Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
П'ятниця, 22 Жовтня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Завдяки рекомендаціям Рахункової палати на Полтавщині доукомплектували швидкі на понад 12 млн гривень

 

19 вересня 2021 12:00

У Полтавській області закупили 92 автомобілі екстреної допомоги на суму понад 200 млн гривень.

Завдяки рекомендаціям Рахункової палати на Полтавщині цього року доукомплектували швидкі недостатнім та новим обладнанням. Про це заявила начальник територіального управління Рахункової палати у м. Харків Наталія Дузь під час міжнародної конференції у Харкові «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати».

Так, вона нагадала, що у 2020 році харківське теруправління долучили до аудиту використання коштів на розвиток екстреної медицини. 

«Це питання вкрай чутливе в період епідемії. У Полтавській області закупили 92 автомобілі екстреної допомоги на суму понад 200 млн гривень. При цьому ми виявили, що деяке медобладнання закуповувалося за завищеними цінами. Неефективне використання коштів – понад 31 млн гривень. Крім того, об’єднане автогосподарство закладів та установ охорони здоров’я Полтавщини прийняло транспорт без належної комплектації. Як наслідок, збитки для держави – 1,6 млн грн, ще 10,7 млн грн – використані непродуктивно», – повідомила Наталія Дузь.

При цьому керівник теруправління наголосила, що об’єкти контролю дослухаються до зауважень та рекомендацій аудиторів і виправляють помилки. «Швидкі цього року були доукомплектовані недостатнім та новим обладнанням, що повністю відповідає медико-технічним вимогам, на суму 12,2  млн гривень», – підкреслила спікер.

Є питання, які потребують вирішення на державному рівні. Наприклад, забезпечення породіль «пакунками малюка». Так, Департамент соцзахисту населення Харківської ОДА у 2018-2019 роках уклав угоди на 113 млн грн, які сплатив  посереднику – Організації із впровадження проєктів (ЮНОПС). У результаті у 2018 році понад 1,3 тис. малюків отримали пакунки майже через 1,5 місяці після виписки, а комплектація виданих 3,6 тис. «бебібоксів» взагалі не відповідала вимогам.

«Це загальноукраїнська проблема і її слід терміново виправляти. Наразі Уряд унормував проблемні питання організаційного характеру і запровадив механізм повернення «пакунка малюка» у разі неповної комплектації, а Мінсоцполітики розпочало процес повернення коштів», – зазначила Наталія Дузь.

Крім того, вона наголосила, що основна мета Рахункової палати – не виявляти порушення, а показати, як уникати їх в майбутньому, запобігати ухваленню неефективних управлінських рішень.

«Адже у ефективному використанні бюджетних коштів та управлінні державним майном зацікавлені і ми, і влада на місцях. Без цього ні реалізація реформ, ні розвиток регіонів неможливі», – наголосила начальник територіального управління Рахункової палати у м. Харків.

При цьому, Наталія Дузь зазначила, що за останні 3,5 роки не розглядалися результати аудитів, проведених за участю харківського теруправління на засіданнях місцевих рад, постійних комісій, колегіях облдержадміністрацій, нарадах.

«Необхідно посилити співпрацю нашого територіального управління з владою на місцях та спільними зусиллями запобігати неефективному використанню коштів кожного українця. Адже більшість аудитів ми проводимо у найбільш чутливих сферах – медицині, освіті, соціальному забезпеченні, розвитку інфраструктури. І саме тут ми знаходимо найбільші порушення», – зауважила Наталія Дузь.

 

 

Прес-служба Рахункової палати

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися