Кременчуцька газета
Субота, 9 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Суд кременчуцьких підприємців проти Полтаватеплоенерго: Полтавська облрада та ПТЕ не надали розрахунків тарифу

3 жовтня 2023 10:30

Подробиці судового засідання.

Понад 30 кременчужан відклали свої справи та за власний кошт днями приїхали до Полтави, щоб продемонструвати свою рішучість у справі з оскарження рішення Полтавської обласної ради щодо встановлення для нашого міста тарифів на тепло. Прийшов до суду підтримати позивачів і колишній нардеп Сергій Каплін.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив адвокат Руслан Ульянов.

«Станом на сьогодні, незважаючи на направлені нами запити, ні Полтавська обласна рада, ні КП "Полтаватеплоенерго" так і не надали розрахунків та документів, які би підтверджували ці розрахунки та якими можна було би економічно обгрунтувати встановлені для Кременчужан тарифи, які одразу зробили нерентабельними цілі види малого бізнесу та обгрунтованість яких викликає законні питання у тих, кого змушують за цими тарифами платити.

Полтавська обласна рада киває головою на комунальне підприємство, а комунальне підприємство намагається сховати документи за військовим станом та секретить від споживачів свою діяльність як лише може.

Вважаю таке відношення органу самоврядування до своїх виборців, яким він має служити, а комунального підприємства до споживачів послуг - просто ганебним!

Навіть приватні компанії не повинні собі дозволяти приховувати таку інформацію, оскільки одразу складається враження, що їм ще приховувати, а про представницький орган держави та підприємство, яке засноване на громадській власності і мови йти не може...», - пише Руслан Ульянов

Далі він зазначає, що під час засідання суд задовольнив подані майже від 100 кременчужан заяви про залучення їх до цієї справи як третіх осіб, а також клопотання про спонукання відповідача до виконання свого обов’язку довести суду свою правоту, і запропонував Полтавській обласній раді до наступного засідання 11 жовтня 2023 року подати суду докази (документи та розрахунки) на яких ґрунтуються встановлені Полтавською обласною радою тарифи.

«Я особисто розумію, що виграш нами цієї справи спричинить для КП "Полтаватеплоенерго" багатомільйонні збитки, проте вважаю, що таким чином Полтавська обласна рада та КП "Полтаватеплоенерго" заплатить за нехтування законом при вирішенні такого важливого суспільного питання, як встановлення тарифів на опалення та гарячу воду.

Ми маємо навчити політиків поважати закон та продемонструвати, що порушення закону буде їм дорого коштувати, в першу чергу - матеріально. Було би ідеально, якби виборці давали таким політикам і політичну оцінку - щоби ті, хто натиском кнопки санкціонували завищені тарифи, тому що їм лінь було розібратись в питанні, або тому, що їх так попросили однопартійці, щоби такі "політики" вилітали з органів самоврядування назавжди з вовчим квитком, а було би файно щоби і з кримінальним переслідуванням.

Я не закликаю кременчужан не оплачувати рахунки за тепло - це питання кожен має вирішити для себе сам. Та і судові рішення не завжди грунтуються лише на законі - часто-густо буває так, що судові рішення приймаються з огляду на доцільність, а не на закон. Проте, ми віримо як в ЗСУ, так і в те, що в судовій системі є люди, які служать праву, як такому, без огляду на політичну або економічну доцільність.

Якщо суд, як орган, що має стояти осторонь від політичної боротьби та економічного зиску на сторожі справедливості та чесних правил гри в суспільстві, починає зважувати політичні або економічні чинники, він одразу втрачає свій моральний авторитет та припиняє бути безстороннім, і суспільство залишається в такому випадку беззахисним перед тими, хто здійснює державну або економічну владу, тому що голос розуму та совісті підмінюється голосом чистогану або жадоби до влади. Такі пОступки завжди закінчувались або великою кровю, або величезними пограбуваннями самих широких верств населення.

Тому пильнуємо свої права та будуємо справедливу та ефектичну державу», - написав Руслан Ульянов.

Нагадаємо, Адвокат та екс-депутат Кременчуцької міськради Ульянов не бачить з чого радіти у справі про виграш кременчужанки у «Полтаватеплоенерго».

З 14 лютого Автозаводський райсуд має розпочати по суті розглядати позови кременчужан проти «Полтаватеплоенерго» щодо завищених тарифів.

Залишили кременчужан у розбитого корита: міська влада не робить запропонований облрадою крок для зниження тарифів на тепло.

Частину позовів кременчужан до Полтаватеплоенерго щодо завищених тарифів розглянуть аж восени.

Ульянов помилився у прогнозі: суд відкрив провадження щодо скасування тарифів «Полтаватеплоенерго» для всієї комунальної сфери Кременчука.

Щоб не платити по захмарним тарифам «Полтаватеплоенерго»: мерія підготує інструкцію для підприємців, які застосовують альтернативні види тепла.

Кременчуцькому юристу Ульянову нарешті довірили тарифну справу проти КП «Полтаватеплоенерго».

Ульянов прозвітувався, що Полтавський адмінсуд відкрив провадження у тарифній справі: деталі.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися