Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 12 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

В Україні змінили трудові закони: приводів для звільнення побільшало

 

1 липня 2022 20:00

Також запроваджується можливість оформлення всіх документів щодо трудових відносин в електронній формі.

В Україні на час воєнного стану змінили деякі положення законів про працю. Зокрема, запроваджено додаткові підстави для звільнення працівників з ініціативи власників, а також дозволено збільшувати робочий день (але з обмеженнями). Натомість працівникам освітніх закладів повернули їхню нормальну тривалість відпустки. Про це пише OBOZREVATEL.

Такі зміни передбачає законопроєкт №7251 "Про внесення змін до деяких законів України щодо оптимізації трудових відносин". За ухвалення документа у другому читанні 1 липня проголосували 262 нардепи (щоб ознайомитися з поіменним списком, доскрольте новину до кінця). Головні нововведення законопроєкту такі:

 Приводи для звільнення

Роботодавцям стане дещо простіше звільняти працівників. До причин, через які трудовий договір може бути розірваний в односторонньому порядку, додали:

  • руйнування чи знищення виробничих, організаційних та технічних потужностей, засобів виробництва чи майна;

  • відсутність співробітника на роботі та інформації про причини такої відсутності більше ніж протягом 4 місяців.

При цьому, як пояснювала юристка Тетяна Ященко, використання першої причини звільнення вимагає від роботодавця пройти досить обтяжливу процедуру документування. Вона передбачає завчасне повідомлення не лише співробітника, а й первинних профспілкових організацій, а у разі масового звільнення – ще й Держслужби зайнятості.

– Відпустки для педагогів

"Педагоги зможуть брати відпустку повної тривалості – до 56 календарних днів... Знаю, наскільки це нагальне питання для освітян. Адже на час воєнного стану відпустка була обмежена 24 днями", – повідомила народна депутатка Юлія Гришина ("Слуга народу").

Тепер обмеження знято. А рішення про тривалість відпустки ухвалюватиме директор чи засновник школи.

– Електронний документообіг

Запроваджується можливість оформлення всіх документів щодо трудових відносин в електронній формі. Зокрема це стосується будь-яких повідомлень для співробітників. Однак у такому разі роботодавець має чітко вказати, який саме канал зв'язку вважатиметься офіційним (e-mail, конкретний месенджер тощо).

– Робочий час

Законопроєкт обмежує можливість збільшувати тривалість робочого часу – щонайбільше до 60 годин на тиждень. при цьому роботодавець повинен мати причини для такого рішення ("критичні умови"). А компенсації за роботу у вихідні знову доведеться виплачувати (таке правило раніше скасовували на час воєнного стану).

Як відомо, українцям дозволили на час війни забирати у роботодавця трудові книжки та зберігати їх самостійно. Зазвичай трудові книжки видають на руки лише у разі звільнення. Тепер для цього достатньо письмово звернутись до роботодавця.

 

 

За матеріалами джерела


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися