Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

З Полтавщини до Болгарії спробували незаконно відправити українську авторську порцеляну

23 лютого 2024 13:15

Скульптури мають культурну цінність.

Київські митники вилучили з посилки з Полтави до Болгарії українську авторську порцеляну. Про це повідомили у пресслужбі Київської митниці.

Українську порцеляну ХХ століття київські митники виявили під час митного контролю міжнародного поштового відправлення та упередили її незаконному вивезенню.

Для визначення можливої належності скульптур до культурних цінностей, митники скерували вкладення до Національного музею історії України.

Як встановили експерти, виявлені митниками чотири порцелянові скульптурки – це «Балерини перед виступом», «Бандуристка», «Дівчина з бубликами» та «Воротар», виготовлені в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких вже не існує.

Скульптурна композиція «Балерини перед виступом» (1976-1991 рр.) виготовлена на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі, а «Бандуристка» (1956-1972 рр.),  виготовлена вже на Полонському заводі художньої кераміки. Всі вони – авторства відомої скульпторки-фарфористки Оксани Жникруп, учасниці багатьох міжнародних виставок-ярмарків. Враховуючи визначене авторство, припинення діяльності обох заводів художньої кераміки, а також колекційну зацікавленість українською авторською порцеляною радянського періоду на європейському, українському та російському антикварних ринках, скульптурна пластика малих форм цієї майстрині має культурну цінність.

 «Дівчина з бубликами» (1966-1972 рр.) авторства Маргарити Павлової та «Воротар» (1964-1970 рр.) авторства В’ячеслава Гаркавця виготовлені на Полонському заводі художньої кераміки. Зокрема, «Воротар» яскраво демонструє період українського так званого «арт деко» або «неофункціоналізму строгих форм», який проіснував в українському радянському декоративно-ужитковому мистецтві дуже короткий термін (кін. 50-60-ті рр. 20 ст.) Серед колекціонерів та поціновувачів української порцеляни вироби цього періоду  користуються підвищеною зацікавленістю.

Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких документів митникам надано не було.

Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.

Порцелянові скульптурки вилучено до рішення судом у справі.

 

 

За матеріалами Київської митниці


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися