Мед є одним із компонентів численних рецептів випічки, тортів, пирогів, печива, пряників та інших десертів. До вибору інгредієнта слід підійти з великою відповідальністю – саме це гарантує запашний аромат, золотисту скоринку та незабутній смак.
Вибираємо сорт для випікання
Лідером у випічці по праву є гречаний мед. Він має особливий інтенсивний аромат, який з легкістю передається готовому продукту. Також його природний темний колір передається і тісту - у процесі випікання десерт набуває апетитної золотистої скоринки.
Також ви можете використовувати липовий або соняшниковий мед. Це два дуже солодкі сорти, які з легкістю замінять цукор. Тим самим вони зроблять десерт не тільки смачним, а й максимально корисним.
Деякі господині воліють використовувати мед із різнотрав'я. Він має унікальний аромат, абсолютно не схожий на жоден інший сорт - такий ефект досягається завдяки змішуванню відразу декількох медоносів у складі. Такий мед можна придбати в інтернет-магазині «Свій мед» sviymed безпосередньо у пасічника.
Яку випічку з медом можна приготувати?
Мед ідеально доповнить такі варіанти випічки:
- хліб;
- торт (особливо медовик та «Мурашник»);
- пиріг (лимонний, яблучний, гарбузовий, горіховий, сирний та ін.);
- печиво;
- пряники (класичні або імбирні);
- пахлаву;
- пряник;
- кекс;
- штолен;
- бублики;
- тарт.
Зверніть увагу, що бджолопродукт доповнить будь-яке тісто – як із солодкою, так і з солоною випічкою. Наприклад, цибульний пиріг має не меншу популярність, ніж звичні яблучний або вишневий.
При цьому, зовсім неважливо, готуєте ви в духовці, на сковороді або в мультиварці - натуральний бджолороб прекрасно впишеться у будь-яку технологію.
Головна особливість тісту з медом – він не поглинає вологу на відміну від цукру. Як результат, випічка довше залишатиметься м'якою. Для порівняння «цукрові» десерти зачерствіють вже у перші пару днів.
Правила приготування випічки з медом
Перше правило, яке вам слід запам'ятати: мед солодший за цукор. Тому, якщо в рецепті зазначений другий варіант, то бджолопродукту слід використовувати трохи менше (приблизно на 25%). Одна склянка цукру еквівалентна ⅔ склянки меду.
Друге правило: пам'ятати про те, що мед не «любить» високі температури. Тому в процесі випікання таких десертів не рекомендується перевищувати температуру +180 градусів. Навіть якщо в «цукровому» рецепті вказано 200-230 градусів.
Третє правило: через зменшення температури час приготування рекомендується збільшити порівняно зі стравами на основі цукру (приблизно в 1,5 рази).
В іншому технологія виготовлення випічки з медом нічим не відрізняється від будь-яких інших рецептів. Можете експериментувати з різними сортами та пропорціями – можливо, вам вдасться винайти цей ідеальний варіант.