Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Від сім’ї бактерій, які між собою спілкуються і танцюють до картинної будови меду: у Кременчуці показують диво-виставку під мікроскопом

17 травня 2023 17:15

Триватиме експозиція до 21 травня включно.

Сьогодні у кременчуцькому Міському палаці культури відкрилася незвичайна і класна виставка «Зоопарк під мікроскопом», або «Таємничий світ під мікроскопом».

Її сміливо можна називати «ювелірною», адже усі експонати ретельно відібрані дбайливим біологом. І можна без перебільшень називати живою: адже під десятками лінз рухаються живі бактерії та планктон, плавають органи у інфузорії туфельки, дихає разом із пульсуючим серцем Daphnia cucullata.

Також тут можна побачити ціле сімейство (!) одних із найменших бактерій - коловертки. Її величина складає ¼ товщини людської волосини. Але під мікроскопом сьогодні Кременчуцькій газеті вдалося навіть побачити, як одна із члену родини навіть народжувала ще одну особину. У все це складно повірити, але там – поза нашим зором - усі ці дрібні живі істоти живуть собі своїм життям, і навіть бактеріологічно спілкуються між собою. Щоправда, життя їх дуже коротке – переважно одну добу.

Тому і доводиться засновнику експозиції – Олексію Новікову – ретельно щовечора відбирати до кожного експонату нові зразки. І час від часу ходити до річки чи купувати у спеціальних лабораторіях зразки тих чи інших живих елементів, які він потім саджає під скло.

За спеціальністю Олексій – біолог. З дитинства захоплювався фото-мікрозйомкою. А потім якось натрапив у журналі «Дерево пізнання» фото мвкроводорослів під мікроскопом і зрозумів, наскільки цікавий світ ми не бачимо звичайним оком. І вирішив його роздивлятися. Так, 18 років тому за близько 100 доларів США придбав свій перший мікроскоп.

Поступово захоплення розрослося до аж отакої експозиції, де ви зможете побачити і від будови крильця метелика і хобітка комахи до будови цукру, солі, пластинки гірської породи (схожої під мікроскопом  на калейдоскоп), і до незвичайно красивої різнокольорової будови меду. Прийшовши сюди, ви точно почнете дивитися на цей світ трохи інакше.

Триватиме експозиція до 21 травня включно.

Нагадаємо, Буде захоплююче: кременчужани вже завтра можуть поглянути на Таємничий світ під мікроскопом

 

Ліна Романченко

Фото Марини Лавренюк


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися