Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 10 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Як у Кременчуці забезпечують соцгарантії та виплачують пільги

 

4 квітня 2021 09:00

Вже не перший рік соціальна сфера міста живе «по-мінімуму». Одні борги гасять – інші накопичуються.

На сьогодні у Кременчуці діє низка програм, згідно з якими надають пільги та соціальні гарантії мешканцям міської територіальної громади.

Як повідомили нашій редакції у відповідь на інформаційний запит із департаменту соціального захисту і питань АТО, це зокрема «Програма соціального забезпечення та соціального захисту населення Кременчуцької міської територіальної громади «Турбота» на 2021-2023 роки» (далі – програма «Турбота»*. Які заходи вона містить, дивіться окремо).

Міська комплексна програма «Захисник України» на 2021-2023 роки (далі – програма «Захисник України») стосується учасників АТО (ООС), бойових дій, сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, внутрішньо переміщених осіб та інших. Нею регламентовано надання різноманітних місцевих пільг і соцгарантій. Програма передбачає зокрема й фінансову підтримку громадських об'єднань учасників АТО, ООС, волонтерських об'єднань тощо.

Проте найбільш фінансово вагомою є «Програма відшкодування втрат за рахунок місцевого бюджету за перевезення пільговиків автомобільним транспортом, електротранспортом та приміським залізничним транспортом». Як видно з інфоргафіки 1, обсяги цієї програми перевищують суму попередніх двох.

Тож пропонуємо зупинитися на певних пунктах міських програм, а головне — на питанні, як вони виконуються.

Що це за допомога від міста – 100 грн?

Щороку в бюджеті Кременчука передбачають кошти на одноразову матеріальну допомогу для містян. Фінансування відбувається в рамках програми «Турбота». Якщо члени відповідної комісії приймають позитивне рішення, громадяни можуть отримати гроші на лікування, поховання, а також у випадку, коли опинилися у складних життєвих умовах. Кременчуцька газета раніше детально розбиралася у питанні отримання матдопоги. Проте, якщо прослідкувати за видатками з міського бюджету, то видно, що виплат стає менше.

Так, на ці потреби з місцевого бюджету-2018 виплачено 13 млн 290 тис грн, у 2019 році – 10 млн 888 тис грн, у 2020 році – 10 млн 445 тис грн. На 2021 рік затверджена сума 10 млн 800 тис грн. У департаменті соцзахисту і питань АТО нагадують, що мінімальна сума наданої матдопомоги за вищезгадані роки складає 100 грн, максимальна – 50 тис грн. І тут виникає питання: чи у Кременчуці поменшало претендентів на матдопомогу, чи зменшились витрати на лікування або поховання?

Вочевидь, ні. Тоді чому місцева влада цього не помічає і не переглядає розмір видатків? Не можна не згадати, що протягом останніх років наше видання постійно піднімає питання про те, що кременчужанам затримують виплату «матеріалки». Інколи людина вимушена робити ту ж операцію власним коштом, не дочекавшись грошей із казни міста.

Із «комуналкою» ніби допомагають, але...

Пільги з місцевого бюджету на житлово-комунальні послуги надаються наступним категоріям громадян: Почесним громадянам міста, сім’ям загиблих воїнів-афганців, Заслуженим донорам України, особам з інвалідністю по зору, сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО, ООС, Революції Гідності; учасникам-добровольцям АТО.

Як видно з відповіді департаменту соцзахисту і питань АТО, на відшкодування пільг за комунальні послуги населенню з місцевого бюджету перераховано підприємствам-надавачам послуг в 2018 році 943 тис 719 грн, в 2019 році – 1 млн 408 тис грн, в 2020 році – 1 млн 386 тис грн.

Кременчуцька газета поспілкувалася з містянкою, яка отримує ці пільги з місцевого бюджету. Вона є особою з інвалідністю по зору.

«Останнім часом мені нараховують частково 40% компенсацію. Так, за природний газ – 9 гривень на місяць, а за вивіз сміття – 12 гривень. Отак, 20 гривень виходить. А за вартісні компослуги (теплопостачання, гарячу воду, каналізацію тощо) – не отримую», – розповіла жінка.

Гроші на поховання

У міському бюджеті передбачені кошти на відшкодування поховання загиблих (померлих) учасників АТО (ООС), учасників бойових дій та тих, хто постраждав під час Революції Гідності. Про це нам нагадали в департаменті житлово-комунального господарства. Зокрема у 2018 році на ці потреби витратили понад 59 тис грн, у 2019-му – понад 32 тис грн, у 2020-му – понад 76 тис грн.

За гроші міста також ховають померлих учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I, II та III категорій. У 2018 році для цього виділили з міського бюджету майже 150 тис грн, у 2019 році – майже 110 тис грн, у 2020 році – понад 230 тис грн.

Борг у понад 2 млн грн

Найцікавіше, що попри нинішнє здорожчання послуг та ліків, суттєвого збільшення видатків на «соціалку» у Кременчуці не спостерігається. Більш того, у міста є борги за минулі роки.

Так, у департаменті соціального захисту і питань АТО повідомили, що станом на 12 березня цього року кредиторська заборгованість за послуги, пільги, соціальні гарантії, які фінансуються з місцевого бюджету через вищезгаданий структурний підрозділ міськвиконкому, за 2019 рік складає 245 тис грн, за 2020 рік – 1 млн 758 тис грн. Нескладно порахувати, що загальна сума боргу – понад 2 млн грн.

Піар – важливіший, ніж допомога людям

Як видно, соціальна сфера Кременчука живе у скруті. І навіть за деякими статтями витрат – у борг. За цими цифрами стоять долі кременчужан, найбільш вразливих категорій населення. Люди, для яких ці виплати іноді є останньою надією.

При цьому на безкоштовну газету, тобто на свій піар, у міської влади гроші знайшлися: понад 9 млн грн виділили на виготовлення і розповсюдження «Кременчуцьких новин» протягом року. А цих коштів вистачило би і щоб погасити борги минулих років по «соціальці», і збільшити мінімальний розмір матеріальної допомоги, яка разах складає 100 грн. Приміром, на перевезення учнів можна «підкинути», аби до школи возили не лише учнів до 12 років, а всіх. Можна! Але писати красиві оди про себе, таких прекрасних, для кременчуцьких чиновників, певно, є більш пріоритетним.

*Які заходи містить програма «Турбота»

Надання матеріальної допомоги; фінансування оздоровлення в спортивно-оздоровчому таборі «Супутник»; допомога для проведення капремонтів будинків і квартир пільговикам; забезпечення продуктовими наборами і гарячим харчування окремих категорій громадян; послуги з перевезення окремих категорій громадян до дач (на час карантину з непоширення коронавірусу не діє); харчування бездомних осіб в пунктах обігріву (минулого року не виконувалось – авт.); перевезення учнів віком до 12 років, надання послуг (відшкодування) по похованню померлих громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, одиноких громадян та безхатьків; безкоштовне харчування учнів 1-4-х класів; надання пільг на оплату за комунальні послуги населенню; фінансування громадських об’єднань ветеранів та осіб з інвалідністю; щомісячна стипендія міського голови; відшкодування вартості навчання осіб з інвалідністю у вишах Кременчука та інші.

Нагадаємо, у Кременчуці розподілили понад 600 тис грн на матеріальну допомогу.

Як виплачується допомога на догляд за інвалідами.

Цікава бухгалтерія Кременчуцької телерадіокомпанії, яка випускає за 9 млн грн безкоштовну газету «Кременчуцькі новини».

 

Світлана Павленко

Фото Кирила Воронцова

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися