Пряма мова.
Сьогодні, 6 серпня Католицька і Православна церкви святкують Преображення Господнє - таємниче преображення, описане в Євангеліях, явлення Божественної величі та слави Ісуса Христа перед трьома найближчими учнями під час молитви.
Наприкінці шляху земного життя Господь Ісус Христос відкрив Своїм учням, що йому належить постраждати за людей, померти на Хресті та воскреснути. Після цього Він звів трьох апостолів - Петра, Якова та Івана - на гору Фавор і преобразився перед ними: обличчя Його засяяло, а одяг став сліпуче білим. Два пророки Старого Заповіту - Мойсей та Ілля - з'явилися Господу на горі й розмовляли з Ним, а голос Бога Отця зі світлої хмари, що осяяла гору, свідчив про Божество Христа.
Преображенням на горі Фавор Господь Ісус Христос показав учням Славу Свого Божества для того, щоб вони під час Його прийдешніх страждань і Хресної смерті не похитнулися у вірі в Нього - Єдинородного Сина Божого.
З нагоди свята у кременчуцькому Храмі Серафима Саровського, що по пр.Полтавському, відбулося урочисте богослужіння, яке очолив настоятель обителі архімандрит Феодосій.
«Ми сьогодні святкуємо велике свято – свято Преображення Господа нашого Ісуса Христа.
Господь показав, що яке б естетство людське не було, воно має можливість і може очиститися і бути світлим, добрим і благодатним.
Сьогодні переповнені храми, сьогодні ми святкуємо по іншому вже календарю, по іншому стилю. І сьогодні, бачите, наскільки багато людей у храмах, тому що люди чекали своєї української церкви, люди чекали свого українського свята, люди чекали ідентичності…
Сьогодні ми молилися за нашу землю, за наших хлопців, які стоять на передовій… і просили Бога одне: «Господи! Такими трудами, такими сльозами людей, горем і бідою, допоможи нам зійти на цей Фавор і дай нам це світло - світло чистоти, правди і істини, для того, щоб просвітилася наша з вами велична українська нація, наша канонічна законна українська церква і наші з вами душі, які завжди будуть дякувати Богу за цю велику його благодать»,- сказав архімандрит Феодосій.
До речі, майже всі віряни, а їх сьогодні у храмі зібралося багато, без перебільшення були вражені святковим убранням ікони, яку обрамляли не лише квіти, а й плоди дерев.
Чому так?
Бо у народі свято Преображення Господнє ще називається Яблучний спас.
Тож, саме після служби, архімандрит Феодосій, на подвір’ї храму, освятив дари природи вірян.
Краса невимовна: як у Кременчуці до Великодня прикрасили подвір’я і храм Серафима Саровського
Олег Булашев
Відео Ігоря Борисевича