Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 17 Серпня 2022
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як рибпатруль оберігає водосховища та заказники Кременчуцького району – розповіла начальник підрозділу Оксана Кулинич

 

14 лютого 2018 17:15

Полтавський рибоохоронний патруль слідкує за 1,5 тис. км території Полтавщини. 
 
Більше року тому створили Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області. Про територію, якою опікується Управління, у інтерв’ю розповіла його очільниця Оксана Кулинич. 

— Оксана Анатоліївна, протягом року рибоохоронний патруль отримував нову форму, автомобілі, човни з моторами та інше обладнання. Навіщо так багато техніки?

— На території, підконтрольній Управлінню, знаходиться Кам’янське водосховище в межах Полтавської області  та  Сулинська затока із її 100-метровою прибережною захисною смугою і акваторією Кременчуцького водосховища. До нашого відання входить і суходіл — від урізу води Кременчуцького водосховища до автомобільної траси «Київ-Кременчук», до греблі у Світловодську. 

— Яка ж площа території, за якою слідкують патрульні?

— У Кам’янському водосховищі вони охоплюють 24 тис. га, у Кременчуцькому — 73,6 тис. га. Плюс 178 річок, які протікають через всі райони Полтавської області. Їх загальна довжина — 10,3 тис. км.
Сулинська затока Кременчуцького водосховища входить до території Ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Сулинський» площею 31,1 тис. га. Загалом, площа земель Полтавської області, покритих водою, становить 1488 квадратних кілометрів, що складає 5,2% від території області. Як бачите, площа велика, роботи багато.

— Як розподілені обов’язки між патрульними?

— В Управлінні є два рибоохоронні патрулі та відділ оперативної роботи. Рибоохоронний патруль №1 контролює ситуацію на Кам’янському водосховищі, у Кременчуці та Горішніх Плавнях. Рибоохоронний патруль №2 слідкує за Кременчуцьким водосховищем, Сулинською затокою та контролює ситуацію у Глобинському, Чорнобаївському та Семенівському районі. 
Оперативна мобільна група реагує на правопорушення по всій території. Якщо рибпатрулі мають повноваження тільки на закріплених за ними дільницями, то співробітники відділу оперативної роботи пересуваються без обмежень.

— Чим вони обладнані? 

— Кожен патруль та оперативна група має по автомобілю Renault Duster алюмінієвий човен на 5 осіб Tuna 460 з підвісним двигуном. Також ми отримали комплект літньої та зимової форми. Незабаром плануємо отримати відеореєстратори.
Дуже важливо, що патрульні мають сучасну техніку та оснащення. Враховуючи, що останній раз нову техніку рибоохорона отримувала в 2010 році та 2012 роках, таке оновлення є своєчасним. Потужне сучасне оснащення дозволить оперативно реагувати на порушення в рибоохоронній сфері та контролювати ситуацію на водоймах області.

— Чи є якісь водойми на території Полтавської області, які патрульні особливо пильнують?

— Ландшафтний заказник «Сулинський» має загальнодержавне значення та входить до складу природно-заповідного фонду України. ЛЗЗЗ «Сулинський» розташований на території Полтавської та Черкаської областей. В Полтавській області це села Святилівка, Броварки, Градизьке лісництво Глобинського району та Погребняки, Горошино Семенівського району, Семенівське лісництво. На території Черкаської області «Сулинський» займає Чорнобаївський район — села Мохнач, Велика Бурімка, Лящівка та Жовнено.

— Яке значення має заказник? Чим він важливий?

— Територія заказника — це район нересту, нагулу та зимівлі багатьох промислових видів риб: щуки, сазана, ляща, синця, судака тощо. Великі мілководдя-нерестовища збереглися лише в Сулинській затоці, де їх загальна площа складає близько 3,6 тис. га — 36% від площі нерестових угідь водосховища.
Згідно статті 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення ловити рибу на території заказника заборонено. Покарання за такі дії — штраф від 9 до 24 неоподатковуваних мінімумів та конфіскація знарядь і засобів лову.

—  А де ж тоді можна рибалити? 

— На території Кам’янського водосховища виділили вісім ділянок для любительсько-спортивного рибальства. Сім таких ділянок загальною площею 703,6 га передано відповідно договору Кременчуцькому госпрозрахунковому мисливсько-рибальському підприємству Полтавської обласної організації УТМР. Восьма ж ділянка загальною площею 800 га відведена для загального користування в межах причалів Тахтаївського і Шматківського гранкар’єрів, вглиб водосховища від берегової лінії 500 м.
Взагалі, для любительського і спортивного рибальства на водоймах загального користування не потрібні спеціальні дозволи, і це безкоштовно. Єдина умова — рибалити потрібно межах дозволеного добового вилучення або не більше 3 кг.

 — А коли дозволено рибалити? Від чого залежить період рибальства?

— Рибалити можна на всіх водних об'єктах України та їх притоках, які внесені до переліку. Перелік водойм визначає рибоохорона. Рибалити можна в літній період, як тільки скресає крига і аж до моменту, коли з’являється льодостав. Заборонено в період, коли риба йде на нерест, на водоймах природно-заповідного фонду, риборозплідних господарств, на водоймах, які мають обмеження щодо їх спеціального використання (питні, технічні тощо), в штучно створених ізольованих водоймах або їх ділянках.

— Де можна ознайомитись із переліком територій, на яких заборонено рибалити?

—    В листопаді почалася заборона на будь-який вилов риби на зимувальних ямах. Щоб полегшити рибалкам пошук дозволених місць, Полтавський рибоохоронний патруль створив інтерактивну онлайн карту з переліком зимувальних ям та їх географічними координатами. 
Хочу додати, що за порушення правил рибальства на зимувальних ямах передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Тож, якщо ви побачили порушення, то телефонуйте за номерами гарячої лінії: 050-747-25-79 або ‎096-907-50-08.

 

Полтавський рибоохоронний патруль

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися