Кременчуцька газета
П'ятниця, 14 Червня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

У Кременчуці пройшла акція за демобілізацію військових: чого вимагають жінки?

18 травня 2024 13:00

Пряма мова.

 

Сьогодні, 18 травня, у Кременчуці пройшла чергова акція, учасниками якої стали родичі військових – тих, хто захищає нашу країну з початку повномасштабного вторгнення росіян.

Цього разу, у сквер імені Бабаєва для того, щоб їх почула як громадськість, так і влада, прийшло дуже мало жінок – лише 4.

Вони тримали у руках плакати: «Вимагаємо встановлення граничних термінів!», «Вимагаємо встановлення розумних термінів служби!».

Учасниця акції, кременчужанка Наталія розповіла, що 18 числа вступив в дію новий закон про мобілізацію, з якого в останню мить викреслили норму про демобілізацію.

За словами жінки, тоді була обіцянка, що протягом 8 місяців буде розглядатися цей законопроєкт про демобілізацію і він буде прийнятий.

«Але вже пройшов місяць і ніяких зрушень ми не бачимо. Не бачимо, щоб хтось реєстрував із депутатів ці законопроєкти.

Ми виходимо на підтримку наших рідних, тому що люди вже 3 рік війни і вони з перших днів знаходяться в зоні бойових дій без ротацій»,- каже Наталія.

А ще вона повідомляє, що її турбує ситуація, коли в списках бригад 40% можуть виконувати бойові завдання, а інші – знаходитися у тилу. І виходить, що людина у ЗСУ прослужить 36 місяців, але одні виконують бойові розпорядження, а інші просто знаходяться в тилу.

«Які ваша ініціативна група бачить мають бути терміни служби?»,- запитали журналісти у учасників акції.

У відповідь чуємо, що раніше ініціативні групи з питань демобілізації пропонували, 18 місяців, а тепер 36 - це три роки. В ці терміни вони хочуть вписати коефіцієнти – де саме служив, а також пункт про демобілізацію за бажанням військового.

«В мене дуже багато знайомих, які хочуть іти до кінця. А деякі просто вони вже по віку, морально, психологічно, по здоров'ю не можуть і не хочуть…

Ми також пропонуємо те, що якщо людина вирішила не продовжувати виконувати обов'язок, термін закінчився, щоб протягом двох років цих людей не чіпали.

Тобто, вони за два роки відновлюються, відновлюють своє здоров'я, психологічний стан. І через два роки, якщо не закінчиться війна, їх можуть знову мобілізувати в лави ЗСУ захищати нашу державу»,- говорить кременчужанка Наталія.

Нагадаємо, «Відпустіть наших чоловіків, дайте їм відпочинок»: у Кременчуці мітингували за демобілізацію військових, які безперервно воюють понад 18 місяців.

"Всі ж повинні розуміти, що вони не залізні" - У Кременчуці пройшла акція за демобілізацію військових, які служать понад 18 місяців

 

Клим Соколов

Відео Микити Ліцкевича

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися