
Судова справа.
Днями суддя Кременчуцького районного суду Олександр Колотієвський розглянув у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, які надійшли з Кременчуцької місцевої прокуратури з обвинувальним актом за фактом вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України , тобто умисне тяжке тілесне ушкодження, поєднане зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, відносно ОСОБА_1, уродженця села Недогарки Кременчуцького району, громадянина України, не одруженого, працюючого муляром, з середньо - спеціальною освітою, раніше не судимий.
Як сказано у вироку суду, 07.06.2020 року, у денний час, ОСОБА_1 , разом зі своєю цивільною дружиною ОСОБА_4 та її родичами, вживав спиртні напої на території приватного домоволодіння за місцем свого проживання.
Цього ж дня, приблизно о 15 годині 15 хвилин, на територію домоволодіння у особистих справах до ОСОБА_1 прийшов ОСОБА_2 .
В подальшому близько 15 години 30 хвилин, у ОСОБА_1 виник конфлікт із ОСОБА_4 , в ході якого він намагався нанести тілесні ушкодження останній. Присутній ОСОБА_2 , з приводу цієї конфліктної ситуації, зробив ОСОБА_1 словесне зауваження.
В цей час у ОСОБА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, виник злочинний умисел спрямований на заподіяння ОСОБА_2 , тілесних ушкоджень.
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_1 , перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, знаходячись в напівсидячому положенні навпроти ОСОБА_2 , який сидів на лавці, наніс йому один удар правою рукою зжатою в кулак в область лівого ока.
В результаті умисних злочинних дій ОСОБА_1 , відповідно до висновку експерта, ОСОБА_2 завдані наступні тілесні ушкодження:
- контузія, гемофтальм, атрофія зорового нерва і сліпота лівого ока, на тлі пара орбітальної гематоми зліва. Такі ушкодження за ступенем тяжкості визначаються, як тяжкі тілесні ушкодження за критерієм, розладу здоров`я, поєднаного із стійкою втратою працездатності не менш ніж на одну третину;
- садна і гематоми лівого плеча, гематоми спини в ділянці обох лопаток, відносяться до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я.
Обвинувачений в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованого йому кримінальному правопорушенні не визнав, пояснив, що конфлікту з ОСОБА_4 у нього не було. Тілесних ушкоджень потерпілому не завдавав.
Не зважаючи на невизнання ОСОБА_1 вини, при судовому розгляді встановлена його вина у вчиненні злочину передбаченого ч.1 ст.121 КК України за обставинами викладеними в описовій частині вироку, що об`єктивно підтверджується належними і допустимими доказами.
Заслухавши справу суддя визнав винним ОСОБУ_1 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України і призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 5 років 6 місяців.
Цивільний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди завданої кримінальним правопорушенням суддя задовольнив частково і стягнув з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 матеріальну шкоду в розмірі 2038,72 гривень, а також моральну шкоду в розмірі 50000 гривень.
На вирок може бути подана апеляція в Полтавський апеляційний суд протягом тридцяти днів з моменту його проголошення через Кременчуцький районний суд Полтавської області.
Клим Соколов