Кременчуцька газета
Субота, 9 Грудня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Діти - в школу, бізнес - до бюджетного столу. Практика Кременчука

15 вересня 2023

Із пошуком постачальника продуктів у Кременчуці інтриги не склалось. Угоди уклали з підприємством, яке вже давно опікується темою харчування. А от про самі продукти дізнатися значно складніше.

Безпека та здоров’я дітей завжди були на першому місці. Тож розглянемо складову освітнього процесу, яка повернулася разом із формою навчання офлайн для деяких закладів — шкільні обіди. Чи знаєте ви, які продукти потрапляють на столи дітей у школах Кременчука та хто опікується цим процесом? У цьому питанні розбиралося видання "МедіаДоказ".

З настанням вересня освітні та дошкільні заклади завзялися дбати про харчування дітей. Із пошуком постачальника продуктів у Кременчуці інтриги не склалось. Угоди уклали з підприємством, яке вже давно опікується темою харчування. А от про самі продукти дізнатися значно складніше.

 

Закупівлі

Тільки у вересні підрядник отримав угод на понад 6,5 мільйонів гривень. Погодьтесь, сума чимала, але у системі prozorro ви цю цифру не побачите. 

Приватне підприємство отримало підряди без конкурсу та конкурентів. Як? Все тому, що цифра набігла з дрібних закупівель. Усі — допорогові. Найменший лот становив 32 гривні, найбільший — 99 999 гривень. 

 

За 13 днів вересня таких лотів ми нарахували аж 332. Доки ви читаєте цю інформацію, вона вже втратила свою актуальність, адже швидкість, з якою укладаються угоди в системі prozorro, вражає. + 24 угоди тільки за 12 вересня.

Левову частину угод підрядник отримав від установ Кременчука — 92%. 7% уклали освітні заклади селища Потоки, 2% —  інші заклади області.

Що потрапить на шкільні столи?

Це питання найцікавіше і у відкритому доступі ви не знайдете на нього відповіді. Замовляють освітні заклади різні продукти: від м’яса і риби, до овочів, приправ, макаронних виробів, круп, чаю й іншого. 

 

Примітно, що окрім державного класифікатора продуктів, їх обсягу та загальної вартості із закупівель ви дізнаєтеся мало що про характеристики самого товару. 

Ми проаналізували 20% лотів — 65 закупівель. 64 з них були без оприлюднених договорів, а протоколи розкриття пропозицій теж не містили якісних вимог до продуктів. За усіма ними постачальник зобов’язується доставити продукти до 31 грудня. 

 

Із 64 лотів єдиний оприлюднений договір стосувався закупівлі м’яса, і специфікація товару теж не пролила багато світла на питання його якості і вартості.

 

Підрядник

Угоди на 6,5 мільйонів віддали відомому у Кременчуці ПП «ДІАДЕМА». За даними аналітичної системи YouControl, підприємство має понад 25-річну історію. Основний вид діяльності — виробництво хліба та хлібобулочних виробів. Неспеціалізована оптова торгівля продуктами, напоями та тютюновими виробами — також у переліку КВЕДів.

Кінцевим бенефіціаром і власником є Віра Голосна, вона ж має відношення ще до кількох підприємств, як свідчить opendata.

 

З 2016 року підприємство підписало 4 748 договорів на суму 159.21 млн грн.  У 2023 році підприємство мало доволі прибуткові січень та лютий, коли вартість підрядів перевищувала понад 7 мільйонів гривень. Весняні та літні місяці були менш прибутковими — підписані угоди не перевищували 2 мільйонів, а от в серпні та вересні кількість угод помітно зросла, як і надходження за угодами. 

 

За 2022 рік підприємство мало чистого доходу 58,5 мільйонів, і 377 тисяч прибутку. 

 

Ціни

Оскільки левова частка лотів не містить даних про виробника, а також цін на окремі позиції та даних про якісні вимоги до товару, то говорити про розумну ціну чи переплату, не маючи інформації, приміром, про відсоток жирності того ж таки вершкового масла, складно. Тому цей розділ, швидше, інформативний.

Ми брали вересневі закупівлі по окремих категоріях товарів, з різними постачальниками.

 

Яйця 

За даними моніторингового порталу, станом на 13 вересня середня ціна на курячі яйця у торговельних мережах становила 48.5 грн за десяток. 

Кременчуцька гімназія №24 —  48 грн (Діадема)

Кременчуцька гімназія №26 —  43 грн (Діадема)

 

Інші

Полтавський ліцей імені А. С. Макаренка (Ковалівка) — 40 грн

Відділ освіти, культури, молоді Оболонської сільської ради — 48 грн

Відділ освіти, культури, молоді Ромоданівської селищної ради — 52 грн

Комунальне некомерційне підприємство «Диканська лікарня планового лікування» — 54 грн

Відділ освіти, молоді та спорту Омельницької сільської ради — 46 грн

 

Вершкове масло 

Середня ціна від 140 грн/кг до 450 грн/кг.

Кременчуцька гімназія №23 —  291,2 грн/кг (Діадема)

Кременчуцький ліцей №11— 292,8 грн/кг (Діадема)

Кременчуцька гімназія №26 —  292,7 грн/кг (Діадема, вказана жирність масла 73%) 

 

Інші

Полтавська установа виконання покарань №23 — 261,4 грн/кг

Центр соціально-психологічної реабілітації дітей (Кременчуцька міська рада) — 275 грн/кг

Академічний ліцей імені братів Шеметів ЛМР —  279 грн/кг

Відділ освіти, культури, молоді Оболонської сільської ради — 385,64 грн/кг

Машівський ліцей — 322,08 грн/кг

Миргородська спеціальна школа — 257,57 грн/кг

 

Олія

Коливання цін 47-70 грн на електронних майданчиках.

Кременчуцька гімназія №24 — 68,8 грн/кг (Діадема)

 

Інші

Академічний ліцей імені братів Шеметів ЛМР— 63,5 грн/кг

Гімназія «ПРОСВІТ» Лубенської міської ради — 64 грн/кг

Відділ освіти, молоді та спорту Омельницької сільської ради — 78 грн/кг

Відділ освіти, сім’ї та молоді Новогалещинської селищної ради — 76 грн/кг

 

 

За матеріалами МедіаДоказу

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися