Кременчуцька газета
Субота, 9 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

1,14 млн грн заплатила кременчуцька мерія приватній особі за 2 б/в автівки

31 серпня 2023

Останнє авто у фізичної особи придбали буквально сьогодні, 30 серпня. Ціна питання для бюджету громади — 499 тис 978 грн. 

Попри численні питання, що нещодавно виникли довкола закупівельних практик кременчуцького виконкому, угоду уклали знову напряму, без використання електронної системи та без конкуренції.

Про це пише видання МедіаДоказ.

Фактично понад мільйон гривень за вживані автівки отримала фізична особа, проте брак відкритих даних ставить під сумнів обґрунтованість таких витрат. Придивимося до деталей.

Ford Ranger

Закупівля автомобіля у системі prozorro з’явилася 30 серпня. Оголошення містить примітку “Українська визвольна війна”, а відтак авто має бути спрямоване на потреби військових.

Примітно, що попри нещодавній скандал із закупівлями для війська, які містили потенційні переплати, прозорішими угоди мерії не стали. 

У системі prozorro оприлюднено тільки марку авто, дату поставки — до 30 вересня, ім’я переможця — фізична особа Ракша Юрій Вікторович та ціну 499 978 гривень.

Укладений із виконкомом договір, так само як і технічні характеристики товару, знову втаємничили.

Такий підхід фактично унеможливлює порівняння цін. Адже в інтернеті автомобілі такої марки можна придбати в Україні за ціною від 87 000 і до 2,2 млн грн, залежно від року випуску, комплектації та стану.

скріншот з сайту automoto.ua

Невикористання електронної системи, відсутність відкритості в угодах та обгрунтування суми витрат — компоненти, які можуть вказувати на корупційний потенціал. 

У кого купують 

Продасть уживані авто мерії за майже півмільйона гривень Ракша Юрій Вікторович.

За даними аналітичної системи YouControl, чоловік мав ФОП з роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, але з 2013 року припинив діяльність.

За червень-серпень 2023, як фізична особа пан Ракша продав кременчуцькому виконкому дві вживані автівки на 1 136 378 гривень. 

Volkswagen Amarok

Перше авто наприкінці червня мерія Кременчука так само придбала без використання електронної системи, напряму, теж з приміткою “Українська визвольна війна”.

Купили Volkswagen Amarok, що був у використанні, за 636 400 гривень. Щоправда тоді договір оприлюднили. 

Отже зі специфікації знаємо, що йдеться про авто 2011 року випуску. Volkswagen Amarok з такими характеристиками ми знайшли сьогодні у відкритому продажі за ціною від 499 500 до  624 600 гривень. 

Нагадаємо, Кременчуцьке тролейбусне управління імені Л.Я.Левітана закупляє запчастин на понад 6,5 млн грн"

КАТП 1628" хоче купити OPEL Combo: яка ціна запропонована?

Малецький та його найближче оточення в липні поклали до кишені пів мільйона гривень

 

 

За матеріалами джерела

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися