Судова справа.
04 грудня 2024 року Автозаводський районний суд м. Кременчука у відкритому засіданні розглянув кримінальне пррвадження за обвинуваченням уродженця с. Малий В`язівок, Лубенського району Полтавської області, українцю, громадянин України, військовослужбовець, раніше (4 рази) судимого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263, ч. 1 ст. 309 КК України (незаконне поводження зі зброєю, незаконне виготовлення наркотичних речовин).
Як сказано у судовому реєстрі, обвинуваченого призвано на військову службу по мобілізації 23.04.2022.
Згідно наказу командира військової частини обвинуваченого, військовослужбовця 14 запасної роти, призначений на посаду номера обслуги 4 зенітно-артилерійського відділення зенітно-артилерійського взводу мотопіхотного батальйону, та вважається таким, що з 11.05.2022 справи та посаду прийняв і приступив до виконання службових обов`язків.
Обвинувачений, реалізуючи злочинний умисел, направлений на незаконний збут вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, 09 травня 2024 близько 16 години, під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, перебуваючи у м. Кременчук Полтавської області, шляхом продажу за грошові кошти в сумі 20 000 гривень, незаконно збув іншій особі автомат конструкції Калашникова «АК-74», 5,45мм, 1991 р.в. виготовлений промисловим способом, що придатний до стрільби.
В подальшому цього ж дня, о 16 годині, поблизу території заводу з виготовлення бетону, добровільно видав співробітникам УСБУ в Полтавській області предмет зовні схожий на автомат «Калашникова», який згідно висновку експерта являється автоматом конструкції Калашникова «АК-74», 5,45мм, 1991 р.в. виготовлений промисловим способом, що придатний до стрільби.
Після цього, продовжуючи свою злочинну діяльність, обвинувачений, реалізуючи злочинний умисел, направлений на незаконний збут вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, 24 травня 2024 близько 19 години, під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, перебуваючи у м. Кременчук Полтавської області, шляхом продажу за грошові кошти в сумі 10 000 гривень, незаконно збув іншій особі 4 уніфіковані запали ручної гранати модернізовані УЗРГМ, 1 уніфікований запал ручної гранати модернізований УЗРГМ-2, 5 корпусів ручної осколкової гранати Ф-1, споряджені в середині, які у разі поєднання в єдину конструкцію корпусу ручної осколкової гранати Ф-1 і уніфікованого запала ручної гранати модернізованого типу УЗРГМ вони будуть відноситись до категорії вибухових пристроїв (боєприпасів) та 30 предметів ззовні схожих на набої, що знаходяться в предметі схожому на магазин.
В подальшому цього ж дня, близько 20 години, поблизу території заводу з виготовлення бетону, добровільно видав співробітникам УСБУ в Полтавській області 4 уніфіковані запали ручної гранати модернізовані УЗРГМ, 1 уніфікований запал ручної гранати модернізований УЗРГМ-2, 5 корпусів ручної осколкової гранати Ф-1, споряджені в середині, які у разі поєднання в єдину конструкцію корпусу ручної осколкової гранати Ф -1 і уніфікованого запала ручної гранати модернізованого типу УЗРГМ вони будуть відноситись до категорії вибухових пристроїв (боєприпасів), які згідно висновку експерта № СЕ-19/117-24/9734-ВТХ від 06.06.2024 являються уніфікованими запалами ручної гранати модернізовані УЗРГМ, уніфікованим запалом ручної гранати модернізований УЗРГМ-2, корпусами ручної осколкової гранати Ф-1, споряджені в середині, які у разі поєднання в єдину конструкцію корпусу ручної осколкової гранати Ф-1 і уніфікованого запала ручної гранати модернізованого типу УЗРГМ вони будуть відноситись до категорії вибухових пристроїв (боєприпасів) та 30 набоїв, що знаходяться в магазині, які згідно висновку експерта, являються бойовими припасами - проміжними військовими патронами калібру 5,45x39 мм., зразка 1974 року, виготовлені промисловим способом у кількості 30 шт.
Продовжуючи свою злочину діяльність, обвинувачений, реалізуючи злочинний умисел, направлений на незаконний збут вогнепальної зброї, бойових припасів та вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, 20 червня 2024 близько 14 години, під час проведення контролю за вчиненням злочину у формі оперативної закупки, шляхом продажу за грошові кошти в сумі 10 500 гривень, незаконно збув іншій особі, предмети зовні схожі на вибухові пристрої - гранати типу М-67 у кількості 3 шт.; гранати типу ДМ-51 у кількості 2 шт.; ВОГ-25 у кількості 2 шт., та предмети ззовні схожі на боєприпаси - набій 12,7 мм. (МДЗ) - 1шт.; набої - 5 шт.; набої 5,45 мм. - 20 шт.; набої 5,45 мм. - 117 шт.
В подальшому цього ж дня, о 14 годині, перебуваючи в автомобілі, обвинуваченого затримано у порядку ст. 208 КПК України. Під час огляду даного автомобіля виявлено та вилучено предмети зовні схожі на вибухові пристрої: гранати типу М-67 у кількості 3 шт; гранати типу ДМ-51 у кількості 2 шт; ВОГ-25 у кількості 2 шт. та предмети ззовні схожі на боєприпаси - набій 12,7 мм (МДЗ) - 1шт; патроном калібру 12,7x108 мм; виготовлений промисловим способом; набої - 5 шт; набої 5,45 мм. - 20 шт; набої 5,45 мм. - 117 шт.
Окрім цього, обвинувачений у не встановлений в ході досудового розслідування час, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільні наслідки і бажаючи їх настання придбав від невстановленої особи наркотичний засіб, обіг якого заборонено - канабіс у невідомій кількості.
В подальшому здійснював його незаконне зберігання у власній кімнаті.
20 червня 2024 в ході проведення санкціонованого обшуку за адресою працівниками поліції виявлено та вилучено 15 прозорих зіп-пакунків з речовиною зеленого кольору, рослинного походження з характерним запахом в яких міститься тетрагідроканнабінол який є канабісом. Канабіс віднесений до особливо небезпечних наркотичних засобів, обіг якого заборонено. Загальна маса канабісу, в перерахунку на суху речовину, становить 26,995 г.
Судом встановлено наявність таких обставин, що пом`якшують покарання обвинуваченого, як: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення.
Згідно з цим, суд ухвалив визнати обвинуваченого винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.263 ч.1 ст.309 КК України, та призначити йому покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі.
Стягнути з обвинуваченого на користь держави процесуальні витрати у кримінальному провадженні на залучення експерта для проведення експертизи у розмірі 31 тис 427 грн.
Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, а у разі її подання, якщо його не скасовано, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Марина Соловей