Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 10 Квітня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Зросли в понад 60 разів: за порушення пожежної безпеки тепер загрожує чималий штраф

 

1 квітня 2021 08:15

Розбираємося у правилах детально. 

Відповідальність за порушення у сфері пожежної безпеки посилили у декілька десятків разів більшими штрафами. Про це інформувала інспектор Кременчуцького міськрайонного управління держслужби надзвичайних ситуацій Ірина Сушко. Так, цього року, 4 березня, набув чинності Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки».

Йдеться про декілька статей Кодексу України про адмінправопорушення: 175, 1752,, 188-16, 120 статті.

«Правила пожежної безпеки, що затверджені наказом МВС № 1417 від 30.12.2014 року є обов’язковими для дотримання усіма громадянами України, і посадовими особами у тому числі. У першу чергу це стосується керівників підприємств та відповідальних за пожежну безпеку. Наприклад, коли інспектор приходить на об’єкт за перевіркою – плановою або позаплановою, він перевіряє об’єкт на дотримання правил пожежної безпеки. Допущення порушення зазначених правил пожежної безпеки тягне за собою застосування штрафних санкцій - розповідає Ірина Зуб.

Дані правила можна розділити умовно на дві категорії:

1) дотримання протипожежного режиму,

2) порушення пожежної безпеки у приміщенні.

 

Найчастіші порушення протипожежного режиму

 До перших можна віднести інструкції з пожежної безпеки та журнали: обліку вогнегасників, пожежних кран-комплектів, інструктажів. За це все має відповідати уповноважений за дотримання правил пожежної безпеки на об’єкті – той, хто зобов’язаний контролювати наявність необхідного протипожежного обладнання та дотримання вимог і хто проводить інструктажі на об’єктах для інших. Керівник, або відповідальна особа, визначена наказом, має пройти обов’язкове навчання та перевірку знань з пожежної безпеки.

«Наприклад, якщо керівник чи відповідальна особа не пройшли даного навчання по правилах пожежної безпеки, або термін навчання вже вийшов і навчання не було пройдено повторно, то можемо говорити про накладення штрафу на посадову особу згідно 175 статті КУпАПІ рахується це як порушення при плановій перевірці. Або якщо на місці не вестимуться інструктажі - це та сама стаття», - пояснює інспектор.

Друге стосується порушень пожежної безпеки у всіх приміщеннях: підприємствах, навчальних закладах, інших громадських приміщень.

У даній категорії дотримання правил звертаються увагу на:

- шляхи евакуації, 

- наявність горючого оздоблення на шляхах евакуації,

- зачинені чи захаращені шляхи евакуації,

- встановлення протипожежних дверей в електрощитових,

- чи перезаряджені вогнегасники,

- чи обслужені пожежні кран-комплекти (наприклад, якщо їх не перевіряли на подачу води та не проводили перекантовку рукавів).

Важливими аспектом називають і невстановленість автоматичної протипожежної сигналізації. Що, звернемо увагу, є чи не у кожній місцевій школі та багатьох мед установах Кременчука.

«Якщо ми приходимо на об’єкт і є порушення правил пожежної безпеки та інспектор їх виявив - це все підпадає під 175 статтю», - говорить Зуб.

Іншими словами, відповідальність перед законом не матиме виключень абсолютно на всі перевірки пожежної безпеки. 

І якщо раніше штраф був від 51 грн до 102 грн за всі порушення, то зараз він зріс від 3 тис 400 грн до 5 тис 100 грн. 

 «Наприклад, коли ми нещодавно перевіряли лікарні. У когось були розкомплектовані пожежні кран-комплекти, у когось було горюче оздоблення на шляхах евакувації - якщо тоді ми штрафували від 51 грн, то сьогодні це такж вартуватиме від 3 тис 400 грн для посадової особи чи керівника», - наголошує Ірина.

 

Подати декларації мають усі

Наступна Стаття 175 (2) контролює порушення, що полягають у неподанні пожежних декларацій. 

За словами інспекторів, усі новоутворені підприємства господарювання, що починають діяльність чи починають експлуатувати нерухомість, мають подати декларації відповідності  матеріально-технічної бази вимогам пожежної безпеки, що затверджена постановою Кабміну. 

«Об’єкт господарювання заповнює декларацію перед початком провадження господарської діяльності і подає її на реєстрацію в ДСНС. Упродовж 5 днів ми цю декларацію розглядаємо через ЦНАП. Тобто, її мають заповнити всі, хто створює підприємство чи ФОПи», - пояснює Ірина Зуб.

У даній декларації йдеться про адресу, ступінь вогнестійкості будівлі, чи є там пожежна сигналізація, чи наявні первинні засоби пожежогасіння, зовнішнє чи внутрішнє водопостачання. Дану декларацію можна подавати і в електронному вигляді.

Її наявність чи відсутність контролюватиме саме інспектор, який приходить на перевірку об’єкту. Якщо власник не подав декларацію вчасно і був помічений інспектором - за це також отримає штраф від 2 тис. 550 до 3 тис. 400 грн.

Що ж стосується останньої 120 статті – у держслужбі додають, що дана тема вузьконаправлена. Йдеться про порушення правил пожежної безпеки на залізничному, морському, річковому і повітряному транспорті.

Порушення встановлених правил пожежної безпеки на залізничному, морському і річковому транспорті тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 тис 700 – 3 тис 400 грн) і на посадових осіб – від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3 тис 400 – 5 тис 100 грн).

Порушення встановлених на повітряному транспорті правил пожежної безпеки тягне за собою накладення штрафу на громадян від 150 до 250  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (2 тис 500 – 4 тис 250 грн) і на посадових осіб - від 250 до 350 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (4 тис 250 – 5 тис 950 грн).

«Важливо, щоб пересічні громадяни розуміли важливість того самого вогнегасника чи того самого кранконмплекту. Напркилад, до багатьох протипожежних засобів в установах вільний доступ, наприклад, в лікарнях та навчальних закладах. Для чого люди це роблять - не знаю, але скручують пожежний ствол чи накидають сміття в пожежний кран-комплект. Або з цікавості щось скрутити-відкрутити пожежну річ, що знаходиться в коридорах і до яких є вільний доступ. Тут варто розуміти, що якщо вони візьмуть щось собі на дачу на господарство - то за це керівник понесе відповідальність і сплатить уже не мінімальний штраф», - наголошує інспектор.

До речі, на об’єктах у нашому місті уже з початку березня почали проводити відповідні перевірки. На трьох об'єктах, де були порушення, що підпали під 175 статтю, на керівників наклали штрафи по 3 тис 400 грн.

Нагадаємо, Посилили відповідальність за порушення у сфері пожежної безпеки: деталі

 

 

Ліна Романченко

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися