
Пряма мова.
Сьогодні у Крюківському райсуді Кременчука суддя Олександр Маханьков продовжив розгляд цивільної справи за позовом релігійної організації «Ставропігійна релігійна громада Свято-Троїцька парафія ПЦУ міста Кременчука» до Максима Капустіна (митрополита Кременчуцької єпархії УПЦ) щодо усунення перешкод в користуванні майном.
Як сказано на сайті «Судова влада» представниками позивача є Руслан Овчарук (настоятель храму Серафима Саровського ПЦУ, архімандрит Феодосій) та адвокат Руслан Лазоренко.
Представниками відповідача є адвокати Ярослав Ковальчук та Микита Чекман.
Сьогодні на засідання з’явився адвокат Руслан Лазоренко та по відеозв’язку адвокат Ярослав Ковальчук.
На початку розгляду справи, суддя О.Маханьков запитав чи є у сторін відвід суду. Сторони заявили, що довіряють даному судді.
Тоді суддя заявив, що у справі з’явився відзив на позов і клопотання Я.Ковальчука про зупинення розгляду справи.
Сам пан Ковальчук зазначив, що він подав таке клопотання, бо в Господарському суді Полтавської області розглядається позов про визнання недійсним протоколу громади щодо переходу з УПЦ до ПЦУ.
«Якщо в Полтаві суд визнає, що громада не переходила, тоді відпаде потреба розглядати цей позов»,- сказав адвокат Ковальчук.
Адвокат Р.Лазоренко категорично заперечував проти задоволення цього клопотання і вважає, що одна справа не має зупинити розгляд іншої.
«У цій справі нам потрібно встановити чиє майно і чи є перешкоджання? Майно зареєстровано по закону за релігійною організацією «Ставропігійна релігійна громада Свято-Троїцька парафія ПЦУ міста Кременчука», а перешкоджають колишні члени релігійної громади, які відносяться до УПЦ МП»,- сказав адвокат Лазоренко.
Він також додав, що клопотання опонентів – це спроба затягнути розгляд справи.
Суддя вислухав доводи і пішов до нарадчої кімнати, звідки повернувся з ухвалою, якою клопотання адвоката Ковальчука задовольнив.
Вже після засідання адвокат Лазоренко заявив журналістам, що він оскаржуватиме дану ухвалу в апеляційній інстанції.
«Ми вважаємо, що ухвала суду є незаконною. Ми будемо оскаржувати до суду апеляційної інстанції. Фактично, своєю ухвалою суд зупинив діяльність релігійної організації, яка є власником Свято-Троїцької православної церкви.
Фактично, суд узаконив протиправну діяльність відповідача Капустіна, який чинить перешкоди і буде надалі чинити перешкоди, не допускати ПЦУ до храму, не допускати для здійснення богослужіння.
Я вважаю, що це рішення незаконне, воно не ґрунтується на нормах цивільно-процесуального законодавства….
Справа ця й у Господарському суді не пов'язані справи, тому що предметом розгляду даної справи є усунення перешкод користування майном.
Тобто на сьогоднішній день ніхто не оспорює те, що Свято-Троїцька православна церква належить релігійній організації Ставропігійна релігійна громада Свято-Троїцької парафії Православної церкви України, ніхто не заперечує про те, що колишній керівник цієї організації Капустін чинить перешкоди і не допускає релігійну громаду до користування майном, він не передає ключі.
Мало того, я хочу звернути увагу, що ще з 17 вересня 2024 року релігійна громада звернулася до правоохоронних органів, оскільки члени релігійної громади повідомили про те, що з вказаної церкви вивозиться майно. На сьогоднішній день дані факти є предметом розгляду поліції і за даними фактами відкрито кримінальне провадження…
Я проаналізував практику Верховного суду України і Верховний суд наголошував на тому, що зупинення не повинно бути предметом затягування розгляду справи.
Фактично це є затягування розгляду справи і узаконення тих протиправних дій зі сторони колишнього керівника релігійної організації»,- заявив адвокат Р.Лазоренко.
Нагадаємо, Релігійна громада ПЦУ судиться з митрополитом УПЦ Миколаєм за Свято-Троїцький храм
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича