Судова справа.
У травні цього року Другий апеляційний адміністративний суд, який знаходиться у Харкові, розглянув апеляційну скаргу колишньої депутатки Кременчуцької міської ради Валентини Гордєєвої по справі, початок якій дали ще у 2018 році.
У кінці того року пані Валентина направила заяву до голови Полтавської обласної державної адміністрації. Жінка зазначала, що перевізники ПП «Євротранс-Сервіс» і ТОВ «АТП 15307» систематично їздять не по своїх маршрутах, зупиняються на невстановлених зупинках і беруть оплату з пенсіонерів (тоді ще проїзд коштував 5 грн), ігноруючи право пільгового проїзду. Йшлося про маршрутки №231, що виїжджають з міста й рухаються в напрямку с. Піщане та с. Ялинці.
У відповіді з Управління інфраструктури ОДА вказали, що скарг на маршрути, а саме на «Кременчук-Ялинці» й «Кременчук-Піщане» від інших пасажирів, крім неї, не надходило.
Вже на початку 2019 року пенсіонерка знову звернулася до Синєгубова. У своїй заяві Валентина Гордєєва скаржилася на незадовільне ставлення з боку водіїв конкретно до неї та на відмову в пільговому проїзду. Також вона просила перевірити водіїв та притягнути їх до відповідальності.
Ексдепутатка пішла вище – вона хотіла, щоб Полтавська ОДА розірвала договори з перевізниками-порушниками. Отримавши відмову в адміністрації, вона звернулася до Полтавського окружного адмінсуду, оскільки вважала, що ОДА незаконно уклала договори та не робила нічого, щоб їх скасувати. Пані Гордєєва аргументувала свою скаргу тим, що маршрутники відмовляють їй у пільговому проїзді, а також протиправно підвищили тарифи й на проїзд, а відповідач, тобто Полтавська ОДА, не реалізовує свої повноваження щодо контролю тарифів на пасажирські перевезення.
Також жінка хотіла отримати 88 000 грн матеріальної шкоди, оскільки порахувала, що за період 2012 по 2019 роки саме стільки заплатила за проїзд, хоча мала право цього не робити. Але цей суд не знайшов порушень роботи двох перевізників, тому відмовив позивачці. Втім пані Гордєєва не зупинилася й пішла до Другого апеляційного адмінсуду, але й там отримала відмову.
Наступна інстанція – це Касаційний адмінсуд, який виявив недоліки у роботі двох попередніх судових інстанцій. Виявилося, що Полтавський окружний адмінсуд та Другий апеляційний адмінсуд не з'ясували умови договорів, укладених між Полтавською ОДВА та АТП 15307 і Євротранс-сервіс. Також суди не дослідили розклади руху автобусів, схеми маршрутів, а також факти порушень, які зареєструвала місцева патрульна поліція спільно з Укртрансбезпекою.
Касаційний адмінсуд постановив повернути справу на повторний розгляд до Полтавського окружного адмінсуду. Там все ж визнали, що ПОДА впустила контроль над дотриманням маршрутів та схем руху, а також над дотриманням права пільгового проїзду. Але у відшкодуванні 88 000 грн Валентині Гордєєвій все одно відмовили.
Тому ексдепутатка знову звернулася до Другого апеляційного адмінсуду. Там встановили, що маючи на увазі відшкодування матеріальних збитків, позивачка мала на увазі моральні. Адже, як вона сама вказала в матеріалах справи, під час судового розгляду тривала боротьба за захист своїх пав, що виснажувало її та викликало психічне напруження.
Позов задовольнили частково – замість 88 000 грн, Валентина Гордєєва отримала 10 000 грн. Ці кошти заплатила тепер вже не ОДА, а ОВА.
Артем Кузьменко