Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 28 Листопада 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Злякалися штрафу? У Кременчуці депутати затвердили рішення про конкурс із вивезення побутових відходів

 

16 серпня 2019 15:45

Чи зміниться підприємство, що вивозить сміття?

Кременчуцька міськрада вирішила проводити конкурс на надання послуг з вивезення побутових відходів.

Відповідний проект рішення  сьогодні затвердили на сесії.

Як ми повідомляли раніше, Кременчуку, а саме виконавчому комітету Кременчуцької міської ради загрожував штраф за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Про це вказували на сайті Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, який прийняла адміністративна колегія 19 липня цього року.

У розпорядженні зазначали про «антиконкурентні дій органу місцевого самоврядування, які можуть призвести до недопущення конкуренції на ринку послуг з вивезення побутових відходів».

Як відомо, у Кременчуці склалася доволі цікава ситуація зі сміттям. Так, його транспортуванням із вулиць міста до полігону займається єдине Комунальне підприємство 1628, а переробкою (дегазацією сміттєзвалища) — ТОВ «Clear Energy».

«Разом з цим, слід зазначити, що раніше послуга з вивезення побутових відходів була складовою послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій. Право на надання послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій виборювалося на конкурсних засадах і за результатами проведеного конкурсу було визначено переможців, які укладали договори з Кременчуцьким КАТП 1628 на вивезення сміття. У подальшому, з метою посилення відповідальності підприємства за надані послуги з вивезення побутових відходів, самостійної роботи зі споживачами, договори на надання зазначених послуг Кременчуцьке КАТП 1628 укладало самостійно», - повідомляють у пояснювальній записці.

Та додають, що згідно зі ст. 35-1 Закону України «Про відходи», виконавець послуг з вивезення побутових відходів укладає договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами із споживачами. Виконавець послуг з вивезення побутових відходів зобов’язаний укласти договори про надання послуг з перероблення та захоронення побутових відходів із суб’єктами господарювання, що надають такі послуги відповідно до правил благоустрою території населеного пункту, розроблених з урахуванням схеми санітарного очищення населеного пункту. Договори про надання послуг з поводження з побутовими відходами мають містити інформацію про укладені договори між виконавцем послуг з вивезення побутових відходів та суб’єктами господарювання, що надають послуги з перероблення та/або захоронення побутових відходів.

«В п. 7 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» зазначено, що виконавцями комунальних послуг є:

послуг з поводження з побутовими відходами - суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з вивезення побутових відходів у встановленому законодавством порядку.

Таким чином, проведення конкурсу на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів було можливе лише після внесення змін до нормативно-правових актів, які регулюють діяльність поводження з побутовими відходами, зокрема до типової форми договорів, порядку проведення конкурсу та правил надання послуг.

Зокрема, слід наголосити, що з веденням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до Закону України «Про природні монополії» внесено зміни, відповідно до яких сфера надання послуг з захоронення побутових відходів більше не належить до сфери суб’єктів природних монополій. Враховуючи ці зміни, сфера поводження з побутовими відходами стала більш конкурентною серед суб’єктів господарювання, що повинно позитивно відобразитися на споживачах», - пояснив директор департаменту житлово-комунального господарства міськради Іван Москалик.

Нагадаємо, догралися із відходами: Кременчук оштрафують за порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

 

 

Аріна Алініна

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися