Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 27 Червня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Три котельні за 2,3 млрд грн до осені 2023 року: як місто хоче позбутися залежності від Кременчуцької ТЕЦ і чому програма Малецького ставить жирну крапку щодо мрій мешканців на індивідуальне опалення

20 травня 2022 10:35

Мерією підготовлено проект рішення "Про затвердження Програми нового будівництва теплогенеруючих потужностей лівобережної частини міста Кременчука на 2022-2023 роки". Але цей проект наразився на критику: строки - брехливі, але й відповідно до них, у цьому році НІЧОГО не буде збудовано. Окремі фракції обіцяють підтримку своїми голосами в обмін на участь у проекті. Окремі депутати, уже не вперше, будуть розповідати, що розгубилися і не на ту кнопку натиснули. 

Сьогодні депутати Кременчуцької міської ради на сесії мають затвердити Програму нового будівництва теплогенеруючих потужностей лівобережної частини міста Кременчука на 2022-2023 роки.

Як сказано в проекті програми, яку редакції надали депутати, вона приймається у зв’язку з руйнуванням будівель та обладнання ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ» внаслідок ракетних ударів росії, що ставить під загрозу початок опалювального періоду 2022-2023 років та забезпечення жителів міста гарячою водою, та з метою недопущення виникнення надзвичайної ситуації техногенного характеру, порушення життєдіяльності міста Кременчука.

Як відомо, забезпечення тепловою енергією та гарячою водою споживачів майже всієї лівобережної частини міста Кременчука вже багато років здійснювало ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ». Воно забезпечувало тепловою енергією та гарячою водою близько 180 тис. мешканців міста (80%), навчальні, лікувальні, соціальні заклади та велику кількість підприємств.

Під час військової агресії проти України російські загарбники руйнують об’єкти енергетичної інфраструктури нашої країни. В Кременчуці внаслідок ракетних обстрілів завдано величезної шкоди ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ», – виведено з ладу все теплосилове обладнання, яке забезпечувало виробництво електроенергії, технологічної пари для ПАТ «УКРТАТНАФТА» та тепла на потреби опалення та гарячого водопостачання майже всієї лівобережної частини міста.

Такі обставини можуть призвести до надзвичайної ситуації техногенного характеру в опалювальній період, так як інших або резервних теплогенеруючих потужностей в місті немає.

Для можливості визначення потужності необхідних теплогенеруючих джерел, комунальне підприємство «Теплоенерго» Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області (далі – КП «Теплоенерго»), як оператор зовнішніх інженерних мереж, опрацювало інформацію щодо максимального теплового навантаження споживачів міста, які живляться від джерела ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ» в найхолодніші дні останніх п’яти років.

Зокрема, встановлено, що в найхолоднішу добу (20.01.2021, при середній температурі навколишнього середовища -13 град.С) теплове навантаження склало 228,5 Гкал/год., а в найбільшу частину опалювального сезону теплове навантаження складає 170 – 180 Гкал/год, або 197,7 – 209,4 МВт/год.

Орієнтовний розподіл споживачів ТОВ «КРЕМЕНЧУЦЬКА ТЕЦ» по районам міста складає: центральна частина міста 28%, Молодіжне по 35%, нагірна частина міста 37% від загальної кількості спожитої теплової енергії.

Тож, для можливості забезпечення теплом мешканців лівобережної частини міста, необхідне будівництво трьох котелень, загальною орієнтовною потужністю не менше 250 МВт/год. Враховуючи споживання газу котельні центральної частини міста та для стабілізації роботи системи газопостачання з урахуванням сучасного рівня споживання газу необхідне будівництво автоматизованої газорозподільчої станції продуктивністю 20 тис. м³/год та 11 км газових мереж. Також, попередньо вже визначено місця будівництва нових теплогенеруючих потужностей з можливістю під’єднання їх до існуючої теплової мережі міста Кременчука.

Одна котельня має з’явитися на в центрі міста, друга в нагірній частині і третя на Молодіжному.

 

Орієнтовний графік виконання Програми у вигляді діаграми Ґанта представлено на рисунку.

Тож, у травні 2022 року має розпочатися підготовка проектної документації, а саме будівництво у липні 2022 року, а монтажні - у жовтні 2022 року.

Головне питання програми це її фінансування. У самій програмі на це записано наступне: "Програма фінансується за рахунок коштів Державного бюджету, обласного бюджету, бюджету Кременчуцької міської територіальної громади, коштів інвесторів та інших джерел фінансування, які не заборонені законодавством, у тому числі шляхом здійснення внесків до статутного капіталу КП «Теплоенерго». Програму розраховано виконати протягом 2022-2023 років. Обсяги фінансування Програми є орієнтовними".

Розробка проєктно-кошторисних документацій 20 млн 500 тис грн

Проведення державної експертизи  800 тис грн

Нове будівництво теплогенеруючих потужностей в м. Кременчук 2  млрд 322 млн  700 тис грн

ВСЬОГО 2 млрд 344 млн  грн.

 

Але ця програма поставити жирну крапку щодо мрій всіх свідомих мешканців на індивідуальне опалення у своїх оселях.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці пише депутат Кременчуцької міської ради Денис Терещенко: "Депутати Кременчука від народу, котрого більшість і не бачила, планують поставити жирну крапку щодо мрій всіх свідомих мешканців на індивідуальне опалення у своїх оселях.

Підготовлено проект рішення "Про затвердження Програми нового будівництва теплогенеруючих потужностей лівобережної частини міста Кременчука на 2022-2023 роки".

Орієнтовна вартість питання - 70 млн євро

Строки - брехливі, але й відповідно до них, у цьому році НІЧОГО не буде збудовано. Авжеж, 2 млрд 344 млн, які планують витратити на будівництво 3-х котелень для міста значно краще пропозиції Дмитро Лунін про 800 млн. на відновлення зруйнованої ТЕЦ

Окремі фракції обіцяють підтримку своїми голосами в обмін на участь у проекті. Окремі депутати, уже не вперше, будуть розповідати, що розгубилися і не на ту кнопку натиснули.

Хтось працює у виконкомі.

А комусь і зовсім похєр!

Крім того, 13 травня Олег Лєднік підписав розпорядження про необхідність створення комісії міською владою для вивчення варіантів забезпечення теплом мешканців Кременчука.

13 травня було розпорядження, а на 19 травня вже підготовлена програма?

Чи була створена комісія? Які розглядалися варіанти? Де результати?

Незалежно від результатів завтрашнього голосування, я вважаю, що іншого шансу провести децентралізацію опалення у мешканців лівого берега Дніпра НЕ БУДЕ!

Готую дорожню карту з переліком дій та оформленням необхідних документів. Надам всі потрібні зразки за посиланням. Готовий проводити консультації ініціативним групам.

Все непросто, але реально. Досвід #13район є тому підтвердженням. Спробуємо, громадо?".

Через зруйнування Кременчуцької ТЕЦ: містяни критикують «менеджерів від Бога», бо вважають, що вони не впораються із забезпеченням опалення осель кременчужан

Керманич області Лунін каже, що влада Кременчука вже має розпочинати роботу по будівництву двох котелень і не зволікати з цим

До початку опалювального сезону жителі Кременчука мають бути з теплом ,- Лєднік

"Дайте людям встановити індивідуальне опалення!" - що відповіли містяни Малецькому

Нові котельні в Кременчуці та індивідуальне опалення побудинково: Лєднік назвав пріоритети роботи влади, які дозволять "піти" місту від ТЕЦ

 

Олег Булашев

 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися