Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 22 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Стало відомо коли у тролейбусах та маршрутках Кременчука запрацює електронний квиток і як він діятиме

 

4 вересня 2019 14:00

Детальні подробиці прийнятого сьогодні рішення міськвиконкому, що стосуватимуться кожного пасажира.

 

Сьогодні члени міськвиконкому Кременчука прийняли рішення «Про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності в м. Кременчуці».

За цією назвою стоїть введення електронного квитка для проїзду у міському транспорті.

Прийнятим рішенням передбачено впровадити автоматизовану систему обліку оплати проїзду в міському пасажирському транспорті незалежно від форм власності в Кременчуці:

- з 01.01.2020 – для міського пасажирського транспорту комунального підприємства «Кременчуцьке тролейбусне управління»;

- з 01.01.2021 – для всіх одиниць пасажирського автомобільного транспорту незалежно від форм власності.

За для цього буде введено автоматизовану систему обліку оплати проїзду (АСОП), а хто цим займатиметься визначатимуться на конкурсній основі.

Як сказано в рішенні, метою запровадження АСОП є забезпечення зручності, уніфікації технологій та способів оплати проїзду пасажирів та багажу в пасажирському транспорті, покращення якості транспортного обслуговування населення та гостей міста Кременчука, впровадження автоматизації збору та розподілення виручки, а також обліку кількості перевезених пасажирів (в тому числі пільгових категорії) та багажу.

АСОП включатиме в себе сукупність компонентів, що забезпечують функціонування електронних носіїв, учасників АСОП, що об’єднані єдиним інформаційним простором та взаємодіють між собою згідно з цим Порядком, базу даних електронних носіїв, що використовуються в АСОП, нормативно-правові акти та інші документи, що спрямовані на регулювання процесу використання електронних квитків.

Згідно з прийнятим рішенням, перевізники зобов’язані:

-  Укласти договори з оператором АСОП;

- Надати всі транспортні засоби, які використовуються перевізником на міських маршрутах, для встановлення необхідного обладнання для забезпечення роботи АСОП та забезпечити їх належну роботу та збереження;

-  Не використовувати на міських маршрутах транспортні засоби, без необхідного обладнання для забезпечення роботи АСОП після запровадження АСОП;

- Розмістити візуальну інформацію логотип АСОП на бортах та в салонах всіх транспортних засобів, що використовуються для перевезення пасажирів та багажу в місті Кременчуці;

- Інформувати пасажирів (користувачів) про правила користування АСОП.

Пасажири матимуть право:

- Отримати електронний квиток та стати учасником АСОП;

- Здійснювати придбання транспортного ресурсу для оплати проїзду на пасажирському транспорті;

- Отримувати інформацію про кількість транспортного ресурсу;

- Отримувати інформацію про роботу АСОП та використання електронних носіїв;

- Звертатися в центри, організовані оператором АСОП, для вирішення відповідних питань чи надання роз’яснень про роботу АСОП;

- У разі виникнення неполадок в роботі транспортної картки, що виникли не з вини користувача протягом гарантійного строку її використання, безоплатно отримати справний електронний носій згідно з цим Порядком.

Організація оплати проїзду

Плата за транспортні послуги справляється у національній валюті України – гривні.

Документом, що підтверджує право особи на проїзд та/або перевезення багажу, є зареєстрований в АСОП електронний квиток.

Надання користувачу транспортних послуг в рамках АСОП, а також реєстрація (запис) проїзду здійснюється з використанням електронного носія. Обов’язок здійснювати реєстрацію електронного квитка в АСОП розповсюджується на всі категорії пасажирів, в тому числі пасажирів пільгових категорій.

Оплата проїзду пасажирів та багажу з використанням електронного носія у міському пасажирському транспорті здійснюється згідно з тарифами, затвердженими в установленому порядку виконавчим комітетом Кременчуцької міської ради Полтавської.

В рамках АСОП пасажирам надається можливість оплати проїзду та/або перевезення багажу електронними носіями шляхом реєстрації поїздки транспортним терміналом з використанням наступних форм електронного квитка:

- транспортна картка;

- банківська картка;

- соціальна картка (пільгова картка);

- службова картка;

- учнівський квиток обладнаний чипом для валідації;

- студентський квиток обладнаний чипом для валідації;

- інших носіїв інформації, що забезпечують безконтактний обмін інформацією, що зберігається на транспортному додатку.

Оплата проїзду електронним носієм здійснюється користувачем за наявності суми грошових коштів, достатніх для оплати проїзду та/або перевезення багажу згідно із затвердженими тарифами.

Оплата поїздок пасажирів та/або перевезення багажу в пасажирському транспорті за регульованими та нерегульованими тарифами за допомогою банківських карток з безконтактною функцією сплати виконується відповідно до правил внутрішньодержавної платіжної системи або міжнародної платіжної системи.

Інформація щодо обмежень з використання банківських карток з функціями безконтактної оплати повинна бути розміщена на транспортних засобах та/або станціях перевізника в загальнодоступному місці.

В рамках АСОП пасажирам надається можливість оплати проїзду та/або перевезення багажу електронними носіями шляхом реєстрації поїздки транспортним терміналом з використанням наступних видів електронного квитку:

- разовий квиток;

- багаторазовий квиток з відновлюваним ресурсом (можливість поповнення);

- проїзний квиток на повний календарний місяць без обмеження кількості поїздок на один вид комунального транспорту;

- проїзний квиток на повний календарний місяць без обмеження кількості поїздок на декілька видів комунального транспорту;

- проїзний квиток, що використовується в обмежений період часу з моменту першої реєстрації в АСОП на визначену кількість поїздок;

- проїзний квиток на обмежений період часу з моменту продажу на визначену кількість поїздок в усіх видах комунального транспорту;

- проїзний квиток для всіх видів комунального транспорту на визначений час з моменту першої реєстрації в АСОП;

- єдиний проїзний квиток на всі види міського громадського транспорту незалежно від форм власності;

- пільговий іменний квиток багаторазового використання;

- пільговий квиток разового використання;

- квиток для перевезення багажу, використовується тільки разом з квитком на проїзд пасажира.

Пасажирам може бути відмовлено у здійсненні операції з реєстрації поїздки у разі блокування в АСОП електронних носіїв або припинення дії електронного носія (за наявності строку дії), відсутності суми грошових коштів на транспортному ресурсі згідно із затвердженими тарифами.

Вартість проїзду списується з транспортного ресурсу автоматично згідно із встановленими тарифами, що діють на день реєстрації поїздки.

Перевірка ліміту залишку транспортного ресурсу здійснюється користувачем на транспортному терміналі, в особистому кабінеті користувача тощо.

Порядок реєстрації проїзду

Для реєстрації проїзду (електронного квитка) використовуються спеціалізовані пристрої – транспортні термінали.

При здійсненні реєстрації поїздки (електронного квитка) користувачу необхідно піднести електронний носій до транспортного терміналу.

Після реєстрації проїзду (електронного квитка) на екрані транспортного терміналу з’явиться інформація про правомірність проїзду у вигляді текстового, звукового, графічного повідомлення тощо та залишок транспортного ресурсу.

Якщо на транспортному терміналі з’явилося повідомлення про неможливість здійснення реєстрації проїзду (електронного квитка) конкретним електронним носієм, користувач не звільняється від необхідності оплати проїзду і зобов’язаний  слатити за проїзд грошима водію/кондуктору.

У разі успішного завершення реєстрації проїзду (електронного квитка) електронним носієм буде здійснено відповідну актуалізацію даних транспортного ресурсу.

За допомогою одного електронного квитка здійснюється реєстрація поїздки одного пасажира один раз на рейс по відповідному маршруту.

Правила придбання (поповнення) транспортного ресурсу

Для забезпечення оплати проїзду з використанням електронного носія необхідно завчасно придбати (поповнити) транспортний ресурс в обсязі, достатньому для оплати проїзду пасажирів та/або багажу в пунктах, організованих агентами та/або іншими учасниками АСОП.

Придбання (поповнення) транспортного ресурсу можливо здійснити:

- у пунктах продажу (розповсюдження) транспортних карток;

- через платіжні пристрої;

- через пункти продажу (поповнення) транспортних ресурсів;

- через веб-сайт оператора АСОП тощо.

Перелік пунктів придбання (поповнення) транспортних ресурсів розміщується на офіційному веб-сайті  оператора АСОП, на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету,  у салонах транспортних засобів.

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися