Кременчуцька газета
Вівторок, 16 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Субсидії: хто залишається без грошей від держави

4 травня 2019 09:00

Що чекає на кременчужан у травні: кого позбавлять допомоги за «комуналку», а кому нарахують пеню.

Із цього місяця декому з кременчужан треба буде подати оновлені документи для отримання грошової допомоги від держави за «комуналку». Іншим її перепризначать автоматично. У Міністерстві соціальної політики нагадують: у травні стартує процес перепризначення субсидій на новий рік. Це стосується нарахувань як на опалювальний сезон, так і на неопалювальний. Та не всім кременчуцьким субсидіантам треба негайно йти до управління соціального захисту. Як повідомили у департаменті соцзахисту населення і питань АТО у відповідь на інформаційний запит Кременчуцької газети, це потрібно зробити тим, хто орендує житло; внутрішньо переміщеним особам; сім’ям, яким призначили субсидію не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих у квартирі; сім’ям, в яких є непрацюючі люди працездатного віку, у яких доходи відсутні або становлять суму, меншу мінімальної заробітної плати.
Боржникам субсидії призупинять
До речі, до цього періоду діяли обидві форми нарахування субсидій – готівкова і безготівкова. Тим, хто справно платить за комуналку, гроші продовжать видавати на руки. А ось тим, хто має заборгованість, допомогу від держави переведуть у безготівкову форму до моменту, поки її не погасять.
Із 1 травня житлова субсидія призначатиметься залежно від доходів субсидіанта: або тільки на новий опалювальний період 2019-2020 років, або ж і до того періоду, як почнуть подавати тепло в оселі. І якщо споживач має борг з оплати ЖКГ, витрат на утримання багатоквартирного будинку, загальна сума якого перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн), то йому будь-які виплати припиняються. Відновити субсидію можуть з початку опалювального періоду, за умови погашення боргу за «комуналку». Можна і не чекати, коли почнуть подавати тепло. Коли субсидіант розраховується за спожиті послуги, виплати відновлюються у наступний місяць після того, як людина подасть в управління праці і соцзахисту документальне підтвердження погашення боргу.
Знову попереджають про перевірки
А ще в міському департаменті соцзахисту і питань АТО нагадують, що відмовити в нарахуванні субсидій можуть у таких випадках:
- якщо людина не платить єдиний соціальний внесок і не перебуває на обліку в центрі зайнятості,
- за останні півроку здійснювала покупку на суму понад 50 тис грн,
- власникам будинку площею більше 200 кв. м або квартири понад 120 кв. м,
- якщо в сім’ї є машина, випущена менше 5 років тому.
Тож, одержувачів субсидій у Мінсоцполітики попереджають: на них чекають перевірки. Можуть поцікавитися, чи відповідає дійсності інформація в деклараціях, чи не «забули» претенденти вказати всі свої джерела доходів, чи не відбулося в сім’ї істотних змін у матеріальному плані?
Без проблем не обійшлося
У Кременчуці в березні управління соцзахисту населення Автозаводського та Крюківського районів за лютий 2019 року 29 тисячам 690 одержувачам нарахували житлову субсидію готівкою. (Автозаводський район – 19 тис 589 осіб, Крюківський – 10 тис 101 осіб). Це було вперше. Тому у процесі отримання «живих» грошей виникали проблеми. Основна кількість непорозумінь щодо отримання коштів субсидіантами трапилися за причини помилок у персональних даних, а саме в паспортах. У департаменті соцзахисту і питань АТО пояснюють: житлова субсидія в автоматичному режимі (без звернення громадян) перепризначається з 2015 року. За цей час багато її отримувачів змінили старі паспорти на нові (у зв’язку з втратою, зміною на нові, укладенням та розірванням шлюбу тощо), але не повідомили про це управління соцзахисту.
Звернення з питань нарахування грошей в рамках «монетизації» у Кременчуці надійшли від 699 осіб. Персональні дані цим субсидіантам (згідно з наданими ними документами) відкоригували. Далі вони змогли отримувати кошти в рамках нарахування державної допомоги на оплату комуналки. Щоправда, у соцмережах кременчужани пишуть про неабияку тяганину у випадку, якщо змінилися паспортні дані. Людям доводиться неодноразово обвивати пороги різних інстанцій, зокрема і банківської установи, аби добитися компенсації в грошовій формі.
Що варто пам’ятати субсидіантам
1 травня вступив у дію новий Закон «Про житлово-комунальні послуги». Згідно з ним, на борги за комунальні послуги нараховуватимуть пеню – 0,01% від загальної суми за кожен день прострочення. Але її розмір не буде перевищувати 100% заборгованості. Тобто, якщо заплатити на 60 днів пізніше, сума збільшиться на 6%. Наприклад, якщо борг за два місяці 4 тис грн, розмір пені становитиме 240 грн. Нововведення стосується як тих споживачів, які отримують субсидію, так і тих, хто її не мають.
Втім, поки невідомо, чи буде нараховуватися штраф на недорахування за «комуналку», що з’являться після 1 травня, або і на ті, які існували раніше.
Вищезгадані нарахування – не єдина міра. Постачальники комунальних послуг можуть вимагати борги через суд або навіть відключати споживачів від енергоносіїв. Субсидіантам варто пам’ятати про механізм судових позовів: у водоканалів і енергетичних компаній є можливість подати в суд на неплатника. А якщо це об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), там взагалі легко затребувати борг. Компанія – надавач послуг просто подає позов проти ОСББ як проти юридичної особи. А в будинках, які обслуговуються керуючими компаніями, подається позов проти конкретних мешканців-боржників.
Також варто знати, що незаконні донарахування у платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу управління соцзахисту не братимуться до уваги під час перепризначення у травні субсидій на новий рік. Серед іншого мається на увазі так званий «борг Яценюка». Про це повідомляє урядовий сайт Teplo.gov.ua. Субсидіанти сигналізують, що останнім часом їм приходять платіжки зі значними боргами. Де вони взялися, незрозуміло, оскільки за спожитий газ люди розраховуються вчасно. Тому за пропозицією Мінсоцполітики Уряд прийняв рішення не враховувати ці «сумнівні» борги. У травні на вимогу Постанови Кабміну усі постачальники природного газу будуть зобов’язані надати в місцеві управління соцзахисту інформацію щодо наявності простроченої заборгованості без зазначення нарахувань за так звані коефіцієнти. На основі цієї інформації і перепризначатимуть субсидії.

Перспективи: для «відстеження» субсидій пенсіонерам можуть дати мобілки
Парламентарії вимагають від уряду врегулювати низку проблем, через які не всі одержувачі державної допомоги за комуналку змогли вчасно оплатити рахунки. А саме: уряд повинен погасити заборгованість перед субсидіантами, що виникла через несвоєчасне перерахування грошей із держбюджету місцевим; узгодити терміни оплати ком послуг за термінами перерахування субсидій. Наприклад, за комуналку мешканцям розрахуватися треба до 20-го числа, а субсидію перерахували разом із пенсією 23-го, оскільки пенсії виплачують з 1 по 25 число. Також забезпечити пенсіонерів-субсидіантів безкоштовними мобільними телефонами (у кого їх немає), щоб люди могли отримувати СМС про надходження субсидії на банківські картки і повідомлення про те, що оплата за рахунками пройшла.

Нагадаємо, новий закон ЖКГ: треба знати, аби уникнути пені чи незрозуміло виставлених рахунків.

Кременчужани стали менше платити за тепло і гарячу воду, бо почали «проїдати» субсидії?

 

Світлана Павленко

Фото Кирило Воронцов

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися