Кременчуцька газета
Субота, 30 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Справа ПриватБанку. Коломойський відмовився давати свідчення на суді в Лондоні, а Жеваго, навпаки, готовий свідчити по справах, в яких його звинувачують

26 травня 2023 13:50

Подробиці.

 

Бізнесмен та колишній власник ПриватБанку Ігор Коломойський не підтримуватиме свою лінію захисту проти позову ПриватБанку під час перехресного допиту на майбутньому судовому слуханні по суті у Високому суді, який розпочнеться 12 червня в Лондоні, йдеться у повідомленні фінустанови і про це повідомляє Forbes Ukraine.

Ключові факти

  • Зазначається, що цю інформацію було підтверджено на слуханні у Високому суді Лондона 23 травня. 
  • Слухання ж по суті стосуватиметься багатомільярдного позову ПриватБанку щодо шахрайства та незаконного привласнення коштів, серед інших, проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. 
  • Також було підтверджено, що жоден із свідків Коломойського також не готовий давати усні свідчення під час слухання по суті. Таким чином, на суді не буде свідків, які б давали фактичні свідчення на користь Коломойського та Боголюбова.
  • «Відповідачі та їхні свідки не пояснили причин відмови від дачі свідчень. Однак це чітко вказує на те, що пани Коломойський та Боголюбов не мають адекватної відповіді на заяви ПриватБанку щодо їхніх шахрайських дій», – стверджують у ПриватБанку.

Контекст

У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд. Суму збитків підтвердили детективи агенції Kroll, які проводили forensic audit банку після його націоналізації.

У грудні 2017-го вже державний ПриватБанк звернувся до Високого суду Лондона з позовом про повернення виведених активів колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим і пов’язаними з ними британськими компаніями на суму понад $2,5 млрд та домігся всесвітнього арешту їхніх активів.

У грудні 2018 року суд визнав позов невідповідним його юрисдикції, проте банк оскаржив це рішення в Апеляційному суді Англії та Уельсу у жовтні 2019-го. Припис суду про всесвітній арешт активів лишився чинним до винесення судового рішення по суті, а сума збитків з урахуванням нарахованих процентів зросла до $3 млрд.

З урахуванням позовів банку проти колишніх власників до судів США, Ізраїлю та Кіпру загальна сума претензій до колишніх власників у закордонних юрисдикціях – понад $10 млрд.

Нещодавно Високий суд Лондона розширив можливості для всесвітнього арешту активів колишніх акціонерів ПриватБанку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це свідчить рішення суду у справі BL-2017-000665, повідомила пресслужба банку у коментарі ЕП.

Колишній акціонер ПриватБанку Геннадій Боголюбов обрав не надавати свідчення в судовому слуханні по суті щодо позову банку проти його ексвласників, що має розпочатися у червні 2023 року. Цю інформацію підтвердив адвокат Боголюбова у суді в Лондоні 29 березня.

Зазначимо, що Костянтин Жеваго навпаки готовий свідчити по справах, в яких його звинувачують. Наприклад, у справі банку «Фінанси та Кредит» і Гонтареву: «Я готовий заплатити все, що я винен, за законом. Суму має визначити суд»

«Таких збігів просто так не буває». Коломойський причетний до спроби відібрати 40% акцій Полтавського ГЗК — Жеваго

 

forbes.ua 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися