Кременчуцька газета
Середа, 15 Січня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Увага! Зловмисники почали використовувати кризу, пов’язану з поширенням коронавірусу

11 квітня 2020 09:00

Кого і чого під час карантинних заходів варто остерігатися кременчужанам.

Вже понад три тижні у зв’язку із введенням обмежувальних заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 у Кременчуці закрили всі крамниці, окрім магазинів продуктів, побутової хімії та зв’язку. Проте потреби у придбанні тих чи інших речей не зникли. Тож не дивно, що зараз інтернет-покупки популярні серед містян. Однак є інший бік медалі – активізувалися шахраї. Так, протягом двох днів, 27-28 березня, 4 кременчужан, яких ошукали зловмисники, звернулися із заявами до правоохоронців. Деякі з них стосувалися саме покупок через інтернет. Як повідомили у відділі поліції Кременчука, люди втратили значні суми.

Зокрема 45-річний городянин на одному з сайтів купував різний товар і для цього перевів продавцям 14 тис 999 грн. Однак товар не отримав.

Було звернення і від 41-річної жінки, яка повідомила, що невідома особа під приводом продажу велосипеда, розмістивши оголошення на іншому сайті, видурила у її 18-річного сина 6 тис 212 грн. Гроші хлопець перерахував на рахунок банківської картки, із невідомим спілкувалися через мобільний додаток. За цими фактами дані внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).

Правоохоронці радять

Перша рекомендація: будь-які покупки в мережі потрібно відправляти-отримувати накладеним платежем або розраховуватися під час особистої зустрічі. Переплативши від 100 до 300 грн у відділенні доставки, покупець буде впевненим, що товар відповідає тому, що вказувалося на сайті. А ще періодично необхідно змінювати ПІН-код банківської картки. Коли ви розраховуєтеся карткою в будь-якому закладі, ПІН-код може фіксувати камера спостереження. Також треба перевіряти продавця товару в інтернеті, тобто пошукати номер його мобільного в мережі. Адже часто шахраї навіть не змінюють його. Тому в інтернеті про них можна знайти багато відповідних відгуків. Не ризикуйте оплачувати рахунки на незнайомих ресурсах, тим більше, якщо комісія підозріло низька. Це можуть бути сайти-підробки, які є частиною схеми шахрайства по банківській карті.

Якщо ж ви таки попалися на гачок зловмисників і втратили гроші, то повернути їх буде дуже важко. Однак у будь-якому випадку варто одразу ж написати заяву до поліції, подзвонивши 102 чи до кіберполіції. А ще – попереджайте інших, залишаючи відгуки та мобільний телефон афериста в інтернеті.

А ще - ніколи не надавайте інформацію про свої картки невідомим особам, навіть якщо вони звертаються до вас нібито від імені банку.

Пенсіонерам по тисячі ще не видали, а шахраї вже активізувалися

Пенсійний фонд України попереджає пенсіонерів, що зловмисники зараз розсилають фальшиві смс-повідомлення від імені Національного банку України про виплату додаткової 1 тис грн. Шахраї намагаються спекулювати на довірі, спонукають пенсіонерів телефонувати за номерами, які їм вказують, та вводять стареньких в оману заради отримання грошей.

Пенсійний фонд запевняє: усі офіційні виплати від держави, зокрема ця одноразова допомога, будуть перераховуватися на рахунки в уповноважених банках або доставлятимуться пенсіонерам листоношами Укрпошти. Про початок таких виплат повідомлять невідкладно. Перш ніж робити поспішні кроки, радять телефонувати до контакт-центру фонду за номерами: 0-800-503-753, (044) 281-08-70, (044) 281-08-71.

У відділі поліції Кременчука повідомляють, що, на щастя, у нашому місті таких випадків не фіксували, проте громадян закликають не втрачати пильність.

Зловмисники перевтілюються у дезінфекторів

У деяких українських містах з початком карантинних заходів з’явився новий вид шахрайства. Під приводом обробки приміщень любителі легкої наживи намагаються проникнути до оселі. Інтернетом шириться інформація, що група людей у спеціальних костюмах захисту може пропонувати продезінфікувати квартири та будинки. Таким чином шахраї можуть потрапляти до житла. Правоохоронці закликають не довіряти таким «дезінфекторам». У разі виникнення подібних ситуацій обов’язково повідомте про них телефоном 102.

До речі, на засіданні оперативного штабу щодо запобігання поширенню у Кременчуці COVID-19 містянам неодноразово вказували, що слід пильно ставитися до незнайомих людей, які заходять до під’їздів. У разі виникнення непорозумінь телефонувати в поліцію.

Пам’ятайте, у Кременчуці соцпрацівники не ходять по квартирах і не збирають ніякої інформації. Під їх виглядом можуть прийти шахраї. Перевіряйте посвідчення незваних гостей.

Європейське поліцейське агентство повідомило про різке зростання злочинності у кризові часи

Європейське поліцейське агентство оприлюднило заяву, у якій зазначається, що окремі злочинці та організовані банди дуже швидко адаптували свої методи і наживаються на глобальній кризі. Зокрема зросла кількість випадків кіберзлочинності, шахрайства, крадіжок і підробок. Також розширився продаж підроблених засобів захисту і медикаментів. Фальсифікатори використовують у своїх цілях брак медичних масок і засобів дезінфекції.

Зараз багато хто працює у віддаленому режимі з дому, підключаючи менш захищені особисті комп’ютери до мереж фірм і організацій. А це становить серйозну загрозу для безпеки. Крім того, експерти вказали на ймовірне подальше збільшення випадків шахрайства. За їхніми словами, аферисти дуже швидко підлаштовують свої схеми під актуальну ситуацію і використовують у своїх цілях страхи і побоювання людей у кризові часи.

Зазначимо, коли готувався матеріал, стало відомо, що у Кременчуці зафіксовано факт обігу фальшивих грошей. Жінка хотіла розрахуватися у магазині підробленою купюрою в 500 грн. Її затримала охорона продовольчого магазину і передала правоохоронцям. Тож містянам варто бути обачними під час розрахунків готівкою.

 

З використанням матеріалів з відкритих джерел Світлана Павленко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися