Про недоліки в роботі установ міста можна дізнатися із звернень, які надходили на «гарячі» лінії у І півріччі.
Що робити, якщо роботодавець несвоєчасно виплачує зарплату або соцслужби не нараховують субсидію? А коли у лікарні відмовили у проведенні МРТ обстеження? У сучасному житті більшість з нас знає, куди можна поскаржитися. Дехто телефонує у Службу допомоги мера кременчужанам (1563), інші – на Урядову «гарячу лінію» (1545). Але багато звернень надходить до комунальної бюджетної установи «Обласний контактний центр Полтавської обласної ради (тел. 0 (800) 502-230). На початку липня цей центр інформував, що за підсумками І півріччя – кожне четверте звернення надходило від жителів Кременчука та району. Тож ми вирішили дізнатися, на що найчастіше скаржилися мешканці нашого регіону.
У відповіді на наш запит нам повідомили, що контактний центр приймає скарги, реєструє їх, а далі надсилає заяви в інші органи (відповідно до компетенції) для розгляду по суті порушених питань. Звернення громадян до цього центру надходять з різних джерел, зокрема, з Урядової «гарячої» лінії, контакт-центру Міністерства охорони здоров’я, Мінреінтеграції України тощо. Також зазначається, що відсоток, який оприлюднюється, є середньостатистичним.
Соціальні звернення
За І півріччя 2024 року за цим напрямком загалом надійшло 948 звернень громадян. Безпосередньо до контактного центру – 27, ще 921 делеговане з Урядової «гарячої» лінії.
Найчастіші питання, у яких просять розібратися громадяни, дивиться у інфографіці.
Також були ще скарги на забезпечення засобами реабілітації, неотримання пакунку малюка, невиконання батьківських обов’язків тощо. Але це поодинокі звернення.
Скарги на лікарів та медзаклади
Упродовж І півріччя контакт-центр отримав 59 звернень медичного характеру. Найбільше (18 з них) мешканці району скаржилися на Амбулаторії сімейної медицини №»1, 3, 4, 5 та Центри первинної медико-санітарної допомоги №№1, 3. Йшлося про затримки скерування документів на МСЕК, невидачу довідки чи лікарняного листа, не обстеження дитини, невірно встановлений діагноз, відмови в записі до лікаря та у виконанні аналізу тощо.
Ще 13 містян мали зауваження до роботи МСЕК, проведення огляду, прийнятих рішень тощо.
11 скарг надійшло на лікарню інтенсивного лікування «Кременчуцька». Тут громадяни повідомляли, що їм відмовили у рецепті на інсулін від ендокринолога та у направленні до ЛКК, повільно обслуговували у рентгенкабінеті, не було сигналу повітряної тривоги, а ще у закладі спостерігаються великі черги.
Були зауваження до роботи бригад екстреної медичної допомоги та приватних медичних закладів (по 5).
По 4 скарги було на лікарні «Правобережна» та Першу міську лікарню ім. Богаєвського. Мешканці громади жалілися на затримки з виплати зарплати, виписку пацієнта у незадовільному стані, великі черги тощо.
Лічені скарги були й на інші медзаклади.
У контакт-центрі повідомляють, що заявники отримували відповіді безпосередньою з медзакладів, Департаменту охорони здоров’я як міського так і обласного.
Незадоволення роботою ЖКГ
За підсумками І півріччя від мешканців Кременчуцької тергромади отримано 116 звернень з питань житлово-комунального господарства: 94 – з Урядової «гарячої» лінії, ще 22 – надійшло безпосередньо до обласного контакт-центру. З якими проблемами найчастіше зверталися люди, дивиться в інфографіці.
Окрім цього, були поодинокі скарги на ремонт ліфтів, видачу документів житлово-комунальними службами, компенсації комунальних витрат тощо.
Інші скарги
У обласному комунальному контактному центрі зазначили, що у І півріччі 2024 року до Кременчуцької міської ради направили на розгляд три скарги, що надійшли від Урядової «гарячої» лінії, які стосуються надзвичайних ситуацій/соціально-політичного характеру/укриття (бомбосховища).
Ще 5 звернень отримано щодо роботи правоохоронних органів. Зокрема, 2 стосувалися фактів домашнього насильства, 3 – обмеження доступу до об’єктів загального користування.
Тож, як бачимо, мешканці Кременчуцької громади не нехтують своїми правами та активно звертаються за допомогою у вирішенні життєвих питань у різних галузях.
«Обласний контактний центр є користувачем і, відповідно, має обмежені можливості при складанні звітів чи проведенні аналітики розглянутих звернень. У зв’язку з цим надати інформацію щодо точної кількості вирішених звернень можуть власники відповідних програмно-апаратних комплексів.
Відсоток, який оприлюднюється у щотижневих інформаціях на сайті Полтавської ОВА, є середньостатистичним, що зазначається у щорічних звітах Урядового контактного центру і становить, як правило, від 10 до 15% позитивно вирішених від загальної кількості надісланих до ОВА», – йдеться у відповіді контакт-центру щодо підсумків обробки звернень, які надходять до установи.
На що скаржаться міським чиновникам
Традиційно, найбільша кількість звернень кременчужан до міських чиновників – до Департаменту соціального захисту населення. Зокрема, щодо отримання матеріальної допомоги або вирішення інших питань соціального направлення. Про це днями розповів керуючий справами виконкому міської ради Руслан Шаповалов.
«Люди ідуть на прийом, незважаючи на спеціалізацію чи те, хто з чиновників, за які питання відповідає, та 70-80% звернень стосуються житлово-комунального господарства.
Далі йдуть питання, що стосуються роботи транспорту, охорони здоров’я та освіти.
«Коли у загальному вони ще діляться по різних напрямках. Третього, як такого місця чи інших місць, складно виділити. Деякі питання з’являються періодично, у залежності від актуальності тієї чи іншої ситуації», – узагальнив Шаповалов.
Нагадаємо, найчастіше кременчужани звертаються до чиновників за матдопомогою та у вирішенні питань ЖКГ.
Любов Мирна