Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 29 Січня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Укрпошта» на Полтавщині втілюватиме проєкт пересувних відділень поштового зв’язку

 

16 серпня 2021 11:45

«Укрпошта» – це чи не єдина компанія, що працює у малонаселених пунктах, в яких проживає менше ніж 1,2 тис мешканців.

Сьогодні на нараді у голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова розглядалося питання реформування роботи «Укрпошти».

Представник пошти заявив, що «Укрпошта»  є  акціонерним  товариством  та  утримується  за рахунок власних коштів, не отримуючи жодних державних дотацій. Відповідно до установчих документів товариство самостійно приймає рішення щодо форм надання послуг поштового зв’язку.

Полтавська дирекція АТ «Укрпошта» (далі – «Укрпошта») має розвинуту інфраструктурну мережу об’єктів поштового зв’язку, до складу якої станом на 01.08.2021 входять: 2 Центри поштового зв’язку, 512 відділень поштового зв’язку, з яких 90 – розташовані у міській місцевості, 406 – у сільській, із яких 71 – автоматизоване та 16 пересувних відділень поштового зв’язку.

«Укрпошта» – це чи не єдина компанія, що працює у малонаселених пунктах, в яких проживає менше ніж 1,2 тис мешканців.

У Полтавській області налічується 1820 малонаселених пунктів, загальна кількість мешканців яких становить 751,8 тисяч.

У селах з населенням до 1,2 тисяч підприємство не має обсягів роботи, які б покривали необхідні витрати: зарплати листоношам, ремонти відділень тощо, але, як національний поштовий оператор, «Укрпошта» зобов’язана надавати послуги населенню незалежно від рентабельності виробництва.

У 2018 році «Укрпоштою» розпочато процес 100% комп’ютеризації виробництва.

Нині автоматизовано понад 1700 сільських відділень поштового зв’язку,  в  тому числі 71 – у  Полтавській  області.

У рамках цього процесу  населені пункти з понад 1,2 тисяч мешканців буде автоматизовано за рахунок комп’ютеризації відділень, це ще 49 відділень в області.

Загалом, до 2023 року «Укрпошта» має на меті оцифрувати 100% клієнтської бази, щоб клієнти, незалежно від місця проживання, мали можливість отримувати послуги у сучасному форматі.

Водночас, завдяки запровадженню пересувних відділень поштового зв’язку, будуть автоматизовані процеси надання послуг поштового зв’язку в населених пунктах з кількістю мешканців до 1,2 тисяч.

Пересувне відділення поштового зв’язку – це повноцінне поштове відділення, яке приїжджатиме у населені пункти з кількістю мешканців до  1,2 тисяч та матиме можливість надання усього спектру поштових, логістичних, фінансових та інших послуг.

Пересувне відділення поштового зв’язку має такий алгоритм роботи:

бригада пересувного відділення поштового зв’язку, яка складається із трьох осіб (начальника, листоноші та водія-супроводжувача),  приїжджатимуть у населений пункт у точку присутності; точка присутності – це, по суті, і є стаціонарне поштове відділення, роботу якого буде організовано або у приміщенні «Укрпошти», або у приміщенні, яке буде виділене сільською радою;

начальник пересувного відділення поштового зв’язку залишатиметься у точці присутності та прийматиме комунальні платежі, допомагатиме з передплатою, видаватиме грошові перекази та соціальні виплати, поповнюватиме мобільний телефон тощо;

водій-супроводжувач та листоноша в авто пересувного відділення поштового зв’язку доставлятимуть пенсії, періодичні видання, посилки, реалізовуватимуть товари широкого вжитку, прийматимуть платежі біля домівок користувачів. Таким чином, маломобільні клієнти матимуть можливість отримувати послуги поштового зв’язку безпосередньо біля своїх осель.

Відтак пересувне відділення поштового зв’язку забезпечуватиме можливість отримання усіх послуг, що були раніше, та розширюватиме можливості клієнтів: швидко отримати та замовити ліки, надіслати більш габаритні товари, замовити дрібну побутову техніку з каталогів тощо.

Запровадження проєкту пересувних відділень поштового зв’язку – це єдине ефективне рішення, яке дозволить залишити пошту в селі, поліпшити сервіс, забезпечити гідну заплату працівникам та оновити інфраструктуру.

Проєкт забезпечить належну якість обслуговування, замість однієї листоноші буде працювати бригада на автомобілі, до того ж у населеному пункті створюватимуться дві точки присутності, що зручніше для клієнтів.

Графік роботи пересувного відділення поштового зв’язку  встановлюватиметься таким чином, щоб повністю задовольнити попит населення: у села з населенням менше 100 жителів авто заїжджатиме один раз на тиждень; до 500 – двічі, до 1200 – два/три рази на тиждень. Графіки роботи можуть коригуватись на прохання громади.

Проєкт пересувних відділень поштового зв’язку вже довів свою ефективність, стартувавши у 2018 році у Чернігівській області зі 130 автомобілів – пересувних відділень поштового зв’язку.

У  2020 році  500  пересувних  відділень поштового зв’язку запрацювали ще у 6 областях України: Київській, Одеській, Херсонській, Чернівецькій, Закарпатській та Черкаській областях. Впродовж 2021 року пересувні відділення поштового зв’язку запрацюють у 17 областях України, загалом послуги надаватимуть 2500 мобільних бригад по усій країні.

На сьогодні, з метою забезпечення користувачів якісними послугами поштового зв’язку в Полтавській області, «Укрпоштою» визначається кількість автомобілів, маршрутів, точок присутності тощо. Ця робота буде закінчена в третьому кварталі поточного року.

Після впровадження проєкту пересувних відділень поштового зв’язку мережа об’єктів у Полтавській області буде налічувати 2 Центри поштового зв’язку, 512 відділень поштового зв’язку, з яких 90 – розташовані у міській місцевості, 120 стаціонарних автоматизованих відділень поштового зв’язку – у сільській місцевості та 130 пересувних відділень поштового зв’язку.

Надання доступу до усього спектру послуг поштового зв’язку, насамперед мешканцям сільської місцевості, це спільне завдання «Укрпошти» та місцевої влади. Проєкт реалізується виключно на власні та залучені кредитні кошти установи, тому від громад ми очікуємо сприяння тільки в організаційних питаннях, таких як:

надання приміщень для організації точок присутності (у сільраді, клубі тощо);

розповсюдження інформації про нові графіки роботи в населених пунктах;

оновлення поштових скриньок, вказівників, табличок з назвами вулиць та номерів будівель.

До усіх позитивних аспектів для жителів (і клієнтів, і працівників «Укрпошти») можна додати кілька пунктів, що стосуватимуться громади у цілому. 

Нагадаємо, На Полтавщині продовжують виплачувати пенсії

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися