Для шкіл в минулому році на антисептики пішло понад 3 млн грн.
У Кременчуцьких школах закінчуються антисептики. На покупку нових гроші з держави не найдійшли.
Про це повідомила депутатка Кременчуцької міської ради від фракції «Європейська солідарність» Лариса Гориславець, яка провела дослідження з активісткою Олесею Мусієнко.
«З тривогою спостерігаємо за ростом статистики по COVID-19, але не втрачаймо пильності в простих щоденних звичках. Продовжуємо часто і ретельно мити руки та користуватися антисептиками. До речі, яка ситуація в кременчуцьких школах? Чи забезпечені ними учні, вчителі і в цілому усі, хто в школі? Чи виділені на то бюджетні кошти? Отже, дані за 2020 рік вказують, що всі школи Кременчука в минулому році укладали договори на закупівлю антисептиків (дезинфекційних засобів, в договорах вказано різні назви…) Суми дуже різні: від 32 тис грн у школі №2 до 213 тис грн в школі №25. Але не поспішаймо шукати «зрадоньку», бо її тут немає. Усе залежить від кількості дітей в школі. Підрахунки, це наше припущення підтвердив і начальник департаменту освіти Кременчука Геннадій Москалик», - зазначає Л.Гориславець.
Вона нагадує, що у 2020 році прийшла державна цільова субвенція для закупівлі антисептиків у школи Кременчука, яку пропорційно розподілили по навчальних закладах.
«Діапазон у різних школах на 1 учня в нас такий: від 128 до 168 грн, найбільше (понад 280 грн) в ЗНЗ №21 (Кременчуцький ліцей-інтернат № 21 «СТАРТ», ред), але це інтернат, там, очевидно, необхідно більше. Які ж договори на закупівлю антисептиків показує в цьому році модуль аналітики? А ніякі. Нової субвенції не було. У школах кажуть, що користуються залишками. У Департаменті підтверджують те саме і вказують, що тримають руку на пульсі. Я не те, щоб наганяла паніку, але просто хочу звернути увагу і колег-депутатів на те, що тільки для шкіл в минулому році на антисептики пішло понад 3 млн грн», - акцентує депутатка.
Л.Гориславець має пропозицію до колег-депутатів: звернутися до Уряду та запитати про гроші ковідного фонду? А також про гроші для НУШ і на інклюзивну освіту.
Світлана Павленко