Кременчуцька газета
Субота, 9 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

В Україні припинять вступ на «молодших бакалаврів»

3 жовтня 2023 17:45

Пропонується припинити освітню діяльність та анулювати ліцензії територіально відокремленим структурним підрозділам закладів вищої освіти та коледжам у сферах вищої та фахової передвищої освіти.

З 2024 року в Україні припинять проводити набір вступників для здобуття ступеня початкової вищої освіти – молодшого бакалавра.

Відповідні зміни передбачені в законопроєкті, зареєстрованому у Верховній Раді за ініціативи голови Комітету ВР з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака.

Цей законопроєкт є продовженням проєкту закону, яким передбачено створення передумов для модернізації мережі закладів вищої освіти, розробленого Міністерством освіти і науки.

Згідно з цим документом, пропонується припинити освітню діяльність та анулювати ліцензії територіально відокремленим структурним підрозділам закладів вищої освіти та коледжам у сферах вищої та фахової передвищої освіти.

Посадовці пояснюють таке рішення тим, що територіально відокремлені структурні підрозділи закладів вищої освіти, які готували «молодших бакалаврів», є найбільш суперечливою частиною системи вищої освіти.

«Коледжі в системі вищої освіти не отримали значного поширення порівняно з закладами фахової передвищої освіти», – йдеться пояснювальній записці до законопроєкту.

У разі, якщо обидва законопроєкти будуть прийняті, філії та коледжі на базі вишів припинять набори «молодших бакалаврів» з наступного року, а їхні ліцензії на провадження освітньої діяльності будуть анульовані з 1 липня 2025 року.

Довідково: освітній ступінь «молодший бакалавр» присуджувався закладом вищої або фахової передвищої освіти студенту в результаті успішного виконання освітньо-професійної програми, обсяг якої становить 120 кредитів ЄКТС (на відміну від 180240 кредитів ЄКТС для отримання ступеня «бакалавра»). Це так званий «короткий цикл» вищої освіти.

 

За матеріалами Освіта.юа


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися