У Водолікарні проводилося лікування й оздоровлення містян фізичними методами з мінімальним використанням медикаментів.
Кременчуцькій Водолікарні (нині -Комунальний медичний заклад «Лікарня відновного лікування») в цьому році 96 років.
Світлини та цікаву історю про заклад опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці місцевий лікар Анатолій Сербін.
«Водолікарня у Кременчуці відкрита у 1923 році на вулиці Першотравневій, у великому приватному маєтку І.Сандомирського. У закладі було оснащено кілька лікарняних палат, у яких розгорнуто 22 ліжка. Проводився амбулаторний прийом хворих, розрахований на 300 амбулаторних відвідувань за зміну. На момент відкриття лікарні тут працювало 15 лікарів, 37 медичних сестер, 18 санітарок та 9 допоміжних працівників. Характерно, що багато медпрацівників були сумісниками», - написав кременчужанин.
За інформацією А.Сербіна, у Водолікарні проводилося лікування й оздоровлення містян фізичними методами з мінімальним використанням медикаментів. Зате широко застосовувалися надбання народної медицини: фітотерапія, аромотерапія, бальнеотерапія, грязелікування, апітерапія тощо.
Заклад мав великий попит, особливо у промислових підприємств, які зверталися до Кременчуцького повітового відділу охорони здоров’я з листами щодо оздоровлення своїх працівників. Тож з часом були впроваджені особливі направлення, щось на кшталт нинішніх путівок на санаторно-курортне лікування.
«У 1926 році Кременчуцька міська рада присвоїла закладу ім’я Ф.Є.Дзержинського, а 4 серпня 1934 року був закінчений капітальний ремонт, добудова приміщення та переоснащення водолікарні найновішим медичним обладнанням. Насамперед, у добудованій частині закладу оснастили палати на 10 та 12 хворих. Таким чином число ліжок збільшилося до 60, а кількість амбулаторних відвідувань – до 350 за зміну.
З’явилося багато нових видів лікування, зокрема, окрім водо- та грязелікування, стали широко використовуватися фізіотерапевтичні прилади світло та електролікування. Розпочали діяти вуглекислотні й сірководневі ванни, широко застосовувався масаж та різноманітні комплекси спеціальних вправ – лікувальна гімнастика, а також апарати механотерапії.
Збільшився і медичний персонал, число якого сягало понад 100 працівників», - йдеться у повідомленні.
Але, на жаль, під час Другої Світової війни лікарня була зруйнована і після її закінчення не відновила свого функціонування: приміщення потрощено, а оснащення й обладнання – розграбовано та зіпсовано.
Анатолій Сербін опублікував світлини, де видно довоєнний вигляд водолікарні.
А також те, що залишилось після фашистської окупації Кременчука.
Кременчужанам показали, якою була головна площа міста 55-років тому.
Тоді і зараз: кременчужанам показали Фантазію 20-річної давнини.
Назад у минуле - Кременчук з висоти пташиного польоту 20 років тому.
Ніка Назарова