Кременчуцька газета
Понеділок, 15 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Які села Кременчуцького району увійшли до зони епізоотичного вогнища через виявлену чуму свиней

20 червня 2024 12:00

Визначено зону захисту радіусом 3 (три) км навколо епізоотичного вогнища

14 червня надійшло повідомлення про загибель свиней у приватному домогосподарстві села Трудовик Новогалещанської територіальної громади Кременчуцького району.

Про це сьогодні, під час брифінгу, повідомив виконуючий обов’язки начальника Кременчуцької районної військової адміністрації Артем Даценко.

За його словами, фахівцями Козельщинської дільниці ветеринарної медицини Кременчуцької районної дільничної лікарні ветеринарної медицини Полтавської обласної державної лікарні ветеринарної медицини проведено епізоотичне обстеження вищезазначеної території, здійснено відбір зразків патологічного біологічного матеріалу для дослідження на африканську чуму свиней та направлено до Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Результат дослідження патологічного матеріалу Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області виявив ДНК вірусу африканської чуми свиней. 14.06.2024 було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та встановлено карантин щодо африканської чуми свиней.

Визначено зону захисту радіусом 3 (три) км навколо епізоотичного вогнища. До неї ввійшли с. Трудовик, с. Вишняки, с. Гайове Новогалещинської селищної ради, Кременчуцького району, Полтавської області. Тут державні ветлікарі та представники органів місцевого самоврядування обходять домоволодіння, обліковують свиней, яких надалі треба здати на забій. Зону нагляду запровадили у селах: с. Бутенки, Йосипівка, Книшівка, Цибівка, Зоряне Новогалещинської селищної ради. У цих населених пунктах ветлікарі проводять облік тварин та здійснюють нагляд за їхнім клінічним станом.

Для запобігання зараженню свиней африканською чумою свиней фахівці радять, зокрема, не допускати сторонніх до свого господарства, тримати свиней без контакту з іншими тваринами. Не годувати свиней кормами тваринного походження та харчовими відходами без термічного оброблення. Реалізувати свинину з дозволу спеціалістів ветмедицини після огляду тварин та ветеринарно-санітарної експертизи м'яса. Не купувати свиней у недозволених місцях торгівлі, без супровідних документів, неблагополучній місцевості з інфекційних хвороб. Обов'язково надавати свиней для ветеринарного огляду, вакцинацій та інших обробок. Не викидати тіла тварин, залишки від їх перероблення на звалища, узбіччя доріг.

Якщо ваша свиня підозрюється у зараженні африканською чумою свиней (АЧС), важливо вжити наступні кроки: Ізолюйте хвору свиню, повідомте ветеринара, якщо ви спостерігаєте ознаки хвороби у свиней (летаргія, викиди, втрата апетиту), не перевозьте їх на інші ферми. Проводьте дезінфекцію обладнання та приміщення: Ретельно очистіть обладнання, приміщення та інші предмети, які могли бути у контакті з хворими свиньми.

Нагадаємо, У Кременчуцькому районі виявлено випадок африканської чуми свиней

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися