Кременчуцька газета
Неділя, 26 Січня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Суттєве зниження рівня води у Кременчуцькому морі: рибалки інколи не можуть вийти в море і це може вплинути на подальшу долю водних ресурсів

2 грудня 2024 14:40

Пряма мова.

"Чи дійсно існує загроза невиконання продовольчої програми тими ж підприємцями з Градизька, які придбали квоту на вилов риби, а зараз не можуть вийти в морі через те, що дуже низький рівень води?" - саме таке запитання редактор «Кременчуцької газети» Олег Булашев поставив  минулими вихідними, під час випуску риби у Кременчуцьке море, начальниці Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Полтавській області Оксані Кулинич.

У відповідь стало відомо, що на даний час така загроза не існує, оскільки вилов складає вже більше 60% по Кременчуцькому і 67% по Кам'янському водосховищу і план буде виконано.

«Тобто через пониження рівня води вони можуть виходити на воду?»,- уточнив Олег Булашев, бо перебуваючи на водосховищі на власні очі констатував суттєве зниження рівня води у Дніпрі.

«У зв'язку з пониженням рівня води, бувають періоди, коли вони дійсно не можуть виходити, але Держрибагентство в цьому сприяє - Полтавським рибоохоронним патрулем та керівництвом Держебагагентства ініційовано  звернення на міжвідомчу комісію з узгодженню рівнів води Кременчуцького та Кам'янського водосховища.

Але на даний час така ситуація: рівень води не є критично низьким»,- каже О.Кулинич, хоча і констатує, що зараз спостерігається значний скид рівня води.

Саме через це було ініційовано проведення наукових досліджень.

«У нас три дні працювали фахівці Інституту рибного господарства Національної академії аграрних наук, щоб науковими дослідженнями і своїм біологічним обґрунтуванням зробити звернення також на міжвідомчу комісію стосовно цього рівня води»,- каже О.Кулинич.

Пресслужба Полтавського рибоохоронного патруля повідомила, що з 27 по 29 листопада 2024 року в нижній частині Кременчуцького, а також верхній та середній частинах Кам’янського водосховищ спеціалісти відділу іхтіології Полтавського рибоохоронного патруля спільно з науковими співробітниками Інституту рибного господарства НААН України також досліджували розмірний склад уловів шляхом масових промірів довжини тіла риб зі ставних сіток всіх розмірів вічка, які були на лову.

За попередньою оцінкою, кількісні та якісні характеристики промислових уловів відповідають середньостатистичним показникам для цього періоду року.

Результати робіт будуть враховані під час розробки лімітів спеціального використання водних біоресурсів та квот на промисловий вилов.

Моніторинг промислових уловів – це не лише про контроль кількості виловленої риби, але й про довгострокове збереження водних ресурсів для екосистем і майбутніх поколінь.

Такі дослідження є ключовими для досягнення сталого розвитку рибного господарства та збереження водних екосистем для майбутніх поколінь.

 

 

Клим Соколов

Відео Микити Ліцкевича


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися