Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

У галереї Наталії Юзефович відкрилася виставка пам'яті художника Святослава Дереки

28 січня 2024 16:00

Виставка діятиме до 25.02.2024 р.

У Картинній галереї Наталії Юзефович відкрилася виставка живописних творів Святослава Дереки (25.01.1948-28.01.2022), яка  присвячена пам’яті талановитого кременчуцького митця.

Пройшло два роки як майстер   відійшов у вічність, але лишив по собі значний доробок - колекцію власних упізнаваних, характерних, колоритних картин, які  зберігаються його родиною.

До експозиції увійшло 30 робіт Святослава Івановича, написаних у різні періоди життя, це пейзажі, натюрморти та сюжетні композиції.

Святослав Дерека народився 25 січня 1848 року в селі Переяслівка Чернігівської області. Малювати почав з дитинства. Як він казав: «Коли почав малювати –  не пам’ятаю,  інакше: скільки себе пам’ятаю – стільки і малюю».  Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут в 1972 році. Його викладачами були А. Константинополькький, В. Кузнецов.            

В 70-их роках місто Кременчук запрошує митців, в тому числі і художників, для розвитку культури та мистецтва. Багато випускників ХХПІ відгукнулося на це запрошення, серед них був і Святослав Дерека. 

З 1974 року він почав працювати художником-монументалістом у Кременчуцьких художньо-виробничих майстернях. Протягом майже двох десятиріч він зі своїми колегами створили монументально-декоративні твори в нашому місті. Це: вітражі, мозаїчні панно, стінопис в оформленні промислових, громадських споруд, житлових будинків, навчальних закладів. Зокрема з роботами художника ми можемо зустрітися у приміщенні зв’язку, що у центрі міста та у Свято-Миколаївському соборі. В 1990 році став членом НСХУ.         

Коло  творчої діяльності  майстра надзвичайно широке: живопис, декоративно-ужиткове мистецтво, він займався оформленням інтер’єрів  та захоплювався дизайном ювелірних прикрас. Яскравою гранню творчої особистості Святослав Іванович був живопис - він не боявся експериментувати, опанував різні техніки та стилі, але завжди був  справжнім українським художником, бо  натхнення черпав від свого коріння.

У 2009 році проходила виставка живописних творів митця в Лондоні. Лондонські експерти називали його творчий доробок за кілька десятиліть винятковим.  Святослав Дерека учасник міських, обласних, всеукраїнських та зарубіжних художніх виставок. Відбулося декілька його персональних виставок в нашому місті. Полотна майстра зберігаються в краєзнавчому музеї, художній галереї та в багатьох приватних колекціях за кордоном.          28 січня 2022 року  художник Святослав Дерека пішов із життя. І хоча митця не стало, тепло і світло його картин залишиться назавжди з нами.

Виставка діятиме до 25.02.2024 р.

 

 

Ліна Романченко 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися