Комунальні репортери окрему увагу приділяли тому, як з ними спілкуються директори закладів, а ось багато недоліків в укриттях були чи не помічені, чи перекручені. А ще в них вийшло, як у анекдоті про Генпрокурора: «Головне, у ході слідчих дій не вийти на себе…».
Дебілізм Кременчуцької міської влади міцніє. Не знаю, хто видумав запустити по школах «таємного агента» у вигляді журналістів комунальної телекомпанії Кременчука, але, схоже, це справа рук профільної заступниці Ольги Усанової, яка якраз відповідає за роботу закладів освіти.
Знову ж таки, не зрозуміла суть «таємного агента» у вигляді журналістів, яких багато хто знає в обличчя, але саме за технологією «таємний агент чи то покупець», вони відвідали укриття шкіл та садочків, в тому числі і під час повітряної тривоги, а потім відзвітувалися «на гору» - керівництву міста.
І пішло, поїхало. Директорам шкіл та садочків дісталося на горіхи від пані Усанової та департаменту освіти.
Проте повернемося до перевірки.
Ці «таємні агенти» окрему увагу приділяли тому, як з ними спілкуються директори закладів, а ось багато недоліків в укриттях були чи не помічені, чи перекручені.
НУ, для прикладу, директорка дитсадку №35 Ольга Кишлян, чи бачите, зустріла знімальну групу не дуже привітно.
У дитсадку №70 під час повітряної тривоги директорки Надії Сороколат в укритті не було.
«Як зрозуміли, що ми шукаємо директорку, вона швидко з’явилася»,- це сказано у звіті комунальних журналістів.
«Директора в укритті не було… Заступниця сказала, що він десь тут… Протягом всього нашого перебування в школі директор так і не прийшов»,- це комунальні журналісти вже пишуть в звіті про директора школи №12.
«Директора закладу не було на місці. Спілкувалися з вихователем-методистом та психологом садочку»,- це вже про дитсад №59, як і про дитсад №74: «Директор була відсутня. Зустріли працівники закладу нас збентежено».
Або по приїзду знімальної групи не було на місці директора гімназії №28 Олексія Докучаєва.
«Проте за 2 хвилини він з’явився»,- сказано у звіті «таємних покупців/агентів», яких самі керівники та працівники навчальних закладів вже охрестили нікчемними ревізорами.
Чому? Бо багато недоліків в укриттях були чи не помічені, чи перекручені. Це краще б нікчемні ревізори запитали у самих учнів чи їх батьків, або почитали публічні шкільні пабліки, або міські телеграм-канали, бо який керівник навчального закладу розповість те, за що йому потім можуть винести догану.
Що ж дійсно критичного все ж таки спромоглися побачити комунальні ревізори?
У ліцеї №11 заклад не має свого укриття. Діти ходять в укриття, яке надає ЦНАП та коледж транспортної інфраструктури. Із собою беруть додаткове освітлення, бо не забезпечені генератором, адже, за словами директорки школи пані Бикової, вони не мають права його встановлювати в орендованому приміщенні.
У дитсадку №32 комунальним ревізорам не сподобалося, що маршрут евакуації «ледь тримається на стіні».
У дитсадку №34 діти через розриття дороги йшли до укриття по бордюру, а у гімназії №28 рідко вмикається генератор.
У дитсадку №70 під час тривоги не працювала вентиляція.
Ц ліцеї №30 немає спецмісця під генератор.
У дитсадку №78, під час прямування в укриття, діти «розтягнулися» і позаду не було дорослих.
У дитсадку №57 рідко користуються генератором і «стоїть він не там, де треба».
У дитсадку №2 також було задушно, а відповідальна особа не вміла працювати з генератором.
У ліцеї №6 після тривоги ревізори не побачили у туалеті мила, туалетного паперу та рушників. А ще на території школи були помічені 4 дворові собаки, які можуть бути агресивними.
У дитсадку №59 комунальним журналістам не сподобалася «тюль для москітів», яка висить на вході.
У ліцеї №17 ревізори не побачили в укритті ані рушників, ані туалетного паперу. Як виявилося, після тривоги їх просто ще не поклали на місце.
Не сподобалася комунальним журналістам і пачка сигарет в укритті, яке будується в дитсадку №63.
На території дитсадку №74 було помічено сухе дерево, а у школі №26 в укритті була задуха, хоча вентиляція працювала.
«У санвузлах на стелі – сирість. Штукатурка злазить. Є запах сирості»,- написали журналісти у звіті. Це одне з тих великих питань, яке винайшли ревізори і на яке слід негайно приділити увагу владі!
А ще одне з таких питань є у ліцеї №4. Там генератор не витягує на собі все укриття, а саме - повноцінне функціонування вентиляції та бойлеру.
До того ж, привернули увагу перевіряючі і те, що в укриття ліцею №4 ходять вихованці дитсадку №28. По дорозі на шляху стоїть купа автівок, та й сама доріжка не має навіть нормального асфальтового покриття, тож перечепитися дитині там нескладно.
З останніх зауважень, схоже, це питання ні до директорів закладів, а до міської влади. Тож, вийшло, як у анекдоті про Генерального прокурора СРСР: «Головне, у ході слідчих дій не вийти на себе…»
Олег Булашев