Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Захистити конституційні права жителів Горішніх Плавнів: петиція до Президента набрала 25 тисяч голосів 

30 травня 2023 14:30

ГЗК відкидає всі звинувачення у несплаті податків і намагається у законному порядку розблокувати рахунки для забезпечення повноцінної роботи.

Електронна петиція до Президента України із закликом припинити суддівське свавілля, захистити конституційні права жителів Горішніх Плавнів і розблокувати роботу містоутворюючого підприємства Полтавського ГЗК, який належить швейцарській компанії Ferrexpo, набрала необхідну кількість понад 25 тисяч підписів. Тепер її має розглянути Володимир Зеленський.

Про це йдеться на сайті електронних петицій до президента України повідомляє espreso.tv.

У зверненні автор пише про суддівське свавілля, апелюючи до рішення суддів Шевченківського районного суду Києва, яке призвело до блокування рахунків Полтавського ГЗК. Зазначається, що Полтавський ГЗК є єдиним джерелом доходів для тисяч родин, адже на підприємстві працює чверть працездатного населення 50-тисячного міста. 

"Полтавський ГЗК є ключовим працедавцем району й забезпечує роботою чверть горішньоплавнян. Більшість з нас працює на комбінаті все своє життя і завжди вчасно отримували належну заробітну плату. Ми працюємо, з отриманої зарплати допомагаємо армії та вимушеним переселенцям. Дехто з нас, як мешканців, так і працівників підприємства, пішли захищати країну зі зброєю в руках", - пише ініціатор звернення, краєзнавець Микола Стахів. 

Рахунки підприємства було заблоковано в рамках розслідування, ініційованого Бюро економічної безпеки (БЕБ), щодо нібито недоплати Полтавським ГЗК майже 2 млрд гривень рентних платежів у 2018-2021 роках.  

Полтавський ГЗК відкидає всі звинувачення у несплаті податків і намагається у законному порядку розблокувати рахунки для забезпечення повноцінної роботи. У рамках розгляду справи Шевченківський суд частково задовольнив вимоги підприємства щодо скасування арешту рахунків Полтавського ГЗК, але підприємство досі не може здійснювати оплати за послуги підрядних організацій, електроенергію, газ та інші платежі. 

Головний виконавчий директор Ferrexpo, акції якої торгуються на Лондонській фондовій біржі, заявляв раніше в інтервʼю NV Бізнес про "надуманість кримінального переслідування зі сторони БЕБ" та про готовність компанії зробити перерахунок і сплатити більшу суму податків, якщо про це буде рішення суду за результатами розгляду претензії зі сторони податкових органів. 

“Проте, наразі ми такого спору з податковим органом не маємо і не отримували претензії від податківців за останні 7 років щодо можливого заниження ренти", - коментував він. 

У 2022 році підприємства компанії Ferrexpo в Україні сплатили 6,3 млрд гривень податків і стали одними з найбільших платників податків країни та Полтавщини.

Нагадаємо, Фонд розвитку України отримає допомогу від світового лідера з активами в Горішніх Плавнях

Ferrexpo планує інвестувати в активи на Полтавщині ще понад $3,3 млрд

«Таких збігів просто так не буває». Коломойський причетний до спроби відібрати 40% акцій Полтавського ГЗК — Жеваго

 

 

Наталка Веремчук


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися