Кременчуцька газета
Вівторок, 3 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Влада Кременчука та гості з Литви вшанували пам’ять українців різних поколінь, які стали жертвами тоталітарних режимів

19 травня 2023 11:15

Фотопрес.

 

Щороку у третю неділю травня в Україні відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. Цей день встановлений Указом Президента України у 2007 році, з метою гідного вшанування пам'яті репресованих українців, донесення до суспільства та світової спільноти об'єктивної інформації про злочини, вчинені у XX столітті комуністичним тоталітарним режимом на території України.
Сьогодні, 19 травня,  напередодні Дня пам'яті жертв політичних репресій у  Кременчуці  відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків «Жертвам сталінських репресій» та  Героям  Небесної Сотні.   

Представники кременчуцької громади на чолі з міським головою Віталієм Малецьким, гості з Литви - радник Посольства Литовської Республіки в Україні Маріюс Дунда, заступник мера Алітуса, міста-побратима Кременчука, Бронюс Беляускас, радник мера міста Алітус Саулюс Івошка зібралися на цьому місці, щоб вшанувати пам’ять українців різних поколінь, які стали жертвами тоталітарних режимів.

Традиційно в ці дні у нашій державі згадують і тих громадян, які стали  жертвами сталінських репресій.  За офіційними даними, у 1930–1953 роках у справах ОДПУ-НКВС-МВС було засуджено 3,8 мільйона осіб, а розстріляли за період 1923–1953 років 800 тисяч. Історики вважають, що ці дані занижені в декілька разів.

У ті часи тільки у Кременчуці зібрані дані та матеріали про  більш, ніж на 3000 невинно загублених наших земляків, які потрапили в жорна тоталітарного режиму минулого століття. 

У День пам’яті жертв політичних репресій кременчуцька громада також вклоняється пам’яті Героїв Небесної Сотні, які у 2014 році загинули у боротьбі за волю та свободу українського народу  під час Революції гідності.

Зараз в Україні триває активна фаза 9-ти річної російсько-української війни. Українці, як і багато років тому встали на боротьбу з агресором,  щоб викорінити зі своєї землі  ідеологію окупанта та вибороти для свого народу можливість назавжди жити у незалежній країні, будувати життя, вільне від репресій і тоталітаризму.   

На знак шани та поваги про подвиги героїв  України присутніми на заході були покладені квіти до підніжжя пам’ятних знаків.

 

Клим Соколов

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися