
Судова справа.
12 травня 2025 року Автозаводський районний суд м. Кременчука розглянув у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження про обвинувачення уродженця м. Кременчука Полтавської області, українця, громадянина України, з середньо - спеціальною освітою, не працюючого, не одруженого, але перебуваючий у сімейних відносинах, раніше не судимий, але двічі притягувався до адміністративної відповідальності, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України (Домашнє насильство).
Як сказано в судовому реєстрі, упродовж 2023-2025 років обвинувачений, умисно та систематично вчиняв фізичне, психологічне насильство стосовно свого вітчима, з яким спільно проживає однією сім`єю, що призвело до погіршення фізичного, емоційного стану, зниження рівня суб`єктивного відчуття безпеки, а також до деформації уявлення про себе як про захищену, гідну та соціально значущу особу.
Обвинувачений неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення за вчинення психологічного насильства щодо свого вітчима, а також відносно обвинуваченого виносились тимчасові заборонні приписи.
Зокрема, 14 серпня 2023 року він вчинив психологічне насильство в бік вітчима, що виразилося в висловлюванні в його бік нецензурної лайки, чим завдав шкоди його психічному здоров`ю. Це стало підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності, за що судом йому було накладено штраф у розмірі 170 грн.
Крім того, 03 лютого 2024 року він вчинив психологічне насильство, що виразилося в образі вітчима нецензурною лайкою та погрозі застосування фізичною розправою, в результаті чого відносно обвинуваченого складено терміновий заборонного припису у вигляді зобов`язання залишити місце проживання, заборона на вхід та перебування в місці проживання строком 1 доба.
Крім того, 30 червня 2024 року він вчинив психологічне насильство, що виразилося в образі вітчима нецензурною лайкою та погрозі застосування фізичною розправою, чим завдав шкоди його психічному здоров`ю. Це стало підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності, за що судом йому було накладено штраф у розмірі 340 грн.
Крім того, 12 липня 2024 року він вчинив психологічне насильство, що виразилося в образі вітчима нецензурною лайкою та погрозі застосування фізичною розправою, в результаті чого відносно обвинуваченого складено терміновий заборонний припис у вигляді заборони в будь-який спосіб контактувати з вітчимом строком 3 доби.
Крім того, 06 грудня 2024 року він вчинив психологічне насильство, що виразилося в образі вітчима нецензурною лайкою, в результаті чого відносно обвинуваченого складено терміновий заборонний припис у вигляді заборона на вхід та перебування в місці проживання, заборони в будь-який спосіб контактувати з вітчимом строком 5 діб.
Крім, того 22 лютого 2025 року він вчинив психологічне насильство, що виразилося в образі вітчима нецензурною лайкою та погрозі застосування фізичною розправою, чим завдав шкоди його психічному здоров`ю. Це стало підставою для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Крім того, 08 лютого 2025 року він перебував в кімнаті, де у нього на ґрунті неприязних відносин виник конфлікт із вітчимом, під час якого в обвинуваченого виник злочинний умисел направлений на завдання удару вітчиму, спричинення йому фізичного насильства.
Усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, обвинувачений наніс потерпілому один удар своєю головою в область чола над лівою бровою та один удар правою рукою стиснутою в кулак в область чола над лівою бровою, тим самим спричинивши останньому фізичний біль.
Таким чином, обвинувачений систематично вчиняв фізичне та психологічне насильство щодо свого вітчима, що відповідно до висновку експерта призвело до психотравмування останнього. У потерпілого наявне стале психоемоційне напруження, зумовлене дезадаптивною моделлю взаємовідносин між ним та пасинком, який систематично вчиняє дії, що мають характер психологічного та фізичного домашнього насильства. Ситуація, що розглядається призводить до погіршення емоційного стану, зниження рівня суб`єктивного відчуття безпеки, а також до деформації уявлення потерпілого про себе як про захищену, гідну та соціально значущу особу. У структурі його переживань фіксується внутрішній конфлікт відчуття безсилля, пов`язане з неможливістю вплинути на обставини, що склалися. Виявлені індивідуально-психологічні особливості у поєднанні з зовнішніми факторами дозволяють розглядати ситуація як таку, що має ознаки психотравмуючої та свідчить про суттєвий негативний вплив на якість життя.
В суді обвинувачений розкаюється у скоєному.
Згідно з цим, суд ухвалив визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення і призначити йому покарання у вигляд 1 року пробаційного нагляду.
Також судові витрати на залучення експертів у сумі 12 722 грн стягнути з обвинуваченого на користь держави.
Марина Соловей