
Хочу поділитися своїм невеликим досвідом використання електромеханічної швейної машинки для вишивання. Мова йде не про вишивальну машину, яка коштує десятки тисяч гривень. Той агрегат вишиває сам по закладеної програмі. Я вирішила спробувати вишивати на звичайній швейній машинці, використовуючи штатний функціонал. Хотілося освоїти такі стилі, як «рішельє» і «гладь», які руками вмію робити досить непогано, знаючи всі нюанси.
Експериментувати з машинною вишивкою я стала ще на машинці, що дісталася мені від бабусі. Однак вік цього механізму давав про себе знати. Випущений в середині минулого століття апарат петляв і пропускав стежки, як я не билася з настройками. Тому постало питання з придбанням нової моделі. З цим сьогодні проблем не існує. Відправивши пошуковій системі запит «швейная машинка купить», я вирушила вивчати каталог інтернет-магазину Janome, що включає десятки красивих і продуктивних механізмів виробництва всесвітньо відомих брендів Берніна, Бразер, Джаноме тощо.
Мій вибір
Вивчивши безліч моделей, я вибрала Janome Sakura 95, заплатила 3 770 гривень і оформила доставку через «Нову пошту» в відділення, розташоване в сусідньому будинку. Машинка виявилася навіть гарніше, ніж на фото в каталозі. Японські розробники продумали дизайн, врахували питання ергономіки. Моя нова помічниця вміє виконувати 15 операцій, шити пряму строчку, зигзаг, потаємну, оверлочну і трикотажну строчки. Довжина стібка регулюється до 4 мм, а ширина - до 5 мм. Потужності двигуна досить, щоб шити навіть товсту джинсу на пристойній швидкості. А з тонкими тканинами апарат працює взагалі без проблем.
Вишивання
Думаю, що вишиванням можна займатися на будь-який прямострочній швейній машинці, що має регулятори натягу нижньої і верхньої ниток. Важливо тільки, щоб управління здійснювалось за допомогою ножного реостата, що вивільняє обидві руки, що дуже важливо.
Перший досвід вишивання за допомогою електромеханічної моделі Janome Sakura 95 вас, звичайно, розсмішить, тому не стану наводити тут фото. Однак з'ясувалося, що досвід в цій справі набирається стрімко. Вже на другий день результат був стерпним, а через місяць я керувалася з гладдю не гірше справдешній вишивальниці. Вже на інтуїтивному рівні розумієш, з якою швидкістю пересувати п'яльця, де зробити настил погуще, яку ділянку малюнка пройти на максимальній швидкості.