
У Фейсбуці поширюють серію відео про те, як у Кременчук прийшла Незалежність.
Це інтерв’ю із спогадами очевидців та учасників. Відео було записано до 30-річчя Незалежності, як вказують ініціатори проєкту, для того, щоб якомога більше жителів Кременчука дізналися “живу історію” нашого міста.
Відеоінтерв’ю з кожним з героїв проєкту можна переглянути на сторінці Кременчуцької міської організації партії “Європейська солідарність”.
24 серпня о 19.40 на телеканалі “Візит” відбудеться прем’єра сюжету за участі героїв проєкту.
Ініціаторами проєкту є депутати Кременчуцької міськради фракції “Європейська солідарність” Богдан Лазоренко та Лариса Гориславець.
- Напередодні такої визначної дати - 30-річчя Незалежності - нам хотілося організувати для жителів міста щось особливе. Ми подумали: особливою подія стає тоді, коли вона викликає багато емоцій та знаходить відгук у серці. Тому ми вирішили, що найкращий настрій для свята створять саме ті люди, хто не просто був причетний до подій становлення Незалежності, а хто цим жив і вважав найголовнішою справою свого життя. Це активісти Кременчука у 90-ті роки, вони творили історію Незалежності в Кременчуці. І ми вирішили запитати їх, у першу чергу, не про факти та хронологію, а про відчуття та емоції, про мрії і страхи. на мою думку, це дуже важливо - відчути Незалежність серцем та усвідомити її цінність. Я сподіваюся, що саме це і станеться, коли глядачі дивитимуться інтерв’ю із нашими героями, - розповідає Лариса Гориславець.
Героями інтерв’ю стали:
-
Валерій Загребельний, на початку 90-х учасник Народного руху України за перебудову, керівник Кременчуцького осередку Народного руху України (1998-2005)
-
Пилип Божик, керівник Кременчуцького осередку Народного руху України (1994-1998)
-
Марія Усцова, голова міськрайонного Товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка
-
Борис Кулик, учитель української мови та літератури в Кременчуцькій виховній колонії для неповнолітніх, член спілки літераторів “Славутич”, письменник
-
Олександр Урін, доцент КрНУ ім.Остроградського, історик, політолог, довірена особа народного депутата Вадима Бойка
-
Олексій Снігульський, учасник АТО, у 90-ті роки брав участь в голодуванні під стінами Кременчуцької міськради з вимогою втсановити синьо-жовтий прапор в Кременчуці
-
Юлія Билина, журналістка, відповідальний секретар міськрайонного Товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка
-
Олександр Курилов, журналіст, у 90-ті роки голова секретаріату міської організації Народного Руху України
-
Анна Павленко, учасниця Революції Гідності, член правління Кременчуцького осередку ВО “Майдан”, депутатка Кременчуцької міськради VII скликання.