Кременчуцька газета
Середа, 11 Вересня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

У Кременчуці біля Деївського звалища виїзна комісія оглянула переповнені резервуари з небезпечними та безпечними відходами (Доповнено)

15 серпня 2024 09:40

За словами представника ТОВ з переробки, у Мінекології до них зауважень не було. Проте представники земкомісії планують скликати екологічну комісію та розбиратися довкола безпечності методів утриманння та захоронення даних відходів.

Напередодні у Кременчуці, у рамках робочої виїзної комісії, представники влади оглянули земельну ділянку з декількома майданчиками відходів біля Деївського звалища. Виїзну комісію сформували через запит ТОВ з переробки та вилучення безпечних і небезпечних відходів «Еко-форс» на отримання дозволу на продовження діяльності. Проте, коли туди приїхали представники земельної комісії, їх здивували відповіді представника «Еко-форс» - про ємність, наповнення, кількість повних чи пустих  резервуарів та методи захоронення таких відходів.

У першу чергу, очільник комісії Сергій Порчирян попрохав розповісти, з чого складається майданчик для утилізації небезпечних відходів.

Представник ТОВ пан Сергій (прізвище не уточнював-авт.) повідомив, що раніше ліцензія від Міністерства екології називалася «ліцензією по поводженню з небезпечними відходами», а зараз цей вид діяльності називається «управління небезпечними відходами».

«Тому, у зв'язку з тим, що змінилося одне слово у назві ліцензії, старі ліцензії відмінили і потрібно, щоб підприємства-ліцензіяти одержали нову ліцензію з управління відходами. При тому, що умови управління відходів та поводження відходами не змінилися зовсім», - його слова.

Як з'ясувалося, тут діяльність вели декілька підприємств. ТОВ «Еко-форс» працює з 2016 р.Тож у першу чергу, у представника запитали, які методи задіюють, щоб відходи не потрапляли у грунт та яким чином їх переробляють.

  

«Хочемо почути відповіді на те, що ми бачимо. Зараз я бачу якусь забетоновану яму, куди скидають все, що попало: ветоші, масла, бочки, нафтопродукти. Поясніть, будь ласка, яким чином воно сюди потрапило і яким чином воно буде тут утилізуватися. І що ви робите для того, щоб убезпечити все це від відходів - адже там реакція відбувається, щоб не потрапило повітря і води», - уточнив повторно С.Порчирян.

Представник ТОВ відповів, що зараз класи відходів відмінили. А на даному місці є суміш і безпечних, і небезпечних відходів.

«Підприємство мало право приймати відходи не тільки небезпечні, але й безпечні. Тому тут суміш відходів. По-перше, ведеться постійний моніторинг на полігоні. По-перше, стоять дві свердловини, для контролю за якістю ґрунтових вод. Наприклад, у КАТП цих свердловин немає. Скважини глибиною 120 і 100 метрів.

Зараз у нас йде перереєстрація ліцензійних умов. До цього входить перевірка матеріально-технічної бази і відповідність документів, які ми надаємо на ліцензію, до ліцензійних умов.

На даний момент я не бачу, у нас приїжджала комісія з Міністерства екології України. Вони дивилися на полігон, дивилися на те, що знаходиться на території полігону, дивилися на резервуари, на резервуари.

У них ніяких питань до діяльності підприємства немає. У них є деякі питання забезпечення. Зараз вони сказали, що нам потрібні для діяльності ваги вантажні. Ми їх  купили минулого тижня і на цьому будемо їх встановлювати. У них були деякі зауваження щодо наших свердловин. Ми теж усунули ці зауваження», - пояснення представника.

За словами ще однієї представниці товариства, «Еко-форс» має висновок судово-будівельної експертизи про герметичність даних резервуарів і має висновок судових експертів Інституту ім.. Бакаріуса відносно того, що переробка  не завдає шкоди навколишньому середовищу.

Однак наглядно було помітно – усі майданчики відкриті і випаровування з них безпосередньо йде у повітря.

Тож ще один представник земкомісії – віцемер Дмитро Кравченко - запитав про герметичність майданчиків. Додав, що задля уникнення випаровування вони мають бути герметично закритими. На це почув відповідь представника ТОВ, що «немає закону, який би який регулював діяльність полігонів. Згідно старих правил, такі майданчики потрібно було закрити шаром глини і насадити зверху зелені насадження».

Такий варіант законсервованого резервуару тут є лише в одному екземплярі.

Усі інші – 5 резервуарів – представник назвав «незаповненими» - або «заповненими на 95%». Проте представники земкомісії зауважили, що вони практично повні і якщо буде дощ, усі ємності з них виходитимуть у ґрунти.

Назвати спроможності резервуарів, згідно норм, представники те змогли. Поки що документів з відповідними обліками також не мали.

За словами депутата, представника земкомісії Олександра Роженка, оглянувши територію, роботи чи належних заходів для утилізації з токсичними відходами тут не побачили.

На це представниця ТОВ прокоментувала, що зараз вирішується питання про узгодження документів у відповідності до законодавства.

«Але по статті 120 земельного кодексу ТОВ має отримати в оренду земельну ділянку. А уже після цього у нього буде і відповідальність,  наслідки. І в подальшому передає в суборенду підприємства, яке має право займатися відповідною діяльністю буде тут, цитуючи депутатів, наводити порядки», - прокоментувала представниця ТОВ.

По завершенню огляду очільник земкомісії підсумував, що по цьому питанню буде відведена окрема екологічна комісія, а питання детальніше обговорять на наступній депутатській сесії.

Доповнено

Сьогодні, під час засідання виконкому, було прийняте питання "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 01.02.2024 р. №242 - про тимчасове визначення переліку відходів, що не є небезпечними та які дозволено приймати для захоронення на полігоні" (перелік додається). 

«Усі бачили ці фото відходів поруч з полігоном КАТП 1628, там жах. Треба включати і нашу екологічну комісію, і підключати контролююючі служби - тому, що так не повинно бути. І продовжувати оренду земельної ділянки цій компанії - під питанням, адже карти переповненні, усе ллється не в бетонні карти, а на землю», - слова мера Віталія Малецького.

 

 

Ліна Романченко

Відео телеканалу «Візит»

Монтаж Ігоря Борисевича  


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися