова, буд. №13/9, 15/4. У рамках цього проекту він пропонує зробити зелені пішохідні зони, місця для відпочинку біля під'їздів тощо.

Із 26 «малих» проектів, розміщених 3 жовтня на сайті «Громадського бюджету», 23 стосуються благоустрою міських територій. Так, наприклад, Валерій Погребняк пропонує облаштувати пішохідні доріжки на території парку на Раківці (між буд. №70 по Набережній лейтенанта Дніпрова та стадіоном школи №6), а також встановити тут лавки і ліхтарі.

Ще одна пропозиція Оксани Білобров стосується оновлення зони відпочинку біля озера Силікатне, що на Першому Запасипу.

«Відпочинок у березах на Ревівці біля Дніпра – щаслива на пляжі кожна сім’я», – вважає Світлана Мірошніченко і пропонує у цьому мальовничому прибережному районі створити зони відпочинку для дітей і батьків.

Мета проекту – «відірвати» родини від екранів, підтримати активний спосіб життя.

А ще кременчужани мріють про освітлення та благоустрій вул. Б.Чичибабіна.

Багато інших проектів (як і минулого року) стосуються облаштування дитячих майданчиків у різних частинах міста.

21 пропозицію щодо змін у нашому місті можна побачити у розділі «комунальні» проекти. І тут є пропозиції, які дуже дивують. Наприклад, Віта Скрипніченко вказує на те, що школа №1 існує майже 33 роки. Однак за цей час у шкільних туалетах робили лише косметичний ремонт. Тому ініціаторка просить створити якісні санітарно-гігієнічні умови для учнів.

Євгенія Аболмасова вважає, що у Кременчуці необхідно створити таке собі дитяче телебачення. Можливо, ідея й гарна, тим паче, що проект має назву «#вчимосяговоритиправду». Однак якщо ознайомитися з його деталями, чомусь розумієш, що за кошти міського бюджету, скоріш за все, пропонують створити таке собі дитяче «Агіт-ТВ Малецького». Адже в рамках проекту юним журналістам запропонують зустрічі з мером Кременчука, з головним редактором видання «Кременчуцький Автограф», начальником управління охорони здоров’я та головним редактором телерадіокомпанії «Кременчук» – КТРК (яку в народі й називають «АгітТВ Малецького») та інше. І після цих зустрічей юні журналісти мають висвітлювати реформи та зміни, які проводить місцева влада. На нашу думку, тут чітко простежується бажання від самого початку вчити молодь писати та інформувати кременчужан так, як це потрібно діючій владі.

Наголосимо, що в окремому пункті пропозиції зазначена закупівля обладнання. І на це теж використають гроші з міського бюджету. Але чому для реалізації проекту не можна використовувати вже наявне обладнання КТРК?

Адже на її утримання щороку виділяють мільйони гривень платників податків міста, тобто наші з вами гроші. Однак глядацька аудиторія, яку охоплює КТРК – далеко не всі кременчужани.

Додамо, що проект пропонують реалізовувати в дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Зоряний», із яким постійно співпрацює Молодіжний парламент.

У ще одній пропозиції кременчужани хочуть закупити нові комп’ютери у школу №12 та ліцей №30, забезпечити мультимедійним обладнанням школи №3 и 23, встановити ігрові елементи на шести дитячих майданчиках у дитсадку №1.

Людмила Великотрав вважає, що у Кременчуці необхідно створити сучасний медіацентр з вивчення іноземних мов. На її думку, у цьому закладі всі бажаючі зможуть одночасно вивчати іноземні мови, спілкуватися з носіями мови, насолоджуватися переглядом фільмів іноземними мовами тощо.

Серед 8 «соціальних» проектів, з якими можна було ознайомитися на сайті «Громадського бюджету», один стосувався виготовлення 220 табличок для зупинок громадського транспорту. На думку ініціаторки, Олени Літвінової-Кулагіної, це допоможе туристам орієнтуватися у нашому місті.

Артем Марченко пропонує створити гарячу лінію з питань медицини. Зателефонувавши за цим номером, кременчужани зможуть цілодобово отримувати консультації та поради, в тому числі у святкові та вихідні дні.

Алла Жмеренецька пропонує створити першу поліцейську станцію. На її думку, це дозволить забезпечить постійне перебування на території мікрорайону дільничного офіцера поліції. Завдяки цьому правоохоронці зможуть швидше й оперативніше реагувати на виклики та повідомлення про правопорушення.

P.S. Ми звернули увагу лише не деякі пропозиції кременчужан. З усіма проектами можна ознайомитися на сайті «Громадського бюджету». До 6 листопада їх будуть розглядати та доопрацьовувати. А з 7 листопада ви зможете віддати свій голос за проект, який найбільше зацікавив. Рішення за вами.

Нагадаємо, кременчуцьким чотирилапим просять спеціалізований майданчик для вигулу.

За мільйон очистити та створити пляж на Сухому Кагамлиці – ініціатива кременчужанки у Бюджеті участі.

 

Олена Сінтюріна

Фотоколаж Олександр Попенко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися