Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Тарифне питання: як Полтаватеплоенерго намагається зменшити суми у рахунках за тепло та гарячу воду

29 травня 2023 17:30

Ціна на газ – левова частка тарифу на тепло

ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго» - передня ланка роботи зі споживачами. На сторінці Полтаватеплоенерго м. Кременчук розповіли щодо ситуації, яка турбує абонентів - тарифного питання на послуги з централізованого постачання води та тепла.

«Зауважимо, що левова доля тарифів на послуги, що надає підприємство, - це ціна на природний газ. Вона залишається на рівні, визначеному Постановою Кабінетом Міністрів України від 19.07.2022 № 812: для населення – 7 тис 583 грн 89 коп (з ПДВ), для інших споживачів - 38 тис 489 грн 39 коп (з ПДВ), для бюджетних та релігійних установ - 16 тис 553 грн 89 коп (з ПДВ).

За спостереженнями «Полтаватеплоенерго», на початку минулого опалювального періоду ціна у 38 тис грн для представників бізнесу у загальних параметрах відображала розрахунок ціни газу за імпортним паритетом, але була занадто високою для бізнес споживачів. Через це платоспроможність юридичних осіб впала - вони не сплачували за теплову енергію чи намагалася відмовитися від цієї послуги.

Діючою методологію, яка відображає об’єктивні фізичні процеси руху тепла,  передбачена оплата за тепло у приміщенні, яке знаходиться у будинку, що опалюється. Тобто великі рахунки юрособам надходили за пасивне опалювання бізнес-приміщень», - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у Полтаватеплоенерго, наразі ситуація з цінами на газ змінилась кардинально. Видобуток газу в Україні майже дорівнює споживанню, ціна на українському ринку газу формується у межах 11–13 тис грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ), а ціна газу за методологією імпортного паритету становить 14–18 тис грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ).

У повідомленні йдеться, що керівництво «Полтаватеплоенерго» звернулося до Міжгалузевої асоціації з розвитку систем теплопостачання «Укртеплокомуненерго» із проханням вплинути на формування НАК «Нафтогазом» цін на газ для підприємств теплокомуненерго.

«Стурбованість виробників теплової енергії Міжгалузева асоціація передала у листі до Голови правління НАК «Нафтогаз України», Прем’єр-міністра України та Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. У ньому йдеться про необхідність привести ціни на природний газ для споживачів до економічно обґрунтованого рівня.

У зверненні зазначається, що на підставі договірних відносин теплопідприємства для категорії «інші споживачі» зараз отримують природний газ від НАК «НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ» за ціною 38 тис 489 грн 39 коп (з ПДВ), а для бюджетних та релігійних установ за 16 тис 553 грн 89 коп (з ПДВ), що перевищує будь-які поточні ринкові  показники.

 Висока ціна на газ та коефіцієнт, який застосовується у разі замовлення потужності на добу наперед, впливають на рахунки, що отримують представники бізнесу. Йдеться про чималі суми.

За підрахунками представників теплопідприємств, ціна газу, зокрема для юросіб, має бути в межах ринкової – 12-16 тис. грн (з ПДВ).

Це дозволить не лише зменшити суми у рахунках за надані послуги, а й знизити рівень бажаючих від’єднатися від мереж теплопостачання.

Збільшення кількості споживачів «Полтаватеплоенерго» впливатиме на зменшення постійних витрат на одного споживача, що відповідно має знайти своє відображення у тарифах», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Суддя позов кременчуцької влади до Полтавської облради, щодо зниження тарифу для споживачів комунальної сфери, залишив без руху

 Влада Кременчука подала позов на Полтавську облраду та «Полтаватеплоенерго»: хочуть зниження тарифу для споживачів комунальної сфери

Головний юрист мерії Мирошніченко «дякує» фаховому юристу Ульянову за коментарі дій влади у тарифному скандалі

 

Антоніна Озерна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися