Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 19 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

У Кременчуці оголосили літературно-краєзнавчий конкурс до 75-річчя Великої Перемоги

 

13 лютого 2020 15:00

«Ми – онуки переможців, наша пам'ять – їх вічне життя!»

1. Загальні положення.

 1. Організатори конкурсу – Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра», Кременчуцький краєзнавчий музей, Централізована бібліотечна система для дітей м. Кременчука та Кременчуцький  обласний   клінічний  шпиталь для ветеранів війни.

 2. Конкурс проводиться з нагоди 75-річчя  Великої Перемоги серед  юних кременчужан, які шанують пам'ять про подвиг нашого народу у Другій світовій війні, знають історію України та пишаються нею. Учасники конкурсу в своїх творах мають написати про героїв Другої світової війни, про яких вони дізналися від своїх рідних , на уроках історії, з книг, фільмів  чи публікацій в Інтернеті, і подвиги яких вразили їх і найбільше запам’яталися.

 3. Головна мета конкурсу – формування у підростаючого покоління  високої патріотичної свідомості, виховання шанобливого ставлення до пам’яті про Перемогу у Другій світовій війні, збереження та усвідомлення знань про історію свого народу.

 

2.  Умови участі у конкурсі.

2.1. До участі у конкурсі запрошуються учні середнього та старшого   шкільного віку (6-11 класи) середніх навчальних закладів, читачі дитячих бібліотек м. Кременчука у двох вікових категоріях:

 • І категорія –  учні 6-8 класів,

 • ІІ  категорія –  учні 9-11 класів.

 2.2. На конкурс  приймаються твори, які раніше не публікувалися, засновані:

 • на розповідях самих свідків війни про те, що з ними відбулося і про свої переживання,

 •  на спогадах про свідків війни та їхні розповіді старших членів родини,

 •  на власних почуттях, емоціях та висновках автора після прочитаного в книзі чи переглянутого на екрані.

 2.3. Учасники повинні вказати:

 •    контактний телефон, адресу та вік;

 •          заклад, який представляють (бібліотека, загальноосвітні навчальні заклади міста, заклади позашкільної освіти);

 •    надати своє фото та фотографії людей, про яких йдеться у розповіді.

 •  Якщо твір ґрунтується на прочитаній книзі (книгах) чи фільмах – обов’язково вказати назву, автора, режисера, рік видання чи виходу на екрани.

2.4. Готові матеріали обсягом  у заданих умовами конкурсу параметрах (2000-3000 комп’ютерних знаків з урахуванням пробілів) необхідно  переслати на конкурс в електронному вигляді у форматі Word; гарнітура (шрифт) Times; форматування: кегль 14; міжрядковий інтервал – одинарний, абзацний  відступ – 0,5; вирівнювання тексту – по ширині, для заголовка – по центру; поля – по два сантиметри (2 см) з усіх чотирьох боків (угорі, знизу, справа, зліва).   Мова – українська або російська.  

2.5. В разі застосування додаткових параметрів форматування, не передбачених цими умовами, конкурсна робота може бути відхилена.

2.6. Один учасник  може  надіслати  розповіді про декількох героїв війни – це збільшить шанси на перемогу, але  журі, в першу чергу, буде  звертати увагу на якість  твору.

 2.7. Роботи, які не відповідають вимогам пункту 2.3., 2.4,  для участі у конкурсі не приймаються.

2.8. Участь у конкурсі означає, що автор надісланої на конкурс оповіді надає право на вільне використання цього твору (вільну публікацію) ВБФ «Джерело Дніпра» з обов’язковим зазначенням імені автора, а також на передачу тексту, електронних копій фотографій та документів до наукового архіву Кременчуцького краєзнавчого музею з обов’язковим зазначенням усіх авторських даних фондоутворювача.

 

 1. Умови проведення  конкурсу.

 2. Конкурс проводиться  з  01  лютого   по  23  квітня  2020 року.

Готові  роботи  приймаються в електронному  вигляді  на електронну адресу masoviyviddil@gmail.com  до 27 березня  2020 року.   

 1. Критерії оцінки робіт:

  - в  заголовку має бути прізвище, ім’я та по батькові героя вашого твору (можна в дужках після оригінальної назви);

  - на початку твору учаснику обов’язково слід розмістити своє фото (та окремо в папці), зазначити своє ПІБ, вік, бібліотеку, школу, клас, а також номер телефону (у книзі друкуватися не буде). 

  - конкурсна робота має бути літературним твором з певним внутрішнім планом, логікою та послідовністю викладу;

  -  твір повинен дати коротке уявлення про основні  етапи життя героя війни (де народився і мешкав до війни, на яких фронтах чи у партизанських загонах воював, у яких битвах брав участь, де працював: у тилу чи на примусових роботах в Німеччині, нагороди тощо), але головне –  розповісти про якісь конкретні події в житті героя війни, що особливо вам запам’яталися, були цікаві Вам  чи членам вашої родини, стали колись поштовхом для написання тієї книги (сценарію фільму), що справили на вас враження;

 - у тексті або в кінці тексту 3-5 фотографій (без урахування авторської), а також окремо фотографії в папці з твором: героя оповіді, фото часів війни, післявоєнне фото героя війни тощо. Фотографії мають бути обов’язково з підписами та  датуванням.

 При наданні ілюстрацій з відкритих джерел вказати посилання, за котрим можна перевірити достовірність фото і підпису.

 1. За результатами конкурсу  визначаються: Гран-прі;  І, ІІ, ІІІ місце в кожній віковій категорії та приз журі. Переможці конкурсу нагороджуються цінними подарунками  та дипломами.

 2. Члени організаційного комітету конкурсу  одночасно є членами журі.

Оголошення переможців та нагородження лауреатів конкурсу буде проведено в ГК «Європейський». Цього ж дня буде презентовано книгу з однойменною конкурсу назвою «Ми – онуки переможців, наша пам'ять – їх вічне життя!», в яку ввійдуть кращі твори переможців та учасників конкурсу.

 1.   Дата урочистого нагородження переможців визначається Оргкомітетом додатково.

Координатори конкурсу:

 • Всеукраїнський благодійний фонд «Джерело Дніпра»:

 м. Кременчук, вул. Жадова, 4, Виконавчий директор Андрюшкіна Ірина Іонівна,  dzherelo@dzherelo.pl.ua . тел. 79-20-29

Центральна міська дитяча бібліотека, м.  Кременчук, вул. Соборна, 12/16 (масовий відділ), masoviyviddil@gmail.com, тел. 74-20-98

 • Кременчуцький краєзнавчий музей: м. Кременчук, вул. Ігоря Сердюка, 2,  museum_1975@ukr.net тел. 3-91-05.

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися