Кременчугская газета
Суббота, 21 Июля 2018 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Бітум не тої системи: як на закупівлі бітуму для ремонту шляхів можна «нагріти» бюджет міста на понад мільйон

11 августа 2017
Бітум не тої системи: як на закупівлі бітуму для ремонту шляхів можна «нагріти» бюджет міста на понад мільйон

Цього року комунальне підприємство «Шляхове ремонтно-будівельне управління» освоює бюджетні кошти міста під ремонт міських шляхів вельми цікаво, і на погляд редакції, неефективно. Чому так?

Комунальні шляховики в особі комунального підприємства «Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління» протягом червня-липня цього року  провели торги із закупівлі бітуму, за результатами яких 21 липня з переможцем уклали угоду на постачання нафтового бітуму - загалом на 900 тонн.

Про це повідомляє офіційний веб-портал публічних закупівель «Прозорро».

На підприємстві замовили бітум одної марки: БНД 70/100.

Бітум даної марки, згідно з умовами тендеру, в кількості 900 тонн до кінця 2017 року має поставити ТОВ «Торговий дім «Біоіл» (м. Чигирин, Черкаська область), за що отримає 8,545 млн. гривень.

Не важко вирахувати ціну однієї тонни такого бітуму – 9 тис. 495 гривень.

Така ціна видається вкрай високою, оскільки інші учасники торгів запропонували набагато кращі ціни: київська ТОВ «Біт Трейдінг», в якої торік комунальники замовили партію бітуму на 1 тис. тонн, просила 8 тис. 033 гривні за 1 тонну.

Як видно, різниця між ціновими пропозиціями ТОВ «Біт Трейдінг» та фірмою-переможцем «Торговий дім «Біоіл» становить 1 тис. 462 гривень.

Помножимо дану цифру на 900 тонн партії поставки - отримаємо 1 млн 315 тис. гривень різниці. Саме такою є переплата комунального підприємства.

Кременчуцька газета вважає таку обставиною переплатою, виходячи з наступного: що переможець, що інші 2 учасники подавали на тендер низку документів, серед яких – копії сертифікатів відповідності на бітум марки БНД 70/100.

Даний нафтопродукт виробляється Мозирським НПЗ (республіка Білорусь). Власне продукцію саме даного заводу на тендері пропонували київська ТОВ «Біт Трейдінг» та світловодська ТОВ «Фірма «Алеко». Переможець же має постачати продукцію також білоруського виробництва, але заводу «Нафтан».

Як не дивно звучить, але дешеву пропозицію «Біт Трейдінгу» загорнули через те, що занадто низьку(!) ціну запропонували. А про якість товару питання не підіймалось 

Для повноти картини слід згадати минулорічний «бітумний скандал», коли тодішній очільник депутатської фракції «Укроп» міської ради Оксана Піддубна звернула увагу на дорогий бітум, котрий весною 2016 року купляли на ШРБУ по завищеним цінам.

Піддубна тоді звернула увагу на те, що в тендерах не приймає участь Кременчуцький НПЗ, котрий виробляє дорожній бітум марки БНД 60/90.

Партія на 500 тонн бітуму від кременчуцьких нафтовиків в 2016 році коштувала на 1 млн. гривень дешевше, ніж закуповували на ШРБУ.

Тут слід згадати й цьогорічний ремонт автошляху «Полтава-Олександрія», де передбачено застосування бітуму саме марки БНД 60/90.

Чому не використовується бітум, котрий виготовляється на території міста?

Питання риторичне.

 

Михайло Андрієнко

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться