Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 22 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Земельні махінації, або Як адвокат Бехтер захищала інтереси пенсіонерки, яка їй не давала на це право

 

28 липня 2021 16:45

Подробиці із зали судових засідань.

Із першого липня земля стала товаром. На ній можна заробити і про це заздалегідь поміркували ті, хто підготував різні земельні махінації. Схоже, подібна ситуація сталася і у новоствореному Кременчуцькому районі, де вже кілька років триває судова тяганина ТОВ «Полтавазернопродукт» з ТОВ «Райземінвест-2017» і його керівником Петром Сліпаченком. Саме у суді розглядається позов стосовно того, як він, разом із поплічниками, перед звільненням з компанії «Полтавазернопродукт» зробив все так, аби заднім числом, а то й без особистої участі пайовиків переоформити договори оренди землі на інше підприємство, яке згодом сам і очолив.

Саме ця справа має стати показовим прикладом того, як дурять рядових селян. І це при тому, що таке потужне підприємство як «Астарта» (до складу «Астарти» входить «Полтавазернопородукт»), «Нібулон» або «Кернел» гарантують людям прозорі, відкриті та чесні земельні відносини і застерігають бути обачними.

Сьогодні ми розповімо вам про один елемент цієї земельної справи, яка простою мовою звучить так: позов ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт» до Валентини Куницької, ТОВ «Райземінвест-2017» про визнання недійсною угоди про розірвання договору оренди землі, скасування рішення про державну реєстрацію права оренди землі.

Аби дізнатися про хід справи, днями ми відвідали одне із судових засідань Хорольського райсуду, де розглядається справа. Відразу зазначу, що суддя Наталія Миркушіна здивувалася появі нашої знімальної групи в стінах оселі Феміди, проте дозволила знімати, адже це не заборонено чинним Законодавством.

На суді інтереси Валентини Куницької та ТОВ «Райземінвест-2017» представляла адвокатка Лілія Бехтер. Саме вона висловила здивування зйомкою.

«Я що буду телезіркою? Хто ви?» - запитала вона журналістів і згодом кілька разів перепитала наші прізвища, місце роботи та, навіть, адреси.

Адвокат Віктор Маслюк, який працює в юридичній компанії «ЛіАС» і представляє інтереси ТОВ «Полтавазернопродукт», не заперечував проти зйомок. Тож, суд розпочався за нашої участі в залі судового засідання.

Адвокат В.Маслюк перепитав Л.Бехтер, де ж сама відповідачка Валентина Куницька і почув, що жінка про засідання проінформована і справу можна слухати за її відсутності.

Суддя Наталія Миркушина розпочала слухання, аж раптом двері зали засідань відчинилися і на порозі з’явилася літня жінка. Вона, спираючись на дві палки, дійшла до середини зали, чим викликала здивування присутніх - хто це перериває засідання? І з’ясувалося - це сама пані Куницька власною персоною прибула на засідання.

Відразу в очі кинулося те, що Л.Бехтер літню жінку не впізнала. Але чи могла вона її впізнати, якщо В.Куницька заявила суду, що вона з адвокатом ніяких договорів не складала та не підписувала!

«Оце так?! Адвокат же заявляла на засіданнях, що спілкується з пані Куницькою, ставить її до відома про хід справи, має з нею підписаний договір на представлення її інтересів у суді... А виявляється - все не так?» - здивувався адвокат Віктор Маслюк.

Пані Бехтер нічого було відповісти на початку. Вона почала «обробляти» пані Куницьку.

«Я цю жінку перший раз бачу. Я ніколи її не бачила і нічого не підписувала, що стосується, аби вона надавала мені адвокатські послуги.... Я підписувала договір аренди землі з «Полтавазернопродуктом» і не хочу більше ні з ким нічого домовлятися. А тут мені приходять повістки в суд. Я мешкаю в Костянтинівці. Я не переходила ні до кого зі своєю землею. Що це коїться?»,- запитала В.Куницька присутніх.

Далі вона розповіла, як у 2017 році підписала договір з ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт». Робила це особисто, приїхавши на Полтавщину. Потім їй зателефонувала працівниця фірми по роботі з пайовиками Тетяна Мареха  і повідомила, що розпайовується сад і Куницькій можуть дати 50 соток. Для цього вона прислала жінці аркуші, в яких та розписалася. На одному з аркушів була довіреність, а інші - чисті. На всіх В. Куницька поставила підписи і відправила назад. Схоже, цими аркушами і скористалися горе-ділки, аби перевести землю з «Полтавазернопродукту» до фірми «Райземінвест-2017».

«Коли згодом мені із суду почали приходити повістки, то Мареха прохала їх пересилати їй, не розпаковуючи конверт. Я так і робила, аж поки не прочитала в осатаній повістці, що моя земля вже не у «Полтавазернопродукт», а в іншій фірмі. Я зателефонувала зятю, він наказав їхати сюди, бо так мене взагалі без паю залишать... Я не думала, що мене так обмануть!»,- заявила літня жінка.

У ході допиту В. Куницька розповіла, що договір з «Полтавазернопродуктом» підписала на 10 років і розривати не планувала. Орендну плату від «Полтавазернопродукту» отримувала вчасно, гроші надходили їй на картку. У 2019 році, коли начебто її пай перейшов з «Полтавазернопродукту» до іншої фірми, вона на Полтавщину не приїздила, звернення до фірми не надсилала про розірвання договору оренди, про передачу землі до останніх тижнів нічого не знала, що це за підприємство ТОВ «Райземінвест-2017» вона не знає...

Це земельне питання ще розглядається, а ми повернемося до особистості адвокатки Лілії Бехтер.

«Що це за жінка  – не знаю. Вона що – за мене і мене обдирає? Угоду з нею не укладала», – знову повторила пані Куницька.

Пані адвокатка намагалася викрутитися і питала свою ж підзахисну так, наче вона була не її адвокат, а її обвинувачувач.

«Не треба на мене наполягати, давити... Я вважала, що маю пай у «Полтавазернопродукті», а не десь там, що ви представляєте. Я вже 10 разів відповідала на ваші запитання не по справі... Я не підписувала нічого з ТОВ «Райземінвест-2017». Я адвоката не знаю і не хочу знати. Що це таке?!» - казала В.Куницька.

Адвокати Віктор Маслюк та Микола Лобов, які працюють в юридичній компанії «ЛіАС» та представляють інтереси ТОВ ІПК «Полтавазернопродукт», поставили питання чи може Л. Бехтер представляти інтереси пані Куницької, яка з нею не підписувала ніяких угод, і попрохав, аби адвокатка самій В. Куницькій показала угоду між ними. Адвокатка заявила, що не носить угод із собою. І тут, віддихавшись та посидівши на лавці, в наступ пішла сама літня жінка.

«Мені в Костянтинівці друзі з юридичної допомоги написали клопотання по справі. Одне з них, аби мене від цієї адвокатки позбавили»,- сказала В.Куницька та передала відповідне клопотання судді.

Не виключено, що, аби затягнути час, Л.Бехтер почала вимагати провести почеркову експертизу всіх підписів Валентини Куницької, але пан Маслюк заявив, що частина того, що вимагає адвокатка взагалі не є предметом розгляду справи і він вважає, що вона вирішила затягнути процес.

В ході слухань було оголошено технічну перерву, адже В.Куницькій стало зле.

Скориставшись цим, ми намагалися взяти коментар у пані Бехтер - як вона стала представником літньої жінки та ТОВ «Райземінвест-2017», якщо та з нею перший раз бачиться і чується? Чи не є це кримінальним правопорушенням? Пані адвокатка від коментарів відмовилася.

Вже після перерви Віктор Маслюк підтримав клопотання Валентини Куницької стосовно припинення повноважень адвокатки Л. Бехтер та заявив, що вбачає в її діях порушення статті 400 Кримінального кодексу «Представництво особи без належних повноважень» та порушення адвокатської етики.

В.Куницька та В.Маслюк зажадали винесення суддею окремої ухвали щодо доведення до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області про факти, виявлені під час судового засідання стосовно того, що адвокатка Бехтер завідомо неправдиво повідомила суд про повноваження представляти в суді відповідача Валентину Куницьку.

Суддя Наталія Миркушина, заслухавши сторони, пішла у нарадчу кімнату. Наступного дня суддя оголосила ухвали: задовольнити клопотання Валентини Куницької про припинення її представництва адвокаткою Л. Бехтер, довести до відома кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Полтавської області про факти, виявлені під час судового засідання стосовно того, що адвокатка Бехтер завідомо неправдиво повідомила суд про повноваження представляти в суді відповідача Валентину Куницьку.

Ось такі складові земельних махінацій вже з’являються на-гора. Основне у цій земельній справі ще попереду. А поки застерігаємо всіх селян і тих, хто має земельні паї, – не зв’язуйтеся з шахраями, консультуйтеся з відомими гравцями земельного ринку, такими, як «Астарта», «Нібулон» або «Кернел», адже вони цінують своє ім’я і репутацію.

 

Олег Булашев

Відео Олександра Попенка

 

 

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися