Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 7 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці 202 міські зони планують затвердити у історико-архітектурний опорний план

 

8 січня 2020 14:55

До культурної спадщини міста планують внести 16 об`єктів.

Сьогодні на засіданні архітектурно-містобудівної ради по питанням розгляду проєктівісторико-архітектурного опорного плану та додаткового внесення змін до генерального плану м. Кременчука вирішили розглянути два питання: затвердження архітектурного плану та зміни у архітектурному плані.

Як зазначив віце-мер Дмитро Кравченко, майже рік жодних змін не можливо було здійснювати. Проте план міста готовий і його варто затвердити в Міністерстві культури. Слово надали розробникам історико-архітектурного плану, зокрема, керівниці управління архітектури та містобудування Олександрі Волощенко. Два основні креслення міста продемонстрував архітектор.

«Щоб вести архітектурний історико-опорний план, його необхідно затверджувати. План розроблений у складі 4 томів, над яким працювали не лише проектанти, а й працівники краєзнавчого музею, полтавські спеціалісти. До об`єктів культурної спадщини були представлені 202 позиції міста», -  сказав архітектор.

Він коментував два креслення : історико-архітектурне та природо-охоронної спадщини.

 

На плані справа - зазначені об’єкти, що ще не внесені у перелік національного значення. Нанесені тут втрачені споруди чи ті, що вносять дисгармонію у архітектуру міста, об’єкти садово-паркового мистецтва, Білецьківські та Кагамлицькі плавні.

На плакаті зліва нанесені охоронні зони пам’яток архітектури.

«У межах міста визначені 4 комплексні охоронні зони. Це зона шпиталю по вулиці Гоголя, місце тепер льотного коледжу, далі в центрі - банк + музей і до сусідньої вулиці, довколишнє місце будинку де проживав Макаренко. Також визначені у місті два історичні ареали», - повідомили на засіданні.

Зазначимо, до культурної спадщини міста планують внести 16 об`єктів. А ще 25 - не вноситимуть у держреєст, хоча вони лишаться в об’єктах історичної забудови.

 

 

Ліна Романченко

 Фото Олександра Попенка

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися