Кременчуцька газета
Понеділок, 28 Квітня 2025
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Звернення до власників комерційної нерухомості Кременчука: від вас чекають підпис у заяві до Держпродспоживслужби щодо тарифного питання

23 березня 2025 15:30

Мовою документа.

 

Кременчуцькі підприємці, які є членами громадської організації “Полтавщина за справедливість” написали заяву у Держпродспоживслужбу.

У заяві сказано, що рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 19.04.2019 № 568 товариство з обмеженою відповідальністю “Кременчуцька ТЕЦ” визначено виконавцем послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води по лівобережній частині міста Кременчука від джерела товариства з обмеженою відповідальністю “Кременчуцька ТЕЦ” з покладенням відповідних обов’язків згідно з законодавством.

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області від 30.12.2021 № 1867 товариству з обмеженою відповідальністю “Кременчуцька ТЕЦ” встановлено скориговані  тарифи на послугу з постачання теплової енергії з  01.01.2022.

Внаслідок збройної агресії російської федерації у зв’язку з ракетним обстрілом російськими військами міста Кременчука Полтавської області 24 квітня 2022 року, 14 травня 2022 року та 18 червня 2022 року значних пошкоджень зазнало майно  ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ” (м. Кременчук, вул. Свіштовська, б. 2). Дані пошкодження зумовило припинення виробництва теплової енергії  та  зупинення роботи ТОВ “Кременчуцька ТЕЦ”.

Далі сказано, що забезпечувати місто теплом стало Полтавське обласне комунальне виробниче підприємство теплового господарства “Полтаватеплоенерго”. Саме у цього підприємства  вбачається неможливість провадження діяльності з комбінованого виробництва електричної та теплової енергії виключно за допомогою засобів провадження, наявних у господарському віданні ПОКВПТГ «ПОЛТАВАТЕПЛОЕНЕРГО».

У підприємства відсутні ліцензії на провадження діяльності з виробництва електричної та теплової енергії по місту Кременчуку Полтавської області.

У відповідності до абз.7 ст. 13 Закону України "Про теплопостачання" до повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належать: встановлення для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію і тарифів на виробництво теплової енергії (крім тарифів на теплову енергію, вироблену на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях та когенераційних установках) у порядку і межах, визначених законодавством. Тобто, ця норма прямо виключає з компетенції органів місцевого самоврядування право встановлювати тарифи на теплову енергію, що вироблена на теплоелектроцентралях.

Частиною 3 статті 20 ЗУ "Про теплопостачання" встановлено, що тарифи на виробництво теплової енергії, у тому числі на теплоелектроцентралях, теплоелектростанціях, атомних електростанціях і когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, на транспортування та постачання теплової енергії встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування у межах повноважень, визначених законодавством.

Однак, з листопада 2022 року по сьогодні ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” застосовує на лівобережній частині міста Кременчука за послуги з постачання теплової енергії двоставкові тарифи затверджені Полтавською обласною радою рішеннями від 30.09.2022 № 477,  від 28.07.2023 № 669, від 26.09.2023 № 687, від 30.08.2024 № 854 з порушенням законодавства.

ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” не надає жодного документу щодо законності застосування у місті Кременчуці двоставкових тарифів затверджених Полтавською обласною радою.

Застосовані ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” для споживачів лівобережної частини м. Кременчука з 01.11.2022 тарифи на послуги з постачання теплової енергії та послуги з постачання гарячої води, значно вищі ніж ті що діяли станом на 24.02.2022 та є незаконними.

«Вважаємо, що ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” не має законних підстав вимагати від мешканців міста оплати послуг за завищеними цінами ніж ті, що діяли до 24.02.2022 по місту Кременчук Полтавської області.

Споживачі мають право на справедливе та прозоре формування тарифів на послуги з теплопостачання, що відповідають економічно обґрунтованим витратам на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії…. Враховуючи викладене, просимо провести перевірку законності застосування ПОКВПТГ “Полтаватеплоенерго” двоставкових тарифів у місті Кременчук Полтавської області з 01.11.2022  та діяльності з постачання теплової енергії споживачам міста Кременчука Полтавської області.

Про результат перевірки, просимо повідомити письмово»,- сказано у документі, який наразі підписують підприємці.

Свій підпис ви можете залишити 22, 23, 24 березня у магазині «Меркурій» (проспект Свободи, 55, ) у взуттєвому відділі.

Апеляція по тарифах «Полтаватеплоенерго»: у суді говорили про завищені ціни та секретні документи

Більше 2 млн грн штрафних санкцій за 9 комунальних установ має виплатити міський бюджет Кременчука через програні суди по «тарифним справам»

Верховний Суд не допоміг кременчужанину в «тарифній справі» проти «Полтаватеплоенерго»: містянину тариф не перерахують

 

 

Клим Соколов

 

 

 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news
Threads: https://www.threads.net/@kg.ua
YouTube: http://surl.li/ijtlvs
TikTok: https://www.tiktok.com/@krem.gazeta


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися