Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

У Кременчуцькій громаді з військового обліку фактично виключили на тисячу людей більше, ніж вказали офіційно: справу розслідувала поліція

17 квітня 2024 17:15

29 грудня кримінальне провадження закрили із встановленням відсутності в діях службовців порушень.

У Кременчуцькій громаді з військового обліку виключили 5 тисяч людей.

До правоохоронців звернулися скаржник, представник оборони та контррозвідка, які заявили: у Кременчуцькій громаді приховали мобілізаційний ресурс й виключали людей з обліку за висновками ВЛК.

Провадження про виключення з військового обліку закрили. У цьому матеріалі, за даними судової ухвали, видання ЗМІСТ розповідає чому так сталося.

Із 24 лютого 2022 року до 1 жовтня 2023 року, за даними Донесень про стан ведення військового обліку, з обліку виключили 5 тисяч 254 військовозобовʼязаних солдатського та сержантського складу. Скаржник вважає, що це відбулося протиправно за наказом голови місцевої ВЛК. У лютому 2024 року Октябрський районний суд Полтави отримав клопотання від слідчого щодо закриття кримінального провадження. Мовляв, складу злочину немає, бо документ «Донесення» не є офіційним, тому його підробка нічого не означає. Суд з цим погодився і не заборонив припиняти розслідування.

5 тисяч виключених з обліку на Полтавщині: як це сталося

Вперше про ВЛК у Кременчуцькому районі стало відомо у 2023 році. Там звільняли від служби у 10 разів більше призовників, аніж інші комісії в області. У Полтавській ОВА розповідали, що по її роботі бачили «не дуже зрозумілі цифри». Виявляється, виключених з обліку рахували у тисячах.

З матеріалів справи відомо, що досудове розслідування встановило неправдиві дані у Донесеннях про стан ведення військового обліку військовозобов'язаних за формою 2.38/М по Кременчуцькій громаді. Скаржник повідомив слідчих, що це – наслідок недбалості ВЛК.

Ймовірно, голова ВЛК, за відсутності огляду військовозобов`язаних усіма лікарями комісії, ухвалював рішення про виключення з військового обліку 5 тисяч 254 військовозобов`язаних солдатського та сержантського складу. За версією слідства, це завдало громадським інтересам у сфері оборони.

Скаржник повідомив, що місцеві посадовці не звертали на такі порушення уваги і виключали людей з обліку, бо мали документи від ВЛК. На думку скаржника, щоб приховати порушення, службовці подавали неправдиву інформацію в Донесеннях. Дані про виключення з обліку також могли не вносити до системи «Оберіг».

У суді заявник просив не закривати кримінальне провадження, бо вважає, що слідчі так і не провели розслідування.

Позиція поліції

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів з цим не погоджується. Він повідомив суду, що розслідування уже провели. Зокрема, перевіряли внесення недостовірної інформації про мобілізаційні ресурси на території Кременчуцької громади. Розбіжності між відомостями, наданими Донесеннями (1361 людей) та фактичними даними виключених з обліку (3610 людей), сягають 2 тисяч 249 людей. Рішення про закриття провадження слідчий через відсутність правопорушення.

Форма «Донесення» у провадженні вказана як офіційний документ. Підставою для перевірки даних у ньому була інформація начальника у сфері оборони та Департаменту військової контррозвідки СБУ. У заявах йшлося про приховування реальної кількості виключених з військового обліку.

Оборонець та контррозвідка повідомили, що військові службовці з серпня по грудень 2022 року та з січня по жовтень 2023 року подавали Донесення з недостовірними даними. Як слідує зі змісту повідомлення, в картотеці «Оберегу», виключеними з військового обліку за станом здоров`я внесені 4 тисячі 111 людей, а фактично – 5 тисяч 369. Частину даних до реєстру так і не внесли.

«Військові службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 з серпня по грудень 2022 року та з січня по жовтень 2023 року подавали Донесення про стан ведення військового обліку військовозобов`язаних за формою 2.38/М до ІНФОРМАЦІЯ_4 за підписом колишнього начальника ІНФОРМАЦІЯ_2 полковника ОСОБА_7 , що містило недостовірну інформацію про наявність мобілізаційних ресурсів, у зв`язку з чим виникла розбіжність у кількісних показниках військовозобов`язаних виключених з військового обліку за станом здоров`я, тобто посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 вносили до офіційних документів завідомо неправдиві відомості. Крім того, посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 неналежним чином виконували службові обов`язки щодо внесення до автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Оберіг» актуальних даних про військовозобов`язаних всіх категорій. На даний час, як слідує зі змісту названого повідомлення, в картотеці АІТС «Оберіг» рахується як «виключені з військового обліку за станом здоров`я» 4111 осіб, а фактично 5369 особи, тобто не внесено до реєстру 1258 осіб», - йдеться в судовому реєстрі.

29 грудня кримінальне провадження закрили із встановленням відсутності в діях службовців порушень, бо документи не містять реквізитів офіційного документа. Суд вирішив, що достатня підстава для припинення розслідування, тож погодив закриття провадження.

 

 

За матеріалами видання ЗМІСТ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися