Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 31 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Під час мобілізації чоловік пройшов медкомісію у військкоматі, а на відправку до армії не прибув: як його покарав кременчуцький суд

Ми в Telegram

7 вересня 2022 09:00

Судова справа.

 

В Кременчуці вперше, за час війни, винесено вирок за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Про це у своєму телеграм-каналі пише редактор Кременчуцької газети Олег Булашев.

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Ліна Обревко розглянула у судовому засіданні кримінальне провадження по обвинуваченню Сергія Н., освіта вища, має на утриманні малолітню дитину, раніше не судимого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період".

Як сказано у вироку суду, Сергій Н. перебував на обліку військовозобов'язаних. Будучі належним чином повідомленим у встановленому законодавстві порядку про наслідки неявки за загальною мобілізацією, прибув 3 червня 2022 року до військкомату і пройшов військово-лікарську комісію, якою визнаний придатним до військової служби.

7 липня 2022 року Сергій Н.прибув до військкомату для отримання мобілізаційного розпорядження та повістки на відправку у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації.  працівниками військкомату він був попереджений про призов , а також про наслідки відмови бути призваним та проходити військову службц під час загальної мобілізації.

Однак, Сергій Н. 7 липня без поважних причин, з метою ухилення від призову на військову службу під час загальної мобілізації, не маючи права на відстрочку, будучи визнаним придатним до військової служби відкрито відмовився від отримання мобілізаційного розпорядження та повістки про явку до військкомату на 10 липня о 12-00.

Працівники військкомату склали відповідний акт.

10 липня Сергій Н. до військкомату не прибув.

26 серпня 2022 року між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури Мельником В.О. та обвинуваченим  в присутності захисника Охмака В.І. укладено угоду про визнання винуватості.

Згідно з угодою Сергій Н. безперечно визнав вину.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди Сергій Н. буде призначене за скоєння кримінального правопорушення  - три роки позбавлення волі.  на підставі ст. 75,76 Кримінального кодексу України, обвинуваченого буде звільнено від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку.   

Заслухавши справу суддя затвердила угоду про визнання винуватості і визнала Сергія Н. винним за ст. 336 Кримінального кодексу України "Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період".

Суддя призначила йому узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки.  на підставі ст.75 Кримінального кодексу України, обвинуваченого звільнено від відбування покарання з випробуванням зі встановленням іспитового строку на 1 рік.

Вирок може бути оскаржений протягом 30 днів.

До речі, під час суду Сергій Н. розповів, що не погоджувався з висновками військово-лікарської комісії, бо він хвора людина.

Тепер чоловік осуджений, але поки триває іспитовий термін в армію він не піде.

На Полтавщині начальник військкомату і офіцер поліції погоріли на хабарі за "відмазування" від призову

 

Марина Соловей

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися